Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alternator czy akumulator? co jest zepsute?

marta443 03 Lis 2017 09:05 9534 41
    vodiczka
    Poziom 43  
    adamkowalski431 napisał:
    Dobra to jak wyjasnisz te 9 volt z hakiem
    Nie neguję, że akumulator najprawdopodobniej do wymiany. Napisałem to w poście #30, natomiast 12,5V po 5h to nie jest kryterium, co najwyżej sygnał, że na akumulator trzeba zacząć uważać.
  • e-miernikie-mierniki
    adamkowalski431
    Poziom 15  
    W dieslach 12.5 i nizej to padaka
    vodiczka
    Poziom 43  
    adamkowalski431 napisał:
    Wszystko dziala bez zarzutu az ma zarzuty hihi
    Czy nigdy nie naprawiałeś czegoś co działało bez zarzutu i nagle padło?
    Ciekawe ja długo podziała pompa klienta, któremu chciałeś czyścić luty na płytce elektroniki, kwasem solnym :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16793236#16793236
    Dobrze, że dałeś się przekonać.
  • e-miernikie-mierniki
    ^ToM^
    Poziom 38  
    Akumulator należy naładować poza samochodem i sprawdzić jego stan testerem. Naładować można samemu prostownikiem a tester mają w każdej sprzedawalni akumulatorów.
    Po drugie, sprawdziłbym stan połączeń elektrycznych: zaciski na alternatorze, na akumulatorze oraz przewody masy łączące akumulator z pojazdem -spadki napięć na złączach i przewodach potrafią się nadokuczać co daje różne odczyty napięcia ładowania na zimnym silniku i na ciepłym.
    Dopiero po tych, w sumie drobnych i prostych zabiegach ma sens robić testy i dumać nad sprawnością alternatora czy innych fantów.
    Pozdrawiam!
    adamkowalski431
    Poziom 15  
    vodiczka ta pompa miała być do śmieci a babka już dawno jezdzi z druga pompą

Dodano po 8 [minuty]:

tak rekreacyjnie ją polutowałem oczywiście miedż pobieliłem na grubych stykach kwaasem solnych HCL 32 procentowym i umyłem tralala. A co może a nóż widelec ze śmieci wydobyć 300 pln ów
    starus
    Poziom 10  
    Słaby styk na którejś celi.Akumulator do wymiany.
    adamkowalski431
    Poziom 15  
    marta kupiłas nowy akumulator?

Dodano po 1 [minuty]:

ten szmelc ma zwarcie na celi i się sam rozładowuje, czy to taka wielka filozofię
    vodiczka
    Poziom 43  
    adamkowalski431 napisał:
    tak rekreacyjnie ją polutowałem oczywiście miedż pobieliłem
    Pobielić na kwas a wlutować na kwas to nie to samo:)
    Ciekawe zajęcie rekreacyjne w dniu 1 listopada.
    zibi581
    Poziom 21  
    Pani Marta dawno zmieniła akumulator a Wy przepisujecie jeden od drugiego!!!!!!!
    ^ToM^
    Poziom 38  
    zibi581 napisał:
    Pani Marta dawno zmieniła akumulator a Wy przepisujecie jeden od drugiego!!!!!!!

Ba, poszedł bym dalej. Myślę że panna Marta dawno zmieniła samochód!
    marta443
    Poziom 4  
    już w czwartek kupiłam nowy akumulator. Działa bez probelmu- no ale to pierwsze dni ;) robię pomiary, są ok. Niestety przed wymianą nie zrobiłam pomiaru poboru energii- za późno to przeczytałam, zresztą wymiana była bardzo na szybko, bo już po zamknięciu sklepu. Dam znać ale pomiary są inne niż przy poprzdnim akumulatorze- wyższe wartości po wylączeniu silnika i nie spada tak szybko także myślę, że dobry ruch. Będe jeszcze jakiś czas mierzyć bo szkoda nowy akumulatora rozładować.