Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwi±zano] LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??

01 Lis 2017 16:38 2094 6
  • Poziom 3  
    Witam,

Posiadam stary monitor LG FLATRON W1934S. Jego natywna rozdzielczo¶ć to 1440x900, a maksymalne od¶wieżanie jakie miałem dostępne w Windows 10 to 60Hz.

LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??

Podkręciłem sobie monitor do niestandardowego od¶wieżania w wysoko¶ci 77Hz - moje pytanie brzmi: czy podkręcanie od¶wieżania monitora grozi czym¶ poważnym? Czy przez podkręcone od¶wieżenie zmniejsza się żywotno¶ć procesora?

LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??

Na 78Hz już nie idzie, wy¶wietla mi się wtedy informacja na monitorze taka jak poniżej:
    LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??

Je¶li chodzi o podkręcenie od¶wieżania, po podkręceniu od razu sprawdziłem podkręcony monitor czy nie gubi klatek za pomoc± strony: https://www.testufo.com/frameskipping , a także za pomoc± zwykłego aparatu na mojej komórce HUAWEI Y635-L01 ustawionego automatycznie na 1/10 ekspozycję i stwierdzam, że mój monitor po podkręceniu od¶wieżania nie gubi klatek:
    LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??

Czekam na Wasze odpowiedzi,
    Pozdrawiam serdecznie,
    Mateusz.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Zrobiłem to samo w innym modelu LG serii Flatron. Częstotliwo¶ć faktycznie się zmieniła - sprawdzone telefonem z aparatem) a sam monitor poprawnie pracował i pracuje nadal.
  • Poziom 3  
    Nie zauważyłe¶ że po podkręceniu częstotliwo¶ci monitor zacz±ł się przegrzewać lub zaczęły pojawiać się przebarwienia na monitorze?

Czytałem, że u paru ludzi po takim podkręcaniu połowa ekranu była czarna lub pojawiły się zielone i niebieskie po¶wiaty lub po prostu monitor szybciej "zdechł".

W końcu podkręcone od¶wieżanie zmusza monitor do większej pracy poprzez nadrysowanie tego samego w większej ilo¶ci, a jak producent ustawił maksymalnie mniejsz± liczbę od¶wieżania to chyba miał jaki¶ do tego powód prawda?

Boję się nieco, że po takim podkręceniu mój monitor szybciej umrze. Co s±dzisz?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    MateuszMateusz88 napisał:
    po podkręceniu częstotliwo¶ci monitor zacz±ł się przegrzewać

Możliwe, że był cieplejszy, bo sprawdzałem, ale przegrzewaniem bym tego nie nazwał.
    MateuszMateusz88 napisał:
    zaczęły pojawiać się przebarwienia na monitorze?

Zdecydowanie nie. Używam go tak już od roku ponad i wła¶nie z niego piszę :)
    Na pewno nie poprawi to jego wytrzymało¶ci, co nie znaczy ze j± zmniejszy.

Dodano po 1 [minuty]:

enhanced napisał:
    zabytkowy monitor więc nie ma co płakać w razie czego

Też tak uznałem.
  • Poziom 3  
    Zauważyłem, że górne boki mojego monitora zrobiły się nawet bardzo ciepłe. Czy to zły znak? Na dole s± chłodniejsze. Czytałem że maksymalna warto¶ć analogowa dla tego monitora to 1440x900 z od¶wieżaniem na poziomie 60Hz.

Dodano po 1 [minuty]:

Zabytkowy zabytkowym jednakże, ten monitor jak i komputer należy do moich rodziców, a na razie nie mamy budżetu aby wydać na inny monitor. Więc nie chcę go spalić. A czuję że się przegrzewa.

Dodano po 32 [minuty]:

Znalazłem co¶ ciekawego:
    LG FLATRON W1934S - Czy podkręcanie od¶wieżania monitora czym¶ grozi??
  • Poziom 3  
    Zmniejszyłem rozdzielczo¶c i podkręciłem bardziej.