Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpis na listę kwalifikowanych pracowików zabezpieczenia technicznego.

pawlo_1 01 Lis 2017 19:10 1395 12
  • #1 01 Lis 2017 19:10
    pawlo_1
    Poziom 17  

    Witam, jak w temacie ile taki wpis jest ważny? Ewentualnie prosiłbym jakąś ustawę o tym mówiącą. Dziękuję.

  • #2 01 Lis 2017 19:28
    KRY5PIN
    Poziom 31  

    W tym roku go ponawialem, ważny przez 2 lata. Doszlo do tego że teraz testy fizyczne i psychlogiczne muszą być potwierdzone przez trzeciego lekarza.

  • #3 01 Lis 2017 19:47
    Stan-Mar
    Poziom 25  

    KRY5PIN napisał:
    W tym roku go ponawialem, ważny przez 2 lata. Doszlo do tego że teraz testy fizyczne i psychlogiczne muszą być potwierdzone przez trzeciego lekarza.


    Od kiedy uprawnienia na kwalifikowanego pracownika są odnawiane i wymagane testy fizyczne i psychologiczne?

  • #5 01 Lis 2017 20:22
    Daro1003
    Poziom 16  

    Robiłem taki wpis jakoś początkiem roku styczeń luty ale tylko lekarz, żadnych testów.

    A czy po wpisie staracie się koledzy o koncesję w ministerstwie ? Mailowałem w tej sprawie i wszystko można załatwić pocztą.

  • #6 01 Lis 2017 20:32
    KRY5PIN
    Poziom 31  

    pawlo_1 a o który stopień zabezpieczenia technicznego Ci chodzi? Bo ja mam stopień drugi. W szystko jest zależne do czego Ci to jest potrzebe.

  • #7 01 Lis 2017 20:55
    pawlo_1
    Poziom 17  

    KRY5PIN napisał:
    pawlo_1 a o który stopień zabezpieczenia technicznego Ci chodzi? Bo ja mam stopień drugi. W szystko jest zależne do czego Ci to jest potrzebe.


    W 2014 zostałem wpisany na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego (z tego co mi wiadomo to już nie ma podziału na 1 i 2 stopień jak było kiedyś). Osobiście myślałem że wpis jest bezterminowy jednak wczoraj zadzwonił do mnie dzielnicowy informując mnie że przeprowadza o mnie "wywiad" gdyż minęło już 3 lata i co trzy lata trzeba odnawiać. Jednocześnie zapytał czy mam już zrobione aktualne badania lekarskie które będą ode mnie wymagane. Ogólnie strasznie nie poinformowany ten policjant, poradził zadzwonić do komendy wojewódzkiej co pewnie jutro uczynię.
    W ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r.o ochronie osób i mienia znalazłem taki artykuł, jednak jak byk jest napisane że odnosi się do osób wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej .

    Art. 32. Badania lekarskie i psychologiczne osób wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej przeprowadza się co 3 lata lub w okresach krótszych niż 3 lata:
    1) jeżeli w orzeczeniu lekarskim lub psychologicznym wskazano krótszy termin następnego badania niż 3 lata;
    2) po okresie niezdolności do pracy spowodowanej chorobą trwającą dłużej niż 6 miesięcy;
    3) na wniosek pracodawcy lub właściwego komendanta wojewódzkiego Policji – w razie uzasadnionego podejrzenia utraty zdolności fizycznej lub psychicznej do wykonywania zadań.

  • #8 02 Lis 2017 06:50
    Stan-Mar
    Poziom 25  

    Wszystko zależy od tego jak lekarz wystawi Tobie zaświadczenie. Mi lekarz medycyny pracy wystawił bezterminowo i nie wymagają żadnych dodatkowych badań. A, że dzielnicowy co 3 lata robi wywiad, to taki jest wymóg ustawy.

  • #9 07 Lis 2017 13:49
    norbibak
    Poziom 8  

    Na stronie KWP w Poznaniu link: http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/wydz...ny-pracownik-zabezpieczenia-technicznego.html znalazłem taki zapis odnośnie "Kwalifikowany pracownik zabezpieczenia technicznego":
    Ubiegający się o wpis na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego składa: (miedzy innymi)
    .....kserokopia zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu pracownika zabezpieczenia technicznego lub zaświadczenie o przyuczeniu do zawodu (oryginał do wglądu)....
    Nie bardzo wiem o co chodzi i czy któryś z was posiada takowe zaświadczenie?

  • #10 07 Lis 2017 14:11
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

    Artykuł 27 ustawy:

    http://nimoz.pl/upload/akty%20prawne/akty_201...sierpnia_1997_r._o_ochronie_osob_i_mienia.pdf

    Jeśli nie ukończyło się szkoły co najmniej zawodowej w kierunku elektrycznym, elektronicznym, łączności, mechanicznym, informatycznym, to trzeba ukończyć kurs lub być przyuczonym do zawodu.
    Czyli jak masz świadectwo ukończenia szkoły lub studiów technicznych o w/w specjalnościach, to nie musisz mieć żadnych kursów.

  • #11 07 Lis 2017 21:27
    mw46mw
    Poziom 1  

    witam
    rozporzadzenie do wykonywania zawodu w zakresie ochrony mienia i osób z dnia 22 sierpnia 1997 r. nakładało obowiazek posiadania takiej licencji dla pracowników zajmujacymi sie zabezpieczeniami antywłamaniowymi ( montaże ,serwis ) czy tez służba kluczowa na zastrzeżonych profilach klucza ,usługi dla instytucji ,kazdy mający stycznosc z ochroną w szerokim zakresie musiał zdac po kursie ezaminy panstwowe ( w szerszym zakresie niż obecnie ) ja mam nr swojej licencji 0000966 z 1998r to jedna z pierwszych w polsce

  • #12 12 Lis 2017 20:49
    pawlo_1
    Poziom 17  

    Okazało się że Pan policjant nie ma zupełnie wiedzy na ten temat. Dla pracowników zabezpieczenia technicznego co trzy lata jest robiony wywiad, natomiast badania lekarskie są bezterminowe - takie informacje uzyskałem w Komendzie Wojewódzkiej.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

  • #13 12 Lis 2017 21:58
    Stan-Mar
    Poziom 25  

    pawlo_1 napisał:
    Okazało się że Pan policjant nie ma zupełnie wiedzy na ten temat. Dla pracowników zabezpieczenia technicznego co trzy lata jest robiony wywiad, natomiast badania lekarskie są bezterminowe - takie informacje uzyskałem w Komendzie Wojewódzkiej.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.



    Pisałem Tobie to wcześniej w moim poście.