Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwna reakcja grzejnika na regulacje głowicą

01 Lis 2017 20:15 648 3
  • Poziom 5  
    Witam.
    Do tej pory nie zwróciłem na to uwagi ale od kiedy urodziła mi się córa (5 dni temu :) ) Staram się "wyregulować'' grzejniki aby uzyskać jakąś stałą optymalną temperaturę i powiem Wam że mam problem... Ok ale do celu. Mieszkam w nowym bloku z ogrzewaniem miejski, mam aluminiowe grzejniki i zauważyłem jak przekręcam głowice na 5 to grzejnik fakt rozgrzewa się ale "syczy" w miarę cicho. kręcąc głowicą w dół czyli w stronę śnieżki zaczyna syczeć coraz głośniej a gdy ledwo minie 4 szum ucicha całkowicie... Co śmieszniejsze każda wartość poniżej 4 nie skutkuje w ogóle grzaniem... grzejnik jest zimny... (co do szumu to nie powinno być tak że im wyższa wartość na głowicy tym głośniej powinny szumieć?)
    Pomóżcie mi bo nie mam pojęcia gdzie jest problem... Czy wymieniać głowice czy co... Mam albo w miarę chłodno w domku albo taka saunę że szok przez co moja mała strasznie się denerwuje.

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale ale ze względu na dziecko przyznaje nie zagłębiałem się aż tak w działy na forum jednakże pomyślałem od razu o Was
  • Poziom 13  
    Grzejnik nie jest czasem zapowietrzony? Grzeje cały?
  • Poziom 35  
    Szum (syczenie) spowodowane jest tym, że jest przydławiony przepływ czynnika grzewczego przez zawór (syczenie wynika z przepływu przez wąską szczelinę). Czy wartość poniżej 4 ma skutkować wyłączeniem grzania? Może wtedy, gdyby pokój był nagrzany przez inne źródła ciepła, np. silne nasłonecznienie, żelazko itd. Przecież w większości głowic pozycja 4 to stosunkowo wysoka temperatura (zwykle 25 stopnie). Jak są zamontowane te głowice? Czy poziomo? Jeśli nie, to może przez to być problem -zwłaszcza gdy są zamontowane pionowo w górę, ponieważ ciepło unoszące się od gałązki zasilającej idzie wtedy wprost na głowicę i głowica odczytuje temperaturę w pomieszczeniu jako tą nad gorącą gałązką, czyli przekłamuje. Dlatego też ważny jest prawidłowy montaż zaworów i głowic.
  • Poziom 5  
    co do zapowietrzenia to raczej nie bo wszystkie 4 grzejniki maja taka reakcje. Co do głowicy jest ona zamontowana poziomo. Wiem że syczenie jest spowodowane przepływem czynnika ;) tylko myślałem że im bardziej się odkręca głowicę tym głośniej powinny syczeć ;) Mówi Pan że po prostu na 3 jest zimny ponieważ temperatura w pomieszczeniu jest większa niż ta "przypisana" do pozycji 3 w głowicy? Dobrze rozumiem?