Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera na arduino/raspberry z streamem na stronę

AlexyPl 01 Lis 2017 20:56 477 6
  • #1 01 Lis 2017 20:56
    AlexyPl
    Poziom 4  

Witam serdecznie wszystkich jest to mój pierwszy post na forum wiec jesli zły dział to z góry przepraszam

Zrobiłem sprzęt nagłaśniający dla jeden instytucji zestaw wózek na kołach wraz z trzema kolumnami (stelazami na plecy)
    Chciałbym do tego dodać możliwość nagrywania i puszczania od razu video na stronie www lub transmisje live na Facebooku
    Chciałem sie zapytać czy jest to możliwe a jesli tak to mógłby mnie ktoś nakierowac
    Wewnątrz wózka chciałbym tez ekran z wykazem temperatur ( wzmacniacza i przetwornice oraz temperatura wewnątrz wózka ) miernik napięcia no i modem gsm lub wifi aby umożliwić streaming
    Chciałbym zacząć przygodę z Arduino i myślę że na początek taki projekt ogarne ;D
    Pozdrawiam i z gory dziekuje

Szukam linków gdzie mógłbym na ten temat poczytać oraz nabyć potrzebne komponenty

0 6
  • #2 01 Lis 2017 21:06
    zster

Poziom 28  

O ile temperatury i proste sterowanie to nie problem o tyle o kamerze i streamingu na Arduino niestety zapomnij. Do tego potrzebujesz coś o mocy Raspberry PI.

0
  • #3 01 Lis 2017 21:12
    AlexyPl
    Poziom 4  

Okej rozumiem, wiec na raspberry dałoby wykonać wszystkie założenia tak ;) ?

@edit
    Trochę więcej informacji
    W wózku mam akumulator żelowy 100Amh do tego przetwornice 12/230. W wózku znajduje się jeszcze mikser audio oraz wzmacniacz samochodowy. Z miksera chciałbym doprowadzić dziwek do raspberry a z kamer video. Kamery chciałbym zamontować na wózku na rurze ok. 3m długości aby zbierała widok osób pielgrzymujących. Atutem byłoby żeby były dwie kamery ( jedna na przód druga na tył )
    Za pomocą modułu GSM lub wifi chciałbym wstawić obraz zmiksowany z dźwiękiem wprost na fb czy tez stronę organizacji.
    Na pokrywie wózka ma być jeszcze panel solarny wiec ewentualnie jeszcze czujsnik do niego jaki daje prąd.
    Myślałem nad ekranem aby wszystko się wyświetlało nie musi być duży.

0
  • #4 01 Lis 2017 21:43
    zster

Poziom 28  

Będziesz mógł streamować obraz z dwóch kamer USB pod warunkiem, że wybrane kamery mają możliwość kompresji obrazu w locie. Nawet Rpi może sobie nie poradzić z kompresją z dwóch kamer. Do tego modem USB GSM/ LTE. Reszta ( czujniki, napięcia ) to proste rzeczy.

0
  • #5 01 Lis 2017 21:45
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 01 Lis 2017 21:51
    AlexyPl
    Poziom 4  

Okej może być jedna kamera ewentualnie popróbuje z druga.

Czy czujniki DS18B20 się nadadza? I która wersji raspberry pod moje wymagania.
    Przepraszam za nieznajomość w temacie ale minikonteolery to dla mnie nowość, ale kiedyś trzeba się nauczyć. ;)

Dlaczego rozrywkowy ;D ?

0
  • #7 01 Lis 2017 21:58
    zster

Poziom 28  

Jest sporo projektów wykorzystujących 2 ( i więcej ) kamery USB. Oczywiście do prób możesz kupić tylko jedną i zobaczyć czy to Ci odpowiada.
    Czujniki DS18B20 to dobry wybór. Obsługa z poziomu RPi prosta. No i możesz dołączyć ich całkiem sporo do pojedynczego pinu RPi.
    Obecnie różnica w cenie poszczególnych modeli RPi nie jest duża więc kup najmocniejszą obecnie wersję RPi 3 B.

0