Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak kontrolki i ładowania Laguna 1,9dci bosch

01 Nov 2017 23:45 792 3
  • Level 2  
    Witam pojawił mi się mały problem z Laguna 2001 , 1.9dci . Pytam mądrzejszych w tej dziedzinie....
    Zacznę od początku jadąc jakis czas temu w burzy nagle zgasły swiatła ogólnie problem z ładowaniem. Wykreciłem regulator wyczysciłem go staranie zamontowałem i teraz nie ma ładowania jak i kontrolki od niego. prosze o podpowiedz coż moge zrobic zeby chodz spróbowac samemu to zrobic chociaz zdiagnozowac żeby wiedziec co nie co.... prosze o podpowiedz....
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zdemontuj alternator i oddaj do regeneracji.
  • Level 2  
    a czy mozna to samemu spr ogolnie jak alternator nie łąduje kontrolka powinna swiecic a tu nie swieci a powinna chociaz przy wsadzeniu karty w czytnik sekund kilka powinna zaswiecic a tu brak moze w sumie nie wiem .... tzn nie ma mozliwosci sprobowania samemu?
  • Level 43  
    O jakiej próbie mówisz?

W dużym uproszczeniu - kontrolka też stanowi element układu ładowania i jej układ mógł się zepsuć. Zasadniczo świeci jak nie ma ładowania, ale:
    1. Może świecić cały czas (podczas pracy silnika też) pomimo, że ładowanie jest - np: w niektórych samochodach gdzie alternator komunikuje się z ECU i wsadzimy inny alternator.
    2. Może nie świecić wcale również na niepracującym silniku) a ładowanie jest po przegazówce i utrzymuje się do wyłączenia silnika - auta ze wzbudzeniem na kontrolce.

Także alternator może paść tak, że kontrolka będzie całkiem martwa. Nie wiem czy w Twoim aucie też ale generalnie tak.