Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komputerem i fps - spadki fps w grach

02 Lis 2017 00:14 1008 21
  • Poziom 5  
    Witam otóż mam problem z komputerem. Pojawiają się niespodziewane spadki FPS w grach i to nawet duże.

W csgo normalnie mam 400fps a są momenty gdzie gra sie freezuje i spada do 40 fps na 2 i 3 sek i to denerwuje.

W Batman: Arkham Asylum dość stara gra i powinna hulać ale są spadki do 50-40 fps.

Mój Sprzęt:

CPU - i7 4790 3,60 GHz
    GPU - MSI GeForce GTX 980
    16 GB RAM DDR3 Ballistix Tactical LP 1600MHz 2x8
    Płyta główna - MSI Z97-G43
  • Poziom 43  
    Zainstaluj i uruchom FRAPS'a, zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only) i włącz logowanie do pliku. Uruchom grę, pograj z 20min. i zamieść log z HWiNFO w załączniku (po spakowaniu).

Przy okazji w tle może być uruchomiony program Process Explorer i z niego daj screen.
  • Poziom 5  
    Kasek21 napisał:
    Zainstaluj i uruchom FRAPS'a, zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only) i włącz logowanie do pliku. Uruchom grę, pograj z 20min. i zamieść log z HWiNFO w załączniku (po spakowaniu).

Przy okazji w tle może być uruchomiony program Process Explorer i z niego daj screen.

Oto screeny Problem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grach
  • Poziom 43  
    Zamieść jeszcze raz log bo archiwum jest uszkodzone.

Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo.
  • Poziom 43  
    Zasilacz będzie do wymiany.
    Model i marka zasilacza?
  • Poziom 5  
    BE QUIET! PURE POWER L8-CM-730W
  • Poziom 43  
    szyna790 napisał:
    BE QUIET! PURE POWER L8-CM-730W

Pomiary napięć zasilacza przeprowadź w spoczynku i pod obciążeniem.
  • Poziom 5  
    Nie mam woltomierza ani sprzętu do takich rzeczy. Chyba ze mogę to zrobić jakoś inaczej.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wszystko wygląda OK.

oprócz taktowania CPU strasznie skacze to taktowanie - jaka to gra była uruchomiona?

Można sprawdzić zachowanie komputera wyłączając wcześniej w UEFI funkcje oszczędzania energii i zobaczyć jak gra będzie się zachowywała.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    szyna790 napisał:
    nie mam woltomierza ani sprzętu do takich rzeczy chyba ze mogę to zrobić jakoś inaczej.

Możesz podmienić zasilacz.
  • Poziom 5  
    Kasek21 napisał:
    Wszystko wygląda OK.

oprócz taktowania CPU strasznie skacze to taktowanie - jaka to gra była uruchomiona?

Można sprawdzić zachowanie komputera wyłączając wcześniej w UEFI funkcje oszczędzania energii i zobaczyć jak gra będzie się zachowywała.

Gra, która była uruchomiona to Batman: Arkham Asylum z 2009 roku na full detalach a jak uruchamialem DOOM z 2016 to było troszeczke lepiej

Dodano po 5 [minuty]:

adamadi33 napisał:
    szyna790 napisał:
    nie mam woltomierza ani sprzętu do takich rzeczy chyba ze mogę to zrobić jakoś inaczej.

Możesz podmienić zasilacz.

nie wiem nie posiadam innego zasilacza. Może w weekend pożyczę od kogoś i sprawdze, ale raczej zasilacz jest w porządku. Bardziej mnie te taktowanie interesuje, że skacze w CPU
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    szyna790 napisał:
    Bardziej mnie te taktowanie interesuje, że skacze w CPU

Kasek21 napisał:
  • Poziom 5  
    Wydaje mi się, że jest to wyłączone albo nie wiem.Problem z komputerem i fps - spadki fps w grach
  • Poziom 5  
    Znalazłem C1E to chyba to jest ale nie moge nic pozmieniać jest domyslnie na tak i zablokowane.

• Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak ta opcja ale w innej zakładce szukaj aby wyłączyć.

Tu masz tylko podane jakie funkcje obsługuje Twój CPU.
  • Poziom 5  
    Chyba znalazlem, ale było domyślnie disabled i jeszcze EIST Enabled ogólnie zmieniłem też w procesach gre na priorytet powyżej normalnego i jest lepiej ale sa dalej spadki. Dodam tylko, że używam funkcji XMP przez płyte główną dla podkręcenia RAMU i jest jeszcze funkcja OC GENIE w której podobno komputer ma większą wydajność o 20%

Problem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grachProblem z komputerem i fps - spadki fps w grach
  • Poziom 43  
    szyna790 napisał:
    EIST Enabled

Diagnostycznie zmień na "Disabled". Sprawdź, czy taktowanie przestało skakać.
  • Poziom 5  
    EIST zmienilem na disabled i spowrotem na Enabled, ponieważ przy wyłączonym EIST strasznie klatkowalo nawet w menu do 40 fps a nawet do 20 ale jest jeszcze jedna opcja Legacy Tweaking może włączenie jej coś zmieni???.Problem z komputerem i fps - spadki fps w grach
  • Poziom 43  
    EMP wyłącz w bios i sprawdź zachowanie.
  • Poziom 5  
    Sprawdzałem to samo, ale z tego co się orientuje to EMP służy do podkręcania RAM.

Edytowałem. Nie cytuj w całości postów poprzedzających.
    RADU23