Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man tga 2008 rok - Wymiana sprezarki

02 Lis 2017 02:20 1626 2
  • Poziom 3  
    Witam
    Prosze o informacje czy warto samemu brac sie za wymiane sprezarki w manie tga 2008 rok ? Czy jest to trudne do zrobienia ? Prosze o instrukcje wymiany i pomocne informacje na ten temat
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeśli wiesz, jak się trzyma i używa klucze, to sobie poradzisz. Jeśli jednak jesteś antytalentem technicznym i masz drewniane ręce, to się nie bierz, bo koszty się zwiększą :D.
    Upuszczasz płynu (głowiczki sprężarek chłodzone są cieczą), odkręcasz z tyłu sprężarki pompę wspomagania (przykręcona na 2 śruby na imbusa), przewody i cała filozofia... Demontując pompę wspomagania, nie zgub tej blachy, która stanowi jej napęd. Odkręcając pompę wspomagania od sprężarki, unikniesz odpowietrzania wspomagania...
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Przede wszystkim uważaj na przewody chłodzenia bo są lipnym rozwiązaniem i mi osobiście pękły obydwa. Jeżeli będziesz wsadzał nową sprawdź czy głowiczka ma 2 otwory wodne na górze czy tylko jeden a drugi w cylindrze. Jeżeli ma inaczej jak twoja będziesz musiał dokupić przewód. Koszt w granicach 50zl/szt lub 230zl/szt oryginał. Spowodowane jest to jakąś zmianą tech. Mana. Ogólnie wyjęcie do godziny czasu mi zajeło. Jeżeli masz spręzarke 1 tłokową to trzyma sie ona na 6 śrubach (3 z góry i 3 z dołu). Reszta to rozkręcenie przewodów z góry i tj. wyżej kolega pisał pompa wspomagania. U mnie akurat na 2 śruby 15mm.