Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon Cupra 1.9 2003 r. - Brak prądu w drzwiach kierowcy.

02 Lis 2017 11:18 717 6
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z samochodem.
    W losowych momentach tracę prąd w drzwiach kierowcy, przez co nie można otworzyć samochodu lub go zamknąć.
    Gdy prądu w drzwiach nie ma to nie działa nic prócz głośnika i podświetlanej lampki na dole sygnalizujące otwarcie drzwi.
    Kable są sprawdzone i nic nie było co by wyglądało na podejrzane. Zrobiłem test programem vag com i takie o to błędy dostałem.

VCDS-Lite Version: Release 1.2
    Wednesday, 01 November 2017, 16:57:38:0

Chassis Type: 1M - Seat Leon/Toledo
    Scan: 01,02,03,08,15,17,19,22,35,36,37,46,56

Address 46: Central Conv. Labels: 1C0-959-799.LBL
    Controller: 1C0 959 799 F
    Component: A7 Komfortgerát HLO 0003
    Coding: 00258
    Shop #: WSC 06402
    VCID: 3A07B1EB3547
    3 Faults Found:
    01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)
    49-10 - No Communications - Intermittent
    01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)
    53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent
    00931 - Locking Module for Central Locking; Rear Right (F223)
    27-00 - Implausible Signal

Wiem co oznaczają błędy
    01331 - moduł sterujący drzwiami _ brak komunikacji, przerywany
    01331 - moduł sterujący drzwiami _ napięcie zasilania zbyt niskie, przerywany
    00931 - Moduł blokujący do centralnego zamka Tył z prawej , niepoprawny sygnał

Ale nie wiem jakiego urządzenia mogą dotyczyć błędy np. czy to nie problem modułu komfortu.

Jestem w tych sprawach noobkiem jak coś. :)

Za wszelką pomoc dziękuję. :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Proponuje sprawdzić czy przewody idące do drzwi nie są połamane, poprzecierane. Sprawdź gumowy przepust widoczny po otwarciu drzwi, między nadwoziem a drzwiami.
  • Poziom 7  
    Całe drzwi rozebrałem i plastik pod nogami kierowcy dostałem się do modułu komfortu i kable po całej linii są wporządku oraz na gumowych zagięciach.
  • Poziom 8  
    Kolego i jak rozwiązałeś problem? Bo ja mam identyczny, lecz u mnie nie działa jeszcze mechanicznie zamek
  • Poziom 7  
    Tak rozwiązałem, problem tkwił w elektronice modułu silniczka do szyby w drzwiach u kierowcy. Jego wymiana rozwiązała problem. Ja na Twoim miejscu rozebrałbym drzwi i sprawdził elektronikę czy nie jest jak w moim przypadku zaśniedziała od wilgoci która się dostała.
  • Poziom 8  
    Ale trzeba będzie rozbierać blachę ta od szyby czy wystarczy rozebrać boczek drzwi żeby się tam dostać?
  • Poziom 7  
    Wystarczy ten plastik od środka zdjąć i już będzie widać elektronikę a co do zamka chyba będzie trzeba głębiej rozebrać. Uwaga na lampkę led od alarmu w drzwiach, przy zakładaniu plastiku w zatrzaski, lampka potrafi się odczepić. :-)