Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak monitorować zużycie energii w warunkach przemysłowych?

Conrad.pl 02 Lis 2017 14:21 771 0
 • #1
  Conrad.pl
  Poziom 3  
  Instalacje elektryczne funkcjonują w zasadzie bez przerwy, przez co niektóre jej elementy są bardziej obciążone. W warunkach przemysłowych ma to ogromne znaczenie dla wykrycia potencjalnych miejsc usterek w instalacji oraz zapobieżenie przestojom maszyn mogącym pojawić się w ich wyniku.

  Urządzenie Fluke Energy-Logger® 1730 dzięki zestawowi 3 zacisków elastycznych, 4 sond magnetycznych MP1 pozwala zrealizować funkcję profilowania zużycia energii w całym zakładzie przemysłowym: zarówno w pojedynczych przyłączach elektrycznych, jak i w poszczególnych obwodach. Szczególnie przydatne są elastyczne sondy pomiarowe, które sprawdzają się doskonale w miejscach trudnodostępnych: szafach rozdzielczych, systemach klimatyzacyjnych i innych urządzeniach o ograniczonej przestrzeni.  Miernik energii, dzięki funkcji rejestratora, umożliwia agregację danych w celu porównania parametrów zużycia energii w określonym czasie, bez konieczności wykonywania ponownych pomiarów. Umożliwia oddzielny zapis ponad 20 zarejestrowanych sesji pomiarowych. Oprócz tego wszystkie wartości pomiarowe są automatycznie zapisywane i dostępne do przeglądu podczas rejestrowania, a także przed pobraniem danych do badań.

  Fluke Energy-Logger® 1730 dokonuje odczytów napięcia, prądu, mocy, a także współczynnika mocy i pokrewnych danych.

  Pobiera maksymalnie 50 VA (maks. 15 VA w przypadku zasilania przez złącze IEC 60320) i w trybie zasilania akumulatorowego jest w stanie pracować 4 godziny w przypadku standardowego trybu pracy, a do 5,5 godzin w trybie oszczędzania energii.

  Cechuje się wysoką klasą bezpieczeństwa: 600 V, CAT IV / 1000 V, CAT III na przyłączu zasilania i za nim.

  Monitorowanie pomiarów energii w warunkach przemysłowych ułatwia czytelny wyświetlacz dotykowy pozwalający na szybki i jasny odczyt dzięki zastosowaniu symboli graficznych, tabel lub wykresów.

  Identyfikacja przeciążonych miejsc w instalacjach, a także dokładny pomiar poboru energii pozwala również na poprawę jej zużycia oraz tym samym oszczędność kosztów poprzez ustalenie harmonogramu pracy urządzeń zużywających nadmiernie energię.


  Zobacz więcej

  Zgoda na publikację //gulson
 • Szafy RackSzafy Rack