Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 877 - Blokuje igłę

02 Lis 2017 15:18 1293 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Potrzebuję porady w kwestii rozwiązania problemu z maszyną. Podczas szycia grubego gumowego materiału pojawił się problem w postaci pętelkowania ściegu (igla i nici do skóry). Po wyregulowaniu maszyna czasami blokuje igłę i nie chce szyć, a kiedy już szyję, ścieg pod spodem nie jest w jednej linii. Koło napędowe napędzane ręcznie się kręci, natomiast igła ani drgnie, czasem też bębenek owinięty jest nitką. Czy to problem regulacji chwytaka obrotowego? Sprawa jest dosyc dla mnie pilna. 
    Pozdrawiam i z góry dziękuje 
  • Poziom 20  
    Zarówno górna, jak i dolna nitka daje się regulować jeśli chodzi o naciąganie jej podczas szycia, zasada jest prosta:
    - pentelkuje na dole zwiększamy naciąg górnej nitki
    - pentelkuje na górze popuszczamy naciąg górnej nitki
    Sam magazynek bębenka z nitką też daje się regulować, służy do tego dokręcanie małej blaszki przez którą nitkę przewlekamy (to jedyna śrubka) i zazwyczaj reguluje się ją tak, aby wiszący z nitką magazynek sam nie opadał pod własnym ciężarek, ale był bliski temu opadaniu.
    Szyjąc grube materiały, łatwo sprawić, że igła wepchnie się głębiej niż powinna być, bądź przestawi się jej imak następstwem czego jest to, że chwytak nie zabiera nitki znad dziurki.
    Igły różnych producentów potrafią różnić się niestety długością, więc regulacja ta jest bardzo ważna, a niewłaściwa objawia się tym, że nitka oplątuje magazynek, wszystko się zapycha w rezultacie łamie igłę.
    Regulacja nie jest trudna, ale trzeba mieć nieco zdolności manualnych, narzędzia i siłę, aby wszystko dobrze dokręcić. Z pewnością nie nadają się do tego dołączone do maszyny liche wkrętaki. Naprawiłem naprawdę dziesiątki maszyn, chętnie podpowiem co i jak na p.w.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    Czyli rozumiem, że jednak problem tego, że igła nie schodzi w dół jest jednak rozregulowanie?
  • Poziom 20  
    Ostatnio naprawiałem dokładnie taką samą maszynę z identycznym problemem, regulacja, wymiana żarówki na LED, smarowanie, kalibracja przechwytywania nitki itp...
    Główną awarią maszyny było to, że igła nie mogąc wbić się w przeszkodę jaka znajdowała się w materiale spowodowała wsunięcie się osi mocującej wgłąb, nie było to widocznie porządnie dokręcone w rezultacie igła nie dochodziła do chwytacza na odpowiednią głębokość.
    To jest całkiem fajna maszyna radząca sobie z naprawdę wieloma materiałami, pod warunkiem, że nie będziemy przesadzać.
    Łucznik 877 - Blokuje igłę Łucznik 877 - Blokuje igłę
  • Poziom 1  
    Witam kupiłam maszynę łucznik weronika 2008 pojawił się problem podczas szycia coś blokuję igłę i nie podaje dolnej nici potrzebuje pomocy czy dam radę sama to naprawić czy muszę oddać maszynę na gwarancję. Proszę o jaką kolwiek pomoc.
  • Poziom 39  
    Marla20 napisał:
    pojawił się problem podczas szycia coś blokuję igłę

Jeżeli dobrze interpretuję tą blokadę, to prawdopodobnie, igła trafia na element pokazany na zdjęciu w poście #5 (chyba jego fachowa - chwytacz), zamiast mijać się z nim. U mnie z reguły zdarzało się to przy cienkiej igle i zbyt mocnym napięciu górnej nitki. Dochodzi wtedy do lekkiego wygięcia igły i w efekcie igła w swoim ruchu trafia na chwytacz, z reguły kończyło się to złamaniem igły. Mniej prawdopodobne jest przestawienie się chwytacza na ośce.
    Czy Koleżanka sobie z tym poradzi, nie wiem. Gdyby to była tylko sprawa naciągu nitki, to myślę, że tak, w przeciwnym razie, jeżeli maszyna jest na gwarancji, to lepiej z niej skorzystać.