Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Classe 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od Legrand

gulson 02 Lis 2017 16:28 5799 0
 • #1
  gulson
  Administrator Systemowy
  Powszechność wykorzystania smartfonów rośnie i rozszerza się na coraz więcej obszarów życia. Powstają nowe aplikacje, a większość użytkowników nie rozstaje się ze swoim smartfonem praktycznie przez całą dobę. Obecnie urządzenia mobilne są naszymi drzwiami do wiedzy, zabawy i kontaktu ze światem. Dlatego naturalną konsekwencją jest rozszerzenie ich wykorzystania na systemy wideodomofonowe.

  Oferowany przez firmę Legrand system wideodomofonowy BTicino cieszy się od lat uznaniem instalatorów i klientów dzięki swojej jakości, funkcjonalności i prostocie okablowania z wykorzystaniem zaledwie dwóch niespolaryzowanych przewodów.

  Nowością wśród wideodomofonów jest model Classe 300X13E ze zintegrowaną łącznością wi-fi. To innowacyjne rozwiązanie pozwala mu komunikować się ze smartfonem z systemem Android lub iOS. Wystarczy włączyć go do domowej sieci Wi-fi i powiązać ze smartfonem. Dzięki dedykowanej, darmowej aplikacji Door Entry istnieje możliwość odbierania połączenia na smartfonie, prowadzenia rozmowy, otwierania bramki, włączania podglądu z podłączonych kamer oraz obsługa innych funkcji powiązanych z systemem wideodomofonowym.

  Classe 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od LegrandClasse 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od LegrandClasse 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od Legrand

  Co ważne, obsługa jest możliwa zarówno w domu (np. bez wstawania z fotela), jak i zdalnie. Dlatego będąc w zasięgu sieci komórkowej (min. 3G) możemy na przykład zobaczyć, co dzieje się w otoczeniu domu albo włączyć podlewanie ogrodu, nawet będąc na wakacjach za granicą. Możemy również włączyć oświetlenie pozorując naszą obecność, jeżeli widzimy podejrzaną osobę dzwoniącą do furtki lub powiedzieć kurierowi, żeby zostawił przesyłkę u sąsiada.

  Classe 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od LegrandClasse 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od Legrand

  Wideodomofon jest wyposażony w dotykowe klawisze do obsługi podstawowych funkcji systemu oraz diody sygnalizacyjne. Do najczęściej używanych klawiszy, czyli odbioru połączenia i otwarcia zamka prowadzą wypukłe linie, ułatwiające obsługę np. przy słabym oświetleniu. Ekran dotykowy o przekątnej 7” otwiera dostęp do menu, w którym znajdziemy inne przydatne funkcje. Warto tutaj wspomnieć o ciekawszych z nich.

  Funkcja sekretarki

  Pamięć wbudowana w aparacie Classe300X13E pozwoli nam wykorzystać funkcję sekretarki. Bezpośrednio na wideodomofonie możemy nagrać wiadomość powitalną, która zostanie odtworzona na panelu zewnętrznym, jeżeli nie odbierzemy połączenia. Dodatkowo w wideodomofonie zostanie zapisany 15 sekundowy film osoby dzwoniącej. Zależnie od wybranej rozdzielczości zapisu, zapamiętanych może być 25 lub 150 filmików.

  Wiadomości

  Ileż to razy zostawialiśmy na lodówce kartkę z wiadomością dla innego domownika? A ile razy taka w ten sposób pozostawione wiadomość umknęła uwadze adresata? Aparat Classe300 daje użytkownikowi możliwość pozostawienia dwóch rodzajów wiadomości dla domowników. Pierwszy, to wiadomości tekstowe wpisywane bezpośrednio z wirtualnej klawiatury wywołanej na ekranie dotykowym. Można zapisać 50 takich wiadomości. Drugi rodzaj, to wiadomości głosowe. 20 takich wiadomości możemy nagrać bezpośrednio na wideodomofonie. Dedykowana dioda pod ekranem zasygnalizuje domownikom obecność nieprzeczytanej wiadomości.

  Pracownia / Gabinet zawodowy

  Uruchomienie tej funkcji będzie szczególnie przydatne, jeżeli użytkownik prowadzi w swoim domu gabinet lekarski lub inny rodzaj działalności i nie zawsze może odebrać połączenie od klienta. Uruchomiona funkcja otwiera elektrozaczep w furtce bezpośrednio po wciśnięciu przycisku wywołania. Dzieje się to bez jakiejkolwiek interwencji użytkownika, czyli nie musi on ani odbierać połączenia, ani otwierać furtki.

  Mówiąc o ułatwieniach obsługi, warto również wspomnieć o wbudowanej w wideodomofonie pętli indukcyjnej, która współdziała z aparatami słuchowymi i przez to ułatwia korzystanie z aparatu osobom słabo słyszącym.

  Łatwość instalacji

  Zasady instalacji Classe300X13E są takie same jak dla standardowego domofonu 2-przewodowego Biticino. Oprócz zastosowania w nowej instalacji, możliwa jest więc wymiana starego domofonu lub wideodomofonu w istniejącym systemie 2-przewodowym bez jakiegokolwiek dodatkowego okablowania . Dzięki zintegrowanej technologii Wi-fi możemy cieszyć się nowymi funkcjami we współpracy z aplikacją Door Entry na smartfonie, bez konieczności dodatkowego okablowania ethernet.

  Classe 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od Legrand

  Wideodomofony Classe300X13E mogą być zastosowane w instalacjach jedno- i wielorodzinnych. Dostępne są w jasnej i ciemnej tonacji kolorystycznej. Zależnie od potrzeb mogą być instalowane na ścianie lub na biurku, z wykorzystaniem dodatkowego akcesorium.

  Classe 300X13E: Wideodomofon Smart Wi-Fi od Legrand

  Dla instalacji jednorodzinnych doskonałym rozwiązaniem jest gotowy zestaw. Znajdziemy w nim aparat Classe300X13E (w jasnej tonacji) oraz nowy panel zewnętrzny Linia 3000, z kamerą szerokokątną, czytnikiem zbliżeniowym i kompletem breloków, jak również wszystkie niezbędne akcesoria montażowe.
  Dzięki mikroprzełącznikowi w panelu zewnętrznym, zestaw może być w łatwy sposób rozbudowany do instalacji 2-rodzinnej. Należy jednak pamiętać, że w domowej sieci wi-fi może być zainstalowany tylko jeden wideodomofon Classe300X13E. Jeżeli chcemy wykorzystać możliwości interkomu, w dodatkowych miejscach domu należy zainstalować wideodomofony serii Classe300 bez wi-fi lub inne aparaty wewnętrzne z systemu 2-przewodowego BTicino, znajdujące się w ofercie Legrand.

  Dowiedz się więcej