Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra f 1.6 v16 ecotek, brak mocy

bocianjakub1209 02 Lis 2017 16:43 450 6
  • #1 02 Lis 2017 16:43
    bocianjakub1209
    Poziom 6  

Samochód od jakiegoś czasu lekko szarpał przy rozpędzaniu ,aż tu nagle całkiem osłabł. W pierwszej chwili myślałem że może ktoś mi włożył coś w tłumik ale nic nie było...sprawdzałem katalizator jest czysty, świece sprawdzałem i są sprawne, wymieniłem je na nowe...filtr powietrza jest czysty i jeszcze myślałem ze może egr i go zatkałem bo pompka od niego była uszkodzona a narazie nie mogę jej na szybko kupić muszę zamówić ale z tego co wiem po zatkaniu powinno być ok. Po tym wszystkim problem niestety nie minął...ktoś z was miał taki problem? Proszę o pomoc ;)

0 6
  • #2 11 Lis 2017 07:30
    IL_DUCE1986
    Poziom 9  

Auto z LPG? To mi raczej wygląda na problem z układem zasilania paliwem, na początku bym wymienił filtr paliwa bo mały koszt a zawsze go warto zmienić jeśli nie był ruszany od dłuższego czasu, mógł się zasyfić już. W dalszej kolejności ciśnienie paliwa (pompka a później zawór ciśnienia paliwa bo jeśli to Ecotec to powinien jakiś być).

0
  • #3 13 Lis 2017 18:36
    bocianjakub1209
    Poziom 6  

Wychodzi na to że to problem godny mechanika samochodowego...najlepiej będzie podłączyć go do komputera.Oddam samochód do naprawy...i poinformuje co było przyczyną.Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

0
  • #4 14 Lis 2017 16:30
    IL_DUCE1986
    Poziom 9  

Jeśli nie pojawiała się żółta kontrolka od silnika to diagnostyka programem może nic nie podpowiedzieć, tak przynajmniej było u mnie tylko przy 8v. Wydajność pompki oraz zawór można łatwo samemu sprawdzić jeśli dysponujesz jakimiś zdolnościami manualnymi. Proponuję zaopatrzyć się w pdf "Sam naprawiam astra f", tam znajdziesz wszystko o tym co wspomniałem bardzo dokładnie opisane i w większości z rysunkami gdzie czego szukać.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Lis 2017 22:33
    LENIWIEC_PL
    Poziom 23  

IL_DUCE1986 napisał:
    Jeśli nie pojawiała się żółta kontrolka od silnika to diagnostyka programem może nic nie podpowiedzieć, tak przynajmniej było u mnie tylko przy 8v.

Kontrolka "Check Engine" nie zawsze się zapala gdy w silniku są jakieś błędy. Niektóre błędy wyzwalają zapalenie się kontrolki, inne nie. Ja bym podłączył pod komputer i sprawdził parametry sondy lambda oraz przepływomierza powietrza oraz oczywiście błędy. W Corsie B bardzo często padają właśnie przepływomierze i wtedy silnik ma "muła". ;)

0
  • #6 14 Lis 2017 23:02
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 15 Lis 2017 20:21
    bocianjakub1209
    Poziom 6  

Sorry ale po prostu nie wiem zupełnie w czym może być problem, a nie chce po kolei części wymieniać na czuja, więc oddam do mechanika żeby podłączył do komputera. A auto nie ma mocy ani na zimnym ani na ciepłym, i dodam że wydaje mi się że silnik nie ròwno chodzi na wolnych obrotach to znaczy ma ,, wahadłowe ruchy '' jeśli tak to mogę nazwać. Nie jest tak że obroty szaleją tylko sam silnik chodzi jak wahadło. Sorry za opis ale nwm jak to lepiej określić.

1