Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór telewizji cyfrowej

sekacz19 02 Lis 2017 16:43 543 8
  • #1 02 Lis 2017 16:43
    sekacz19
    Poziom 8  

Witajcie. Mam telewizor Sony KDL 40 WE660. Mam pakiet telewizji i internetu od Multimedia Polska. Od dziś Multimedia Polska wyłączyła część kanałów i są dostępne tylko w telewizji cyfrowej. Rodzice u siebie mają dekoder telewizji cyfrowej i normalnie odbierają wszystkie dostępne w naszym pakiecie kanały z jego pomocą. Ja natomiast odbierałem te same kanały do tej pory z sygnału analogowego,kabel antenowy jest pociągnięty do mnie do pokoju żebym i ja mógł oglądać tv i tak to odbierało . W tej chwili odbieram tylko to,co zostawili w analogowej wersji raptem z 15 kanałów gdzie pakiet mam o wiele bogatszy, a reszta kanałów jest dostępna cyfrowo. Mam w telewizorze możliwość odbioru telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wyszukuje kanały na autoprogramowaniu cyfrowym niby wszystko wyszukuje. Ale żaden kanał nie odbiera. Wyskakuje mi komunikat taki jak na zdjęciu. I teraz pytanie. Czy mam domówić drugi dekoder do swojego pokoju. Czy mogę wsadzić kartę smart lub moduł CA do telewizora,o których mowa w komunikacie i odbierać kanały tv. Czy jak wsadzę kartę smart np z nc+ to będę mógł odbierać ich telewizję,czy jestem skazany na swojego operatora telewizji kablowej? Co teraz robić by po jak najmniejszej linii oporu odbierać kanały w pełnym pakiecie jak wcześniej

0 8
  • #2 02 Lis 2017 16:53
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 02 Lis 2017 16:57
    andpol 33
    Poziom 35  

Multiroom:Link

0
  • #4 02 Lis 2017 21:25
    sekacz19
    Poziom 8  

Jutro zadzwonię do operatora i zapytam. Dzięki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #5 14 Gru 2017 22:54
    zbyniu84
    Poziom 9  

Multimedia przeprowadza cyfryzację w całej Polsce sukcesywnie w miastach jednym rozwiązaniem jest multiroom ale jeśli masz nowy telewizor możesz zapytać o kartę CAM a nie dekoder

0
  • Pomocny post
    #6 15 Gru 2017 07:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sekacz19 napisał:
    Jak wyszukuje kanały na autoprogramowaniu cyfrowym niby wszystko wyszukuje. Ale żaden kanał nie odbiera. Wyskakuje mi komunikat taki jak na zdjęciu.

MM telewizję nadaje w standardzie DVB-C (Cable - kablowym).
    I jeśli chcesz moduł z kartą kodową, to Twój tv MUSI obsługiwać ten standard (nie mylić z cyfrowym DVB-T - tv cyfrową naziemną).
    sekacz19 napisał:
    Czy jak wsadzę kartę smart np z nc+ to będę mógł odbierać ich telewizję,czy jestem skazany na swojego operatora telewizji kablowej?

Pierwsze pytanie - NIE, bo to operator satelitarny.
    Tak, jesteś na niego skazany (chyba, że go zmienisz).

0
  • #7 15 Gru 2017 13:00
    sekacz19
    Poziom 8  

Mój telewizor obsługuje DVB-C. Zamontują moduł CAM. Temat do zamknięcia

0
  • #8 15 Gru 2017 14:35
    andpol 33
    Poziom 35  

Masz dostęp do innej kablówki?

0
  • #9 15 Gru 2017 14:42