Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór telewizji cyfrowej

02 Lis 2017 16:43 684 8
 • Poziom 8  
  Witajcie. Mam telewizor Sony KDL 40 WE660. Mam pakiet telewizji i internetu od Multimedia Polska. Od dziś Multimedia Polska wyłączyła część kanałów i są dostępne tylko w telewizji cyfrowej. Rodzice u siebie mają dekoder telewizji cyfrowej i normalnie odbierają wszystkie dostępne w naszym pakiecie kanały z jego pomocą. Ja natomiast odbierałem te same kanały do tej pory z sygnału analogowego,kabel antenowy jest pociągnięty do mnie do pokoju żebym i ja mógł oglądać tv i tak to odbierało . W tej chwili odbieram tylko to,co zostawili w analogowej wersji raptem z 15 kanałów gdzie pakiet mam o wiele bogatszy, a reszta kanałów jest dostępna cyfrowo. Mam w telewizorze możliwość odbioru telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wyszukuje kanały na autoprogramowaniu cyfrowym niby wszystko wyszukuje. Ale żaden kanał nie odbiera. Wyskakuje mi komunikat taki jak na zdjęciu. I teraz pytanie. Czy mam domówić drugi dekoder do swojego pokoju. Czy mogę wsadzić kartę smart lub moduł CA do telewizora,o których mowa w komunikacie i odbierać kanały tv. Czy jak wsadzę kartę smart np z nc+ to będę mógł odbierać ich telewizję,czy jestem skazany na swojego operatora telewizji kablowej? Co teraz robić by po jak najmniejszej linii oporu odbierać kanały w pełnym pakiecie jak wcześniej
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Użytkownik usunął konto  
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 8  
  Jutro zadzwonię do operatora i zapytam. Dzięki za pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  Multimedia przeprowadza cyfryzację w całej Polsce sukcesywnie w miastach jednym rozwiązaniem jest multiroom ale jeśli masz nowy telewizor możesz zapytać o kartę CAM a nie dekoder
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  sekacz19 napisał:
  Jak wyszukuje kanały na autoprogramowaniu cyfrowym niby wszystko wyszukuje. Ale żaden kanał nie odbiera. Wyskakuje mi komunikat taki jak na zdjęciu.

  MM telewizję nadaje w standardzie DVB-C (Cable - kablowym).
  I jeśli chcesz moduł z kartą kodową, to Twój tv MUSI obsługiwać ten standard (nie mylić z cyfrowym DVB-T - tv cyfrową naziemną).
  sekacz19 napisał:
  Czy jak wsadzę kartę smart np z nc+ to będę mógł odbierać ich telewizję,czy jestem skazany na swojego operatora telewizji kablowej?

  Pierwsze pytanie - NIE, bo to operator satelitarny.
  Tak, jesteś na niego skazany (chyba, że go zmienisz).
 • Poziom 8  
  Mój telewizor obsługuje DVB-C. Zamontują moduł CAM. Temat do zamknięcia
 • Poziom 36  
  Masz dostęp do innej kablówki?
 • Poziom 8  
  Nie,nie mam niestety