Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Electrolux EDH13386GW nie suszy do końca

Radziu3003 02 Nov 2017 20:57 9339 3
 • #1
  Radziu3003
  Level 10  
  Po trzech latach użytkowania od nowości przestała suszyć, po prawie dwóch godzinach mielenia obojętnie na jakim programie pranie jest dalej mocno wilgotne. Suszarka zachowuje się tak samo; kręci, nagrzewa się itd. Czasami jednak kończy program przedwcześnie, choć zdarzało się to i wcześniej. Po kolejnym cyklu suszenia znów kończy szybciej, ale pranie dalej wilgotne.
  Pierwsze co mi się nasuwa to czujnik wilgotności, ale nie mogę go zlokalizować, fotki poniżej. Drugie to może zapchany skraplacz/grzałka (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale trochę przypomina chłodnicę w samochodzie), znajduje się zaraz za filtrami, które czyści się każdorazowo, przez co może nie ma mocy? Filtra wlotu powietrza raczej nie ma, przynajmniej nie zlokalizowałem.
  Poradźcie :)
  Suszarka Electrolux EDH13386GW nie suszy do końca Suszarka Electrolux EDH13386GW nie suszy do końca Suszarka Electrolux EDH13386GW nie suszy do końca
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Trzeba rozebrać i dobrze wyczyścić lamele, wszystkie kanały, turbiny, aby przelot powietrza nie był blokowany. Może również być nieszczelność układu gazowego i tym samym mała sprawność, nie wystarczająca do suszenia.
 • #3
  widaw
  Level 17  
  Rozumiem że sprężarka pracuje? O ile tak to czyścić cały układ.
 • #4
  Radziu3003
  Level 10  
  Wezwałem serwis - przepchali strzykawką z wodą kanaliki pod spodem. Razem z wodą wypompowali pełno syfu. Działa lepiej, ale nie tak jak nowa :(