Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowietrzenie pieca Junkers Ceraclassexcellence ZWC 21-3MFK

02 Lis 2017 21:01 1896 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    W lato zmieniałem cześć starej instalacji. Po ponownym napełnieniu wszystko grzeje, ale mam wrażenie, że w piec jest zapowietrzony. Czy sam się odpowietrzy, czy jest jakiś zawór w samym piecu? Słychać taki szum gotującej się wody i po chwili to zanika. Wiem, że jest powietrze, bo grzejnik który zmieniałem już ze trzy razy odpowietrzałem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Odpowietrznik (separator powietrza) jest na korpusie pompy. Warto się upewnić czy jest uchylony by powietrze mogło się swobodnie uwalniać.
  • Poziom 15  
    Dzieki . Wyczytałem w instrukcji pieca, ze piec się automatycznie odpowietrza. W innej części instrukcji "uruchomienie" mowa jest o odpowietrzeniu ręcznym??
    Cytat:
    Otworzyć (pozostawić otwarty) automatyczny odpowietrznik (27) dla obiegu c.o.

No i tak trochę nie wiem co robić. Czy na tym odpowietrzniku jest jakiś zawór?
    Mam też pytanie? Wiem, że piec posiada naczynie wzbiorcze w górnej części, ale mam tez na strychu naczynie wzbiorcze (ok 30L)
    Monter, który montował piec stwierdził, że niech zostanie to naczynie na strychu. Powiem tak nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy pojemność instalacji wymaga dodatkowego naczynia? Dobrze chyba byłoby , żeby w naczyniu było trochę poduszki powietrznej, bo w tej chwili przy napełnianiu aż do odpowietrznika jest cały napełniony wodą. Czy taki stan też ma na wpływ, żOdpowietrzenie pieca Junkers Ceraclassexcellence ZWC 21-3MFKe to powietrze w obiegu nie ma gdzie się wydostać?Odpowietrzenie pieca Junkers Ceraclassexcellence ZWC 21-3MFK