Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner Thomson DPL580HT - Brak głosu, zablokowana regulacja głośności.

03 Lis 2017 09:26 555 5
  • Poziom 24  
    Sprzęt jak w temacie.
    Po włączeniu wyświetlacz pracuje, można przełączać źródła sygnału, zmieniać ustawienia surround. Niestety brak głosu w głośnikach i cały czas migają oznaczenia głośników ( L i R ) na wyświetlaczu, a w momencie gdy przekręcę gałką głośności pojawia się napis VOL62 i nie zmienia się, pomimo kręcenia gałką. Wentylator kręci się powoli.
    Klient podejrzewa że uszkodzenie nastąpiło na skutek burzy, ale pewności nie ma.
    Zmierzyłem napięcia zasilania ( nie będę wymieniał wszystkich które zmierzyłem ) i wszystkie są OK. Na układach IC104 i IC701 napięcia zasilania są prawidłowe, magistrala obecna.
    Doszukałem się że w tych sprzętach był problem z pamięcią IC404 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3797740#3797740
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13673772#13673772
    ale wtedy objawy były raczej inne.
    Niestety nie mam możliwości zaprogramowania tej pamięci.
    Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć, ewentualnie potwierdzić podejrzenie uszkodzenia pamięci?
  • Poziom 39  
    Zdalne potwierdzenie nie jest możliwe, ale w drugim linku wskazałeś na wsad więc możesz spróbować zrobić backup aktualnej zawartości pamięci i zaprogramować tym z Elektrody. Proces jest odwracalny gdy będziesz miał backup.
    W bajania klientów nie wierzę, wiele razy przywożą sprzęt z niemieckiego szrotu i dorabiają opowieści z sufitu.
  • Poziom 24  
    janomo napisał:
    Niestety nie mam możliwości zaprogramowania tej pamięci.

Spróbuję jednak coś w tym temacie "poszukać", może się uda.
  • Poziom 39  
    Koledzy z tego forum mają programatory i perfekcyjnie wykonują taką usługę w rozsądnej kwocie ( ja tego nie robię).
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Twoją przysłaną pamięć można odczytać ale nie można w niej nic zmienić, programator wywala ERROR. Wysyłam drugą pamięć z poprawnym binem, ciekawy jestem jaki będzie efekt.
  • Poziom 24  
    Pomogła wymiana pamięci zaprogramowanej właściwą zawartością.
    Bardzo serdecznie dziękuję panu Czesławowi Kapłanowi za pomoc!