Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON AVR-X1200W - Szukam schematu, jaka wartość elementu R5820

03 Lis 2017 14:05 750 3
  • Poziom 27  
    Witam serdecznie, dostało się w moje ręce (nawet jeszcze mocno nie rozgrzebane) kino domowe DENON AVR-X1200W.
    Objawy: Wyświetlacz się zaświecił i zgasło i mruga czerwona dioda nie można słuchać dźwięku. Bo działa układ zabezpieczający.

Po otwarciu obudowy i oględzinach i pomiarach, stwierdzono że spalona jest końcówka mocy na elementach przewlekanych ( na szczęście nie hybryda...)
    Widoczne spalone tranzystory małej mocy i opory bezpiecznikowe.

Z tranzystorami i elementami sobie poradziłem ( jak ktoś ma podobne schematy w głowie, bo przecież się dużo od siebie nie różnią )

Chodzi mi o rezystor w okolicy tranzystora Q5807 jest to 2SA992 PNP i w gałęzi ujemnego zasilania przypuszczam, że jest to coś ale dioda zenera ale mogę się mylić chodzi mi o opór R5820 ma tylko pomarańczowy pasek i 2 czarne zwęglone i złoty ;-)
    Jest on w części zasilacza i idzie potem na moduł do nóżki nr.3 i na opór 47ohm R2510, i na tranzystor Q2502, a raczej nóżki we wtyczkach nr.3 potem idzie do każdej z końcówek mocy.
    Albo jest to 310 ohm, 31, 3.1ohma. Dlatego proszę o tą wartość bo tranzystory już zamówione.

Serdecznie pozdrawiam Damiano.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    Serdecznie dziękuję, na razie temat wstrzymuje potem zamknę temat.
  • Poziom 27  
    Usterka spowodowana była zwarciem wyjścia głośnikowego przez nie ostrożność użytkownika - nie ocynowane końcówki i "włoski" linki spowodowały że zrobiło się zwarcie, zadziałanie przekaźników podłączenia zestawu głośnikowych.
    Co za tym poszło to spalenie wszystkich ale to wszystkich tranzystorów w tej danej końcówce mocy (jest ich 6 ) jak i opory i zabezpieczenia taj końcówki - opory emiterowe i też część zasilacza, typu stabilizacja napięcia która jest częścią wszystkich końcówek mocy.
    Po wymianie tych elementów (tranzystory końcowe i opory ) jak i też pomoc kolegi jur1 i jego pomocna wartość rezystora doprowadziła do nadania kolejnego życia DENON-owi
    Temat uważam za wyczerpany - dziękuję za uwagę - pozdrawiam.