Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV59T00EU - błąd E15 cieknie z lewego boku pod blokiem grzewczym

toolpusher 03 Lis 2017 15:18 315 4
  • #1 03 Lis 2017 15:18
    toolpusher
    Poziom 9  

Witam,
    Pojawił się błąd E15. Byłęm zdziwiony bo w tamtym roku wymieniałem uszczelkę pod blokiem z pompkami. Po rozebraniu zmywarki i włączeniu zmywarki oraz po napełnieniu wodą zauważyłem, że cieknie z lewego tylnego rogu. Wyciek jest z góry i strużka cieknie tuż koło podwójnego przyłącza wody w bloku grzewczym/wymienniku tak jak na zdjęciu. Podejrzewam tą uszczelke spod wymiennika gdzie on wchodzi do środka komory zmywarki taki okrągły wlew.
    Edit:
    Czy da się wyciągnąć blok wodny/grzewczy bez demontażu dołu? Jak odkręcić ten wlew/od środka zmywarki na zdjęciu? Czy to jest na gwint, na klej na zatrzask? Bo ewidentnie chyba cieknie z tego okna wewnątz zmywarki.

0 4
  • #2 03 Lis 2017 18:05
    Arcus1977
    Poziom 21  

Sprawdź czy nie masz dziurki w dnie komory myjącej w okolicach korka zasobnika soli.

0
  • #3 03 Lis 2017 21:08
    toolpusher
    Poziom 9  

Odkręciłem ten korek od wewnątrz - jest na prawym gwincie choć po tylu latach był zapieczony i żabka dopiero pomogła. Odchyliłem blok wodny bez wyciągania go, wyciągnąłem uszczelkę umyłem połączenie z tłuszczu złożyłem z powrotem na czerwonym silikonie. Program testowy pokazał sucho.

0
  • #4 05 Lis 2017 17:32
    toolpusher
    Poziom 9  

A jednak leje przez drzwi a przed naprawą nie lało.
    W trakcie naprawy wyciągnąłęm uszczelkę drzwiczek i ją wymyłem. Nie wiem czy dobrze włożyłem - warga ma być od wewnątrz czy od zewnątrz?
    Wg mnie leje się przez zamek/ zatrzask w obudowie bo widać jak pryska z niego woda potem leje się na bok i koło drzwiczek kapie w prawym przednim rogu.
    Z tego co wyczytałem to śmigło mogło się rozszczelnić. Czy oprócz śmigła i źle włozonej uszczelki co jeszcze może być przyczyną?

0
  • #5 08 Sty 2018 23:47
    toolpusher
    Poziom 9  

Nie będę zakładał nowego tematu bo dotyczy tego samego... Zmywak od czasu do czasu cieknie i to prawdopodobnie przez drzwi. Nie mogę tego zaobserwować bo w cyklach testowych nie ciekło, a cieknie raz na 8-10 cykli (około pół litra wody). Przedtem nie było takiego problemu.

Ja nie nastawiam zmywarki tylko żona/dzieci więc podejrzewam niedokładne zamknięcie drzwi, a na tyle dobre żeby zamek zadziałał. Ewentualnie złe ułożenie naczyń w zmywarce. Macie jakieś inne pomysły? Nie rozumiem też co się stało, że prze 7 lat nie ciekła, a po wyjęciu uszczelki i jej umyciu cieknie. Jeśli uszczelka by była źle ułożona, a (nie jest bo sprawdzałem) to by ciekło za każdym razem lub częściej.

0