Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Precision T3500 - Migające diody 1 i 2

1atkjacz 03 Lis 2017 17:32 396 5
  • #1 03 Lis 2017 17:32
    1atkjacz
    Poziom 11  

Witam. Potrzebuję schematu ideowego płyty głównej przedstawionej w temacie stacji roboczej lub jakiejś porady w rozwiązaniu tej usterki. Problem polega na tym, że po włączeniu komputera dioda zasilania świeci światłem ciągłym pomarańczowym, a diody 1 i 2 migają i po chwili komputer się wyłącza. Zasilacz na 100% sprawny. Odłączyłem od płyty wszystkie karty, napędy, kości RAM, a nawet procesor i dalej to samo. W opisie kodów diagnostycznych do tego komputera znalazłem, że jest to awaria zasilania jednego z wbudowanych regulatorów płyty systemowej. Niestety bez schematu nie wiem gdzie tych regulatorów szukać i jakie powinny być na nich napięcia.

0 5
  • #2 03 Lis 2017 17:35
    jan345
    Poziom 10  

Może to Ci pomoże: Link

0
  • #3 03 Lis 2017 20:30
    1atkjacz
    Poziom 11  

Dziękuję za zainteresowanie ale nie o to mi chodziło. Komputer mam już rozmontowany i nie potrzebna mi instrukcja jak się to robi. Wiem, że płyta główna nie jest droga, ale naprawa może być znacznie tańsza, a ile przy tym satysfakcji gdy uda się samemu naprawić. Nie wspomniałem jeszcze, że ten problem sporadycznie pojawiał się zanim płyta całkiem padła, co nasuwa pewne przypuszczenie, że któryś z elektrolitów mocno podupadł na kondycji, a że jest ich sporo stosunek ceny elektrolitów + przesyłki do ceny płyty głównej (ok 250zł) przy braku pewności, że pomoże, zniechęca do ich wymiany.

0
  • #5 04 Lis 2017 01:00
    lisek
    Spec od monitorów

DELL PRECISION 3510 to platforma LA-C841P rev.?
    Np. link do Dell Link_ Bios

Podaj opisy z Twojej płyty.
    Wsparcie ze strony Dell Link

Co do migania LED poczytaj zał./ ze strony
    :!: Link_ uszkodzenie Pb12

Xeon W3505
    CPU Type Socket LGA1366
    Intel X58 Chipset

Płyty z chipsetem X58 mają DC-DC zasilania cpu oparte o driver + polowe DrMOS
    (napisz jaki masz układ) I jest ono od 2-5 faz zasilania .
    Zobacz tantale w zasilaniu tych faz.

:idea: Płyty na ebay zaczynają się od 25 funtów !

0
  • #6 05 Lis 2017 15:36
    1atkjacz
    Poziom 11  

Chipset x58 (załączam foto)

Opisy płyty:

Sekcja zasilania CPU, widok góry:

i od dołu:

Jeśli chodzi o instrukcję serwisową, to widziałem ją wiele razy, ale mi nie potrzebne stu stronicowy poemat nt. wykręcania śrubek i wyjmowania wtyczek. Chodzi raczej mi o coś takiego:
    https://elektrotanya.com/acer_a200_compal_qcj00_la-8111p_r1.0_2011_sch.pdf/download.html
    albo przynajmniej jakieś strony typu elektrotanya ze schematami płyt do desktopów, bo do laptopów jest tego dużo, z desktopami jest już gorzej albo ja nie umiem szukać. Rozumiem, że doświadczony serwisant nie potrzebuje bardzo schematów, bo już tyle tego przerobił, że wie gdzie szukać, ale ja jestem początkujący.

0