Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiele kabli a wąski przelot w ścianie -

p4v3u 03 Lis 2017 21:09 312 4
  • #1 03 Lis 2017 21:09
    p4v3u
    Poziom 27  

Chciałbym - do monitora LCD, który w PiP obsługuje jednocześnie 4 inputy doprowadzić 5 sygnałów, które do tej pory trafiają na różne urządzenia.

Niestety przelot w ścianie był projektowany za czasów 'wysokiej jakości' DTV po koncentruku, więc ma średnicę 30mm - i kąty proste po drodze.

Do tego są 2 skrętki kat 5e. NA szczęście osobno, i zasilanie też osobno. Do użycia pozostaje więc 30mm. :))

Szukam jakiegoś rozwiązania pozwalające przesłać albo cienkim kablem (światłowodem?) kilka różnych sygnałów 4k.

I tu pytanie czy istnieją w ogóle jakieś takie konwertery typu bundle np 2*DP + 2*hdmi + 4*dvi.

Oczywiście, idealnie byłoby po skrętce/skrętkach (2).
    Ale skrętka to już chyba nie da rady więcej niż vga 15pin w jakiejś sensownej rozdzielczości.

To co chciałbym 'upchnąć' to:

1. hdmi
    2. hdmi
    3. displayport
    4. displayport

5. vga
    6. usb 3

Ew vga przeniosę na skrętkę, ale konwerterów usb 3 na rj45 nie widziałem jeszcze chyba. A mieć usb 3 przydałoby się :)

pozdrawiam
    p

0 4
  • #2 03 Lis 2017 23:36
    1st
    Poziom 17  

Takie założenia:
    kabel hdmi Φ7mm, displayport również, usb 3.0 Φ5mm, vga Φ10mm.

Czyli 39mm²*4, 20mm², 79mm2 razem 255mm² zaokrąglane w górę.

Dziura 706mm².

Więc chyba wlezie?

Nie znam rozmiarów wtyku VGA a nie chce mi się szukać, jak ten wtyk przejdzie to reszta też powinna się zmieścić, najpierw przewód z największym wtykiem (VGA) później pojedynczo HDMI i DisplayPort na końcu USB.

0
  • #3 03 Lis 2017 23:38
    p4v3u
    Poziom 27  

Obok pęku kabli nie przepchniesz choćby wtyków - nie ma szans - ja też, te 30mm, zaokrągliłem w górę.

Zastanawiałem się nad miniDP, ale to dużo przejściówek się robi :|

0