Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Jaki ozonator do mieszkania?

MM2X 06 Sty 2018 09:42 20181 69
  • Pomocny post
    Foxtrott
    Poziom 34  
    Owszem ozon jako silny ulteniacz ma wp造w praktycznie na wszystko , posiadam ten sam ozonator z postu #3 pod陰czony do najprostszego wy陰cznika (mechanicznego) czasowego , w陰czam przed wyj軼iem do pracy - pracuje w zale積o軼i od powierzchni pokoju 1-2h - wy陰cza si i pierwszy "kontakt" z pokojem nast瘼uje po ok 7 h.
    Szuka貫m wsz璠zie ile wynosi rozpad ozonu w powietrzu , po przekopaniu wielu stron mog tylko napisa , 瞠 warto嗆 ta wynosi od 12 do 72 h po這wicznego rozpadu cz御teczki ozonu, zaznaczam po這wicznego rozpadu. Dla w豉snego bezpiecze雟twa wyd逝篡 bym (Tw鎩) okres wej軼ia po ozonowaniu do 2-3h je瞠li po godzinie odczuwasz drapanie w gardle po wej軼iu do pokoju.

edytowano zgodnie z sugesti jednego z koleg闚 w celu zmiany s這wa ca趾owitego na po這wiczny
  • Pomocny post
    daro31ie
    Specjalista Automatyk
    Koledzy w pracy jestem odpowiedzialny za proces ozonowania. Czytaj帷 te wpisy dostaje drgawek. Czy Wy ozonujecie pomieszczenia mieszkalne?
    Czy ktokolwiek z was przeczyta jakie ma dzia豉nie ozon w zaleznosci od st篹enia?
    To silny 鈔odek do stosowania w przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.
  • Pomocny post
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    MM2X
    Poziom 26  
    daro31ie napisa:
    Koledzy w pracy jestem odpowiedzialny za proces ozonowania.

Zatem mamy profesjonalist :) a co konkretnie ozonujesz?
    daro31ie napisa:
    Czy ktokolwiek z was przeczyta jakie ma dzia豉nie ozon w zale積o軼i od st篹enia?

Je瞠li ozonator b璠zie mia 3,5-5 g/h i czas pracy w pomieszczeniu max 30-60 minut to
    chyba nie osi庵nie si du瞠go st篹enia?, a wej軼ie do pokoju np. po 2-3 h?

Na forach budowlanych, samochodowych itd. czytam o powszechno軼i ozonowania, ale faktycznie mniej si tam pisze o szkodliwo軼i.
    Du瞠 st篹enie o kt鏎ym wspominasz powstaje tylko podczas pracy generatora, nast瘼nie mamy do嗆 szybki rozpad, ozon szybko przechodzi w czysty tlen, popraw mnie je郵i si myl.

Nikt nie zamierza podczas ozonowania przebywa w pomieszczeniu chyba, 瞠 na te軼iowej mo積a po獞iczy - hehehhe.
    Je瞠li m闚isz o przebywaniu podczas ozonowania w bezpo鈔ednim otoczeniu generatora to oki, ale je瞠li masz na my郵i okres kilku godzin po ustaniu pracy, to jakie wtedy zwi您ki szkodz cz這wiekowi?
  • Pomocny post
    daro31ie
    Specjalista Automatyk
    Drogi kolego m鎩 kontakt z ozonem konczy si zawsze praniem odzie篡. Dlatego nie wyobra瘸m sobie jak mo積a ozonowa pomieszczenia mieszkalne.
    Kolego u篡wam ozonu na skal przemys這w w rozlewnictwie. Drobna nieszczelno嗆 ukladu mo瞠 doprowadzi do powa積ych konsekwencji. Ja dozuje dawk pod sta陰 kontrol laboratorium i zaprojektowanego przeze mnie uk豉du. Tutaj nie ma 瘸rt闚.
    MM2X
    Poziom 26  
    daro31ie napisa:
    Drogi kolego m鎩 kontakt z ozonem konczy si zawsze praniem odzie篡. Dlatego nie wyobra瘸m sobie jak mo積a ozonowa pomieszczenia mieszkalne.

Ale mo瞠 m闚imy o dawkach przemys這wych, mo瞠sz poda jakie warto軼i?, bo spotka貫m si z opini, 瞠 tapicerka samochodu ulega odbarwieniu. Jak wydajno嗆 ma obs逝giwany przez Ciebie generator 10...20...100...1000g/h???

Nie chc tutaj reklamowa firm ale wystarczy wrzuci w google has這: "ozonowanie mieszka" i jest prawdziwy wysyp, to jak to jest oni wszyscy truj ludzi ???, u篡cie amoniaku (zamiast ozonu) te jest szkodliwe ale ka盥y produkt ma uwag: "nie wchodzi do pomieszczenia 30-60 minut od zastosowania".

daro31ie napisa:
    Drobna nieszczelno嗆 ukladu mo瞠 doprowadzi do powa積ych konsekwencji.

To rozumiem, w trakcie produkcji ozonu jest on szkodliwy, natomiast m闚imy o okresie/czasie, kiedy tr鎩atomowy tlen uleg rozpadowi, sorry bo mo瞠 ci篹ko mi to zrozumie, - co szkodzi (jaka substancja, zwi您ek, inne) po wielu godzinach od wy陰czenia generatora wy豉dowa koronowych?
  • Pomocny post
    AGrodecki
    Poziom 14  
    Tlen atomowy jest ekstremalnie gro幡y dla zdrowia. Nie ma czego takiego jak "dawka bezpieczna". Wolne atomy tlenu s tak agresywne, 瞠 uszkadzaj dowolny materia biologiczny z kt鏎ym si stykaj. To jak strzelanie z broni maszynowej do kom鏎ek, oczywi軼ie w mikroskali. Mo瞠 doj嗆 do uszkodzenia kodu genetycznego i rozpocz璚ia podzia堯w nowotworowych. Wystarczy 瞠 kom鏎ce nie uda si naprawi uszkodzenia.
    Oko這 10 lat temu zacz窸y si pojawia jak grzyby po deszczu "gabinety tlenowe" gdzie ludzie mogli przebywa w podwy窺zonym st篹eniu tlenu. Te gabinety znikn窸y jeszcze szybciej ni si pojawi造, kiedy kto roztropny zauwa篡, 瞠 nadmiar tlenu jest szkodliwy i przyspiesza starzenie a nie na odwr鏒. Tam chodzi這 o zwyk造 tlen cz御teczkowy a Wy tu m闚icie o ekspozycji na tlen atomowy, kt鏎y agresywnie reaguje ze wszystkim .
    Do odgrzybiania stosuje si preparaty zawieraj帷e zwi您ki chloru. Jedno popsikanie i po sprawie. Chlor nie jest a tak szkodliwy, ale te trzeba po nim oczywi軼ie wywietrzy.
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    MM2X
    Poziom 26  
    AGrodecki napisa:
    Tlen atomowy jest ekstremalnie gro幡y dla zdrowia. Nie ma czego takiego jak "dawka bezpieczna". Wolne atomy tlenu s tak agresywne, 瞠 uszkadzaj dowolny materia biologiczny z kt鏎ym si stykaj.

Ale kiedy?, - podczas wy豉dowa koronowych w trakcie pracy generatora!!!, jako nie mog trafi koledzy do Was z jednym przekazem: CO SZKODZI CZΜWIEKOWI (SUBSTANCJA, ZWI╴EK CHEMICZNY, INNE?) po rozpadzie ozonu na tlen dwuatowmowy ???

AGrodecki napisa:
    Oko這 10 lat temu zacz窸y si pojawia jak grzyby po deszczu "gabinety tlenowe" gdzie ludzie mogli przebywa w podwy窺zonym st篹eniu tlenu

Nie m闚imy o przebywaniu ludzi w trakcie produkcji ozonu w jego otoczeniu.

AGrodecki napisa:
    Chlor nie jest a tak szkodliwy, ale te trzeba po nim oczywi軼ie wywietrzy.

O tym m闚imy , wej軼ie do pomieszczenia po kilku godzinach od rozpadu ozonu i wietrzeniu !!!

Art.B napisa:
    Ozon jest do嗆 nieprzewidywalny w kwestii okresu p馧trwania. Poza tym nie ma czego takiego jak czas ca趾owitego rozk豉du, ale to chyba jest wiadome

No, nie za bardzo wiadomo ... czy zatem ozon nie rozpada si ca趾owicie do 2 atomowego tlenu?

Moja sugestia:
    1/. Jakie zwi您ki powstan i zaczn tru domownik闚 po zabiegu ozonowaniu mieszkania. Samochody, samoloty, wagony kolejowe itd. s ozonowane...
    2/. Wszystkie Aqua Parki ozonuj wod ...
    3/. Wod pitn w wodoci庵ach miejskich ozonuj na g堯wnych uj璚iach wody...
    4/. Uk豉dy klimatyzacyjno-went. du篡ch obiekt闚 oczyszcza si za pomoc ozonu...
    Foxtrott
    Poziom 34  
    @MM2X
    bardzo dobre stwierdzenia , dodatkowo :
    ad 1 = tylko "czysty" O3
    ad 2 = zgadzam si + chlorowanie
    ad 3 = Tutaj bym polemizowa , poniewa okres p馧trwania w wodzie jest bardzo kr鏒ki i zale積y od wielu parametr闚 wody, dlatego te ozonowana woda nie nadaje si do przesy豉nia na wi瘯sze odleg這軼i.W mojej okolicy wy陰czaj dane uj璚ie wody i chloruj gdy parametry wody s niezgodne.
    ad 4 = Prawda + mechanicznie za pomoc robot闚.

@AGrodecki to jak to si ma do PN–Z–04007–2:1994 ??
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    Foxtrott
    Poziom 34  
    Art.B napisa:
    A w jakim czasie wymieniana jest ca豉 obj皻o嗆 powietrza w samochodzie? Podobnie jak w uk豉dzie wentylacji wymuszonej? Puszczamy dmuchaw na max i pozosta造 ozon rozcie鎍za si w bezmiarze atmosfery. Typowe pomieszczenie mieszkalne to ju inna bajka. Tam ca趾owita wymiana powietrza zajmuje troch wi璚ej.

Szczera prawda , dlatego te proponuj skupi si na g堯wnym temacie i omawia tylko "przypadki" domowe .
    Ka盥y , bez wyj徠ku sprzedawca zaleca wywietrzy pok鎩 po ozonowaniu i tu wracamy do g堯wnego pytania = czy znowu nie "skazimy" 鈍ie穎 wyozonowanego pomieszczenia ?
    Tutaj rada (moje w豉sne do鈍iadczenie) ozonuj pomieszczenia tylko i wy陰cznie gdy na zewn徠rz jest minimum -7oC( i wietrz od razu + wymuszona cyrkulacja powietrza) , lub wejd do ozonowanego pomieszczenia dopiero po 7-8 h, tak jak wcze郾iej napisa貫m.
  • Pomocny post
    AGrodecki
    Poziom 14  
    Ozom to tr鎩atomowy tlen. Bardzo reaktywny zwi您ek. W normalnej temperaturze kontakt 2 cz御teczek ozonu prowadzi do rozpadu na tlen dwuatomowy. Ale w kontakcie z praktycznie dowoln inn substancj tak瞠 dochodzi do wydzielenia tlenu atomowego oraz cz御teczki dwuatomowej. Tyle 瞠 wolny tlen natychmiast reaguje z czymkolwiek co napotka, pomijaj帷 pierwiastki szlachetne. Tak wi璚 np przy kontakcie cz御teczki ozonu ze sk鏎 nast瘼uje natychmiastowe utlenienie jakiej cz御teczki na sk鏎ze. To p馧 biedy, bo sk鏎a jest zaprojektowana do ochrony i martw z wierzchu. Ale gdy wci庵niemy to przez nos, w闚czas tlen reaguje z delikatnymi strukturami bardzo wra磧iwymi na uszkodzenia.

砰cie na Ziemi (DNA) powsta這 w atmosferze BEZTLENOWEJ. Tlen pojawi si p騧niej, jako produkt uboczny fotosyntezy i niekt鏎ych innych proces闚 篡ciowych. Mimo 瞠 jest u篡wany przez organizmy zwierz璚e jako utleniacz, nadal traktowany jest jak TRUCIZNA. Bo... ni jest. Kod genetyczny przez miliardy lat ewoluowa mi璠zy innymi w kierunku nauczenia si samoczynnej naprawy uszkodze spowodowanych przez... tlen. Tlen atomowy za jest niepor闚nywalnie bardziej toksyczny i niebezpieczny od cz御teczkowego. Co z tego 瞠 ekspozycja na niego jest do嗆 rzadka? je郵i na szyb pada deszcz, to mo瞠 pada tysi帷 lat i szybie nic nie b璠zie. Ale je郵i spadnie odpowiednio du篡 kamyk albo nawet grad, szyba potrafi p瘯n望 ju za pierwszym uderzeniem.
    Podobnie z innymi substancjami aktywnymi, kt鏎ych nasz kod genetyczny nie zna i nie ma przygotowanych odpowiednich scenariuszy naprawy. Takie substancje, wytworzone przez cz這wieka ale naturalnie w 鈔odowisku nie wyst瘼uj帷e, s szkodliwe (zab鎩cze) dla kom鏎ek. Kwestia tylko czy organizm to wytrzyma, czy dojdzie do nieodwracalnych zmian. Kt鏎e dadz o sobie zna od razu, wkr鏒ce, albo po latach. Albo po prostu skr鏂 篡cie o ile tam lat, bo niekt鏎e organy odm闚i wsp馧pracy wcze郾iej ni powinny.

O polskich normach lepiej nie wspomina, szczeg鏊nie w kontek軼ie zasyfienia powietrza, spalania mia逝 w璕lowego oraz 鄉ieci, "klimatycznych" komink闚 emituj帷ych substancje smo這wate do atmosfery (nie wa積e, 瞠 drewno suche) i szczeg鏊nie g鏎skich miejscowo軼i "wypoczynkowych" w kt鏎ych mo積a siekier zawiesi w powietrzu.
    Ludzie choruj na r騜ne dziwne przypad這軼i i w og鏊e nie wi捫 tego z powietrzem kt鏎ym oddychaj, wod kt鏎 pij i jedzeniem kt鏎e spo篡waj. Minimalny procent spo貫cze雟twa wybiera produkty spo篡wcze czytaj帷 sk豉d na etykiecie.
    MM2X
    Poziom 26  
    Foxtrott napisa:
    ad 1 = tylko "czysty" O3

Nie 02 ? ;)
    Foxtrott napisa:
    Szczera prawda , dlatego te proponuj skupi si na g堯wnym temacie i omawia tylko "przypadki" domowe .

+ samoch鏚 ;)
    Foxtrott napisa:
    ozonuj pomieszczenia tylko i wy陰cznie gdy na zewn徠rz jest minimum -7oC

ile???, to teraz chyba taka jest odczuwalna w USA- hehehe.

AGrodecki napisa:
    W normalnej temperaturze kontakt 2 cz御teczek ozonu prowadzi do rozpadu na tlen dwuatomo

No i tu jest pouenta !!!! - zostaje 2-atomowy tlen.

Zatem, konia z rz璠em temu kto doko鎍zy zdanie:
    ..." U篡wam ozonatora domowego (ok.5-7g/h) w pokoju ok. 16-20 m.kw, w okresie od 30-60 minut, wy陰czam i nie wchodz do tego pomieszczenia przez 3-4h. Po tym czasie te nie mo積a tam wej嗆 (nawet po 2-7 dniach), bo czas ca趾owitego rozpadu ozonu jest nieokre郵ony i on tam b璠zie do ko鎍a wszech鈍iata - podstawa naukowa tej tezy to: ......................................

Zapraszam koledzy, doko鎍zcie prosz. Informuj, 瞠 od Sylwestra nie pi貫m ;)

AGrodecki napisa:
    砰cie na Ziemi (DNA) powsta這 w atmosferze BEZTLENOWEJ

Oj, b璠zie si dzia這...
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • Pomocny post
    AGrodecki
    Poziom 14  
    Reakcje chemiczne zachodz na zasadzie prawdopodobie雟twa. Je郵i w powietrzu jest du穎 ozonu, w闚czas w znacznej mierze reaguje on sam ze sob, czyli rozpada si na tlen dwuatomowy (czasami nawet wybuchowo). Im mniej ozonu w powietrzu, tym maleje szansa 瞠 zderz si 2 cz御teczki ozonu za to proporcjonalnie ro郾ie szansa 瞠 cz御teczka ozonu wejdzie w rejon oddzia造wania czego innego (przedmiotu w otoczeniu) i tam si rozpadnie reaguj帷 z inn materi utleniaj帷 j. Dlatego trzeba bardzo d逝go czeka aby ozon w zamkni皻ym pomieszczeniu samoistnie si ca趾owicie roz這篡. To zale篡 tak瞠 jak powierzchni maj 軼iany pomieszczenia. Np tkaniny i dywany maj wielokrotnie wi瘯sza powierzchni aktywn ni g豉dkie 軼iany. Wielkie znaczenie ma tez ruch powietrza. Najpro軼iej i najlepiej porz康nie dynamicznie wywietrzy.
    Warto zauwa篡, 瞠 ozon nie tylko zabija bakterie (przynajmniej te sztuki kt鏎e mia造 pecha) i kom鏎ki innych organizm闚 篡wych, ale tak瞠 utlenia (niszczy) metale, tworzywa sztuczne, barwniki itp.
    Foxtrott
    Poziom 34  
    @MM2X
    1. skupi貫m si na : " Jakie zwi您ki powstan i zaczn tru domownik闚 po zabiegu ozonowaniu mieszkania" moja odpowied = tylko O3
    2.Pomin掖e kwesti -7oC lub = 7,8h po ozonowaniu :-) dla bezpiecze雟twa.

M鎩 b陰d,瞠 nie zachowa貫m 廝鏚e moich informacji (elaborat :-) )od r騜nych mgr ,prof , in cho niekt鏎ym odebra bym tytu chociazby za to , 瞠 przyjmuj po這wiczny czas rozpadu ozonu do 20 minut !w powietrzu , nie wiem teraz czy mog przytoczy prezentacje mgr in Adxx Chojxxxx na temat ozonowania w kt鏎ych to znajduje si tyle samo prawdy co p馧 prawdy , skupmy si na na kr鏊owej nauk matematyce i wg niej okre郵my jakie st篹enie uzyskamy na danej kubaturze , jak dla mnie powtarzam to co napisa貫m ozonuj "tym" z postu#3 1-max2h w zale積o軼i od kubatury , wietrz od razu tylko przy ujemnych temperaturach lub czekam min 7-8h.

ps.co do sylwestra ja r闚nie ;-) , bo nie lubi ....
    poza tym , nie wierz sko郾ookim by co co jest napisane 7g mia這 tyle , zawsze przyjmuj 3/4 a na 100% 1/2 tego :-)
    ps2. co do perhydrolu ... jako nie wyobra瘸m sobie "spryska" nadtlenkiem wodoru wszystkich moich urz康ze <lol>
    MM2X
    Poziom 26  
    Art.B napisa:
    Przechodz帷 do sedna: Jak nie wywietrzysz skutecznie pomieszczenia, to ozon b璠zie rozpada z okre郵onym czasem p馧trwania, tzn. po czasie t b璠zie go 1/2 ilo軼i pocz徠kowej, po 2t 1/4, po 3t 1/8, itd.

Ale wietrzenie to podstawa :)
    Art.B napisa:
    Znaczy to, 瞠 nale瘸這by wej嗆 do pomieszczenia z ochron dr鏬 oddechowych, ew. na bezdechu, otworzy okna i zrobi przeci庵.

Tak te stoi w instrukcjach :)
    AGrodecki napisa:
    Dlatego trzeba bardzo d逝go czeka aby ozon w zamkni皻ym pomieszczeniu samoistnie si ca趾owicie roz這篡

Znawcy tematu twierdz, 瞠 kilka godzin i po ptokach - hehhe.
    AGrodecki napisa:
    ozon nie tylko zabija bakterie (przynajmniej te sztuki kt鏎e mia造 pecha) i kom鏎ki innych organizm闚 篡wych, ale tak瞠 utlenia (niszczy) metale, tworzywa sztuczne, barwniki

Metale te?, bo ja znalaz貫m plastiki, tapicerk samochodu odbarwi jak du瘸 dawka....
    Foxtrott napisa:
    1. skupi貫m si na : " Jakie zwi您ki powstan i zaczn tru domownik闚 po zabiegu ozonowaniu mieszkania" moja odpowied = tylko O3

To ja nie skuma貫m :(
    Foxtrott napisa:
    2.Pomin掖e kwesti -7oC lub = 7,8h po ozonowaniu dla bezpiecze雟twa.

Ale faktycznie minus 70st. Celsjusza? , nie rozumiem :( , oki ju mam :) , alternatywa ...

Foxtrott napisa:
    ps.co do sylwestra ja r闚nie , bo nie lubi ....

No to Ty sobie zdrowia nie szanujesz ;) wiesz, 瞠 rak/nowotw鏎 jest odwracalny a mia盥篡ca nie, - to jak chcesz czy軼i tyle "rurek" (hehhe) w organi幟ie jak nie alkoholem ..., bardziej dbasz o czyszczenie mieszkania ozonem - heheheh.
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    MM2X
    Poziom 26  
    Art.B napisa:
    Tlenek etylenu i tak wymiata... Antoni z komisj Wam to powie!

On chyba m闚i o podtlenku ale jak to on raz tak raz siak, byle publiczno嗆 by豉...
    O kurcze, oby tu nie zagl康a, bo ozon jak zabija to 郵adu w karoserii, kad逝bie itd. nie zostawia - heheh.
    Foxtrott
    Poziom 34  
    @MM2X m鎩 b豉d we wstawianiu - chodzi o minus 7 stopni Celcjusza ;-) , "nie wstawi貫m symbol g鏎ny".
    Ozonowanie wp造wa na wszystko! opr鏂z metali szlachetnych , reasumuj帷 = u篡wa z g這w i czyta wszystko nawet drobnym drukiem (je瞠li chodzi o firmy ozonuj帷e). Poprawie貫m,edytowa貫m m鎩 poprzedni wpis.

ps.off topic co do rurek moje "rurki: s mniej wa積e ni mojego syna:-)
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    MM2X
    Poziom 26  
    Foxtrott napisa:
    ps.off topic co do rurek moje "rurki: s mniej wa積e ni mojego syna:-)

Syna trzeba wychowa, zatem zadbaj o swoje te :)
    Art.B napisa:
    Tyle, 瞠 tlenek etylenu poza znakomitymi w豉軼iwo軼iami(...) naprawd u篡wany w 豉dunkach termobarycznych .

Ani nie gadaj ;), jakby co to ja nie tworzy貫m tego tematu, jak si nie odezw jutro, pojutrze ... hehhe.
    AGrodecki
    Poziom 14  
    MM2X, skoro masz informacje z pierwszej r瘯i, od jak to okre郵i貫 "znawc闚 tematu", to po co dyskutujesz o tym na forum? Ja je郵i co wiem, to o to nikogo nie pytam. Nie wiem, mo瞠 to dziwne, ale tak robi ;) W przeciwnym razie oznacza這by to, 瞠 nie jestem pewien.
    Na serio - wiedz wi瘯szo軼i tzw specjalist闚 mo積a sobie w buty w這篡. Bo jest ona fragmentaryczna, selektywna i nie uwzgl璠nia nawet wiedzy og鏊nej z zakresu szko造. Prawie zawsze. Jeszcze nie spotka貫m w 篡ciu, a troch 篡j, fachowca, kt鏎ego w zakresie jego specjalistycznej wiedzy nie da這by si w ci庵u pojedynczych minut zap璠zi w kozi r鏬 i u鈍iadomi mu 瞠 wie mniej ni sam dopiero co s康zi :) Ale nie wykluczam, 瞠 tacy istniej, dlatego napisa貫m "prawie".
  • Pomocny post
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @Art.B Wobec tego id幟y dalej w tej dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji - polecam cyjanowodor. (HCN) . Niepalny, o przyjemnym zapachu gorzkich migda這w, nie powoduje korozji i niszczenia element闚 z tworzyw sztucznych. Jego zalety docenili nawet Niemcy podczas II Wojny 安iatowej :cry: Jaja sobie robi ? Tak robie, czytaj帷 te teksty o zamg豉wianiu perhydrolem, czy dezynfekcj gazowym chlorem. Dlaczego zatem, wsz璠zie zrezygnowano z u篡cia chloru czy jego zwi您k闚 (podchloryn sodowy czy wapniowy), do deznynfekcji wody pitnej, tylko stosuje si ozon mimo du穎 wy窺zych koszt闚 ? Zapewniam was Teoretycy - Spiskowcy, 瞠 ozon w niewielkich st篹eniach (lekko wyczuwalny), jest zupe軟ie nieszkodliwy, a nawet ma pozytywny wp造w na organizm cz這wieka. Kiedy pali貫m zwyk貫 papierochy, generator ozonu by w陰czony non stop w domu i smrodu nie by這 czu. Teraz ,,wapuj帷" e-faje smrodu nie ma, ale generator sobie pracuje. Mo瞠 ju spowodowa豉 ta sta豉 obecno嗆 ozonu w otoczeniu ( 0,2 -0,3 mg/m3) jakie zmiany w moim m霩gu ? Trudno zauwa篡c. :D Przynajmiej przeze mnie samego.
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • Pomocny post
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Art.B napisa:
    Mo瞠 po prostu zastosowa lampy UV C ("kwarc闚ki") dzia豉j帷e biob鎩czo bezpo鈔ednio, jak i przez generacj ozonu in situ? W plac闚kach s逝瘺y zdrowia maj si dobrze i nikt ich generatorami ozonu nie zast瘼uje...
    A wiesz Wa嗆 dlaczego ? Bo produkuj one ozon przez dzia豉nie ultrafioletu na czastki tlenu w niskiej temperaturze (pokojowej), zatem ta ,,produkcja" jest pozbawiona tlenk闚 azotu tworz帷ego si przy wy豉dowaniach koronowych. Ja sw鎩 ,,generator ozonu" tak瞠 opar貫m o palniki rteciowe pracuj帷e przy ma造m pr康zie (20mA).
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    MM2X
    Poziom 26  
    AGrodecki napisa:
    MM2X, skoro masz informacje z pierwszej r瘯i, od jak to okre郵i貫 "znawc闚 tematu", to po co dyskutujesz o tym na forum?

Cho熲y po to, aby zach璚i do rozmowy/wymiany zda @K.Kamie雟ki i tych koleg闚, kt鏎zy wcze郾iej byli uprzejmi odpowiedzie, jestem cz這wiekiem renesansu ;) w odr騜nieniu od tych , kt鏎zy zachwycaj si 鈔edniowieczem i dogmatami :) .
    Art.B napisa:
    Ozon w niewielkich st篹eniach jest faktycznie nieszkodliwy, ale i w豉軼iwo軼i dezynfekcyjne ma marne. Takie placebo. Skuteczne st篹enia s toksyczne.

Podobn opini czyta貫m na forum budowlanym, gdzie kto nawet twierdzi, 瞠 przy ma造ch dawkach bakterie/wisusy uodparniaj si zamiast pada (prawie jak szczepienie ochronne- hehehe).

Krzysztof Kamienski napisa:
    ta ,,produkcja" jest pozbawiona tlenk闚 azotu tworz帷ego si przy wy豉dowaniach koronowych. Ja sw鎩 ,,generator ozonu" tak瞠 opar貫m o palniki rteciowe pracuj帷e przy ma造m pr康zie (20mA).

Czyli wy豉dowanie koronow (takie mam) jest mniej "przyjazne" :( . Podnios貫 kolejny aspekt o kt鏎y pyta貫m wcze郾iej, dzi瘯i.
    Art.B napisa:
    Rozwi您ania "profesjonalne" maj to do siebie, 瞠 s skuteczne, ale niekoniecznie bezpieczne w r瘯ach przypadkowego u篡tkownika.

Sorry, 瞠 wracam jak w mantrze ale chodzi znowu o czas rozpadu - nawet po kilku dniach pozostanie ozon w pomieszczeniu przy wietrzeniu?
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto