Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik centralnego zamka - Nie wiem jak mam podłączyć?

04 Lis 2017 12:41 3054 8
  • Poziom 7  
    Witam.
    Zakładam centralny zamek i centralkę firmy Vertex w VW Golf 3. Zastępuję zamki pneumatyczne, elektrycznymi.
    Wszystko ładnie pięknie, lecz pojawił się problem z siłownikiem który otwiera tylną klapę, mianowicie chciałbym wykorzystać kanał który jest odpowiedzialny za otwieranie klapy bagażnika sterowany plusem. Siłownik otwiera się jak powinien, lecz chciałbym aby ten siłownik zamykał się ze wszystkimi naraz. I chodzi mi tutaj aby on tylko odblokował zamek, żeby można było go otworzyć. Wykorzystałem przekaźnik lecz nie wiem jak mam zrobić z tym zamykaniem, I tu moje pytanie, jak to zrobić? Czy muszą być 2 przekaźniki i jak coś jak je połączyć? Czy można to zrobić na jednym? I dodam że siłowniki mam sterowane "masą" gdyż "plus-em" nie chciały działać. Oto mój schemat podłączenia:
    Siłownik centralnego zamka - Nie wiem jak mam podłączyć?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    Z tego co napisałeś wynika ,że potrzebujesz aby siłownik bagażnika działał jak poddany czyli slawe.Takie wyjście masz przecież z z wyjścia do sterowania drzwiami tylnymi. Otwierasz samochód to wszystko się otwiera a jak zamykasz wszystko się zamyka.Bez dodatkowych przekaźników
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 7  
    No tak, tylko chciałem zrobić tak jak jest np. w busach :D Masz 3 przyciski na pilocie: Otwórz, zamknij i Paka. Klikasz "Otwórz" otwiera ci przód(paka zamknieta), klikasz "Paka" to otwiera tylko tył a jak klikasz zamknij to zamyka wszystkie :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Mówiąc "sygnał" masz na myśli masę która pojawia się na kablu biało-czarnym po zamknięciu? Czy plus który jest na kablu białym?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Podłączyłem tak jak narysowałeś i dodatkowy siłownik działa, otwiera się po przytrzymaniu 2 kanału przycisku i zamyka się po wciśnięciu klawisza "zamknij" ale Pozostałe siłowniki otwierają się poprawnie lecz nie zamykają się a siłownik "Master" nie reaguje na manualne otwieranie i zamykanie. Dodam tylko (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) że kabel biały i biało-czarny z centralki nie biegną do pozostałych siłowników tylko do konsolki centralnego zamka z której rozchodzą sie na 4 siłowniki (2x Master, 2x Slave).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Podłączyłem 2 sposobem i działa. :D O to mi dokładnie chodziło. Trochę głupio działa ta centralka bo ma lokalizowanie samochodu i gdy otworze bagażnik lub otworzę z kluczyka samochód to centralka nadal myśli że samochód jest zamknięty i świeci kierunkami w celu lokalizacji i gdy chcę go zamknąć z pilota to najpierw muszę go otworzyć a później zamknąć ale trudno :D Dzięki wielkie za pomoc :D