Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BWM e46 Kombi 2001 1.9 LPG - Potrzebny opis budowy układu nawiewu ster. automat.

helmud7543 04 Lis 2017 12:48 168 4
  • #1 04 Lis 2017 12:48
    helmud7543
    Poziom 42  

Witam serdecznie.

Od półtora roku walczę z problemem wiania zimnego powietrza na nogi z lewej strony. Jest to szczególnie widoczne kiedy puszczam powietrze przez kilka nawiewów naraz (szyba/twarz/nogi). Siła nawiewu z lewej strony z dołu także jest nieproporcjonalnie większa niż ze wszystkich innych wylotów. Układ chłodzenia doprowadzony do jako takiego porządku (wymieniona pompa - miała luzy, wymieniona nagrzewnica - była zapchana, wymienione nieszczelne króćce - w tej chwili obserwuję czy nie ma ubytków), odpowietrzony w 100 %. Przepływ przez nagrzewnicę na pewno dobry bo ogólnie po zwiększeniu ogrzewania robi w kabinie saunę i na chwilę natychmiast zbija temperaturę płynu, nawet na wolnych obrotach. Różnica po zwiększeniu obrotów jest na tyle mała, że pompę i nagrzewnicę bym już wykluczył. Tylko ten lewy dolny nawiew kuleje. Zastanawiałem się czy nie zdławić trochę przepływu na reduktorze ale nie wiem czy jest sens skoro na wyższych obrotach różnica jest niewielka (odrobinę cieplejsze, z reszty wylotów jak leciało gorące, tak lecie gorące).

Na środku, pomiędzy centralnymi kratkami nadmuchu na twarz jest ręczna regulacja ciepło-zimno (powietrze z nagrzewnicy-powietrze z poza nagrzewnicy). Jak dam tutaj na zimno to z lewego dolnego nawiewu zaczyna lecieć gorące powietrze i znacznie spada siła nadmuchu. Jak dam na gorące zaczyna mocno wiać i dosyć chłodne. Wygląda jakby gdzieś w środku była nieszczelność lub coś było pęknięte. Na prawym dolnym nadmuchu wszystko w porządku. Reakcja na kratkach centralnych na tą ręczną regulację też poprawna.

Poza wymienionym problemem układ działa bez zarzutu - grzeje/chłodzi do zadanej temperatury, zamykanie/otwieranie poszczególnych wylotów też w porządku.

Potrzebuję schematu/rysunku/opisu budowy tego układu, chciałbym to rozebrać, jeśli się da i spróbować naprawić, bo ewidentnie zaciąga mi powietrze z zewnątrz.

Jeśli ktoś potrafi podpowiedzieć gdzie może leżeć usterka to też byłbym wdzięczny.

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2017 15:17
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jesli tak to trzeba dokładnie obejrzeć jak to wygląda .

0
  • #3 04 Lis 2017 15:52
    helmud7543
    Poziom 42  

Tylko kto mi to obejrzy? Mam zrobić zdjęcia i wrzucić na forum?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lis 2017 16:01
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

To trzeba zrobić na szrocie..

0
  • #5 04 Lis 2017 16:05
    helmud7543
    Poziom 42  

Znaczy powinienem dopaść jakiś układ ze szrotu i przyjrzeć się budowie?

0