Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wózek widłowy elektryczny Still r20 błąd 198 - przegrzanie

bartek.tluscik 04 Lis 2017 15:01 750 8
  • #1 04 Lis 2017 15:01
    bartek.tluscik
    Poziom 8  

Witam, mam pytanie odnośnie wózka widłowego still r20-18, wózek tuż po przekręceniu kluczyka wyświetla błąd 198 - przegrzanie, włącza się od razu wentylator pomimo, że silnik jest zimny (wózek normalnie pracuje, jeździ, podnosi). Do tego silnik głośno pracuje.
    Gdzie zacząć szukać przyczyny?

0 8
  • #2 05 Lis 2017 16:31
    Myszaxx1
    Poziom 12  

Witam. W tych wózkach w każdym z silników masz czujnik temperatury w szczotko trzymaczu. Wszystkie 3 czujniki są ze sobą połączone (mają wspólne przewody pomiarowe), więc wystarczy usterka jednego z nich aby wywaliło błąd 198 przegrzanie. Aby sprawdzić czujniki w poszczególnych silnikach musisz wypiąć cztero pinową kostkę przy danym silniku, po stronie silnika wchodzą do niej 4 przewody z których 1 jest czerwony a drugi niebieski - to są właśnie 2 przewody od czujnika temperatury silnika, dwa pozostałe szare przewody na razie Cię nie interesują. Aby sprawdzić czujnik ustawiasz multimetr na zakres 2000 ohm i mierzysz rezystancję pomiędzy niebieskim a czerwonym przewodem. Prawidłowa wartość przy zimnym (ok. 20st. C) silniku będzie się zawierała pomiędzy 500 a 700ohm. Jeśli wykryjesz że któryś z czujników jest uszkodzony to ok, trzeba wymienić, jeśli nie to trzeba przemierzyć i przeglądnąć wiązkę pod podłogą operatora oraz ciągłość przewodów aż do wtyku sterownika z tyłu wózka. Przewody od czujników są łączone w kilku miejscach pod podłogą operatora i czasami zdarza się że coś tam się przetrze lub przerwie i wtedy jest problem.

0
  • #3 07 Lis 2017 09:44
    bartek.tluscik
    Poziom 8  

Witam, sprawdziłem dwa z przodu(łatwy dostęp) i obydwa wskazują wartość 009 w temp. ok 10 stopni C. czy to możliwe, czy coś źle mierzę?

0
  • #4 07 Lis 2017 10:35
    Myszaxx1
    Poziom 12  

Wychodzi na to że źle coś mierzysz. Rozumię że mierzysz w złączach od strony silników przy rozłączonych kostkach. Ta wartość oznacza zwarcie i może być tak że zamiast mierzyć czujnik temperatury mierzysz obwód kontroli szczotek dla którego ta wartość jest prawidłowa. Spróbuj zmierzyc pomiędzy dwoma pozostałymi pinami kostki, tak jak pisałem trzeba zmierzyć rezystancję pomiędzy czerwonym a niebieskim przewodem i trzeba to zrobić również w silniku pompy, pomimo że dostęp jest trudny, jest to jak najbardziej możliwe.

0
  • #5 07 Lis 2017 13:32
    bartek.tluscik
    Poziom 8  

wózek widłowy elektryczny Still r20 błąd 198 - przegrzanie
    wypiąłem wszystkie kostki, od strony silnika mierzę i wartości na wszystkich 009 również na tym od pompy . Jak podpinam pod niebieski i czerwony to jest 009 - jak wepnę się w inny pin to wartość szybuje powoli do końca skali. Zobacz na zdjęcie, może coś jeszcze mogę robić źle?

0
  • #6 08 Lis 2017 16:35
    Myszaxx1
    Poziom 12  

No wygląda że robisz to dobrze. Miernik masz na 2000ohm ustawiony ? Ta usterka nagle sie pojawiła czy może kupiłeś wózek z taką przypadłością ?

0
  • #7 08 Lis 2017 16:38
    bartek.tluscik
    Poziom 8  

tak, miernik na 2000 ohm . Wózek tak kupiłem. On normalnie jeździ jedyny niepokojący objaw to, że się włącza wentylator na jednym silniku no i wywala ten błąd (jeszcze głośno pracuje, tak jakby się coś przycierało)

0
  • #8 08 Lis 2017 18:10
    Myszaxx1
    Poziom 12  

Jeżeli był taki kupiony to zdjoł bym peszle z tej wiązki która idzie do silnika (od tej kostki na której mierzyłeś) i sprawdziłbym czy ktoś tam jakichs mostków nie porobił właśnie na przewodach od czujników temperatury. Jeżeli włącza sie tylko 1 wentylator to 2 pozostałe są prawdopodobnie uszkodzone, trzeba je wyjąc z wózka i sprawdzić. Głośno pracuje przy używaniu hydrauliki czy podczas jazdy ?

0
  • #9 30 Sty 2018 11:41
    ynox
    Poziom 2  

Kolego błąd 198 w tym wózku dotyczy silnika pompy.

0
  Szukaj w 5mln produktów