Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer PC telewizor Funai - Komputer przestał widzieć tv

magpaw1 04 Nov 2017 15:17 780 5
    magpaw1
    Level 6  
    Witam
    Mam komputer podłączony pod telewizor przez HDmi. Na tym samym tv używam też Xboxa. W związku z tym że tv posiada tylko jedno gniazdo hdmi kupiłem switch czyli coś w rodzaju trójnika.
    Nie wiem czy to przypadek ale od tego momentu komputer nie łączy się z telewizorem (switch odłączyłem nie działa też bezpośrednio)
    Sprawa wygląda teraz następująco tv jest ok bo widzi Xboxa. Komputer jest ok bo podłączam go pod inny tv i działa. Kable są ok.
    Nie widzą się na wzajem, komputer z tym konkretnym tv a przedtem normalnie że sobą działały.
    magpaw1
    Level 6  
    Moim zdaniem to nie jest wina sterowników bo ten PC i ten tv normalnie że sobą działały. Pc działa normalnie na innym tv tylko nie na tym konkretnym. Stało się coś po podłączeniu tego switcha. Tv też jest ok bo dziala na nim Xbox. Zrobiłem aktualizacje oprogramowania tv potem spróbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i nic to nie dało.
  • Helpful post
    safbot1st
    Level 43  
    Widziałem podobne historie na forum i zwykle TV już bez ingerencji nie był widziany przez PC.
    Co to za PC?
    Jeśli masz opcję Fast Boot w UEFI lub odpowiednik - wyłącz ją i zapisz CMOS.
    magpaw1
    Level 6  
    Procesor Intel core i 5 7400, grafika Gigabyte geforce gtx1050 2gb.
    A gdzie mógłbym znaleźć te opcje? Bo jeśli chodzi o takie sprawy to jestem totalnie zielony.
    Najbardziej mnie zaskakuje sprawa że oba sprzęty że sobą działały wcześniej bez zarzutu. I oba nadal są sprawne tylko nie działają konkretnie że sobą.

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Teraz już jestem pewien że wina leży po stronie tv ponieważ przez hdmi nie widzi też dekodera kablówki ani laptopa. Zastanawia mnie tylko to dlaczego widzi Xboxa skoro podłączam to wszystko przez to samo gniazdo tym samym przewodem.
    magpaw1
    Level 6  
    No więc sprawa wygląda tak. Najprawdopodobniej stało się coś z gniazdem hdmi w tv w taki sposób że nie odbiera sygnału na niektórych częstotliwościach. Dlatego widzi sprzęt wybiórczo.
    TV na szczęście posiada też wejście VGA. Kupiłem więc adapter VGA-hdmi podłączyłem przez niego PC a Xbox został
    na hdmi. Musiałem pokombinować przez to z ustawieniami grafiki ale jakoś się udało i generalnie jest ok.