Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto 1.3 multijet nie kręci.

04 Nov 2017 15:30 1494 6
  • Level 6  
    Witam.
    Jest wiele podobnych tematów na forum ale nic nie pasuje konkretnie do mojego przypadku.
    Dostałem można powiedzieć że w spadku grande punto 1.3 multijet 90 KM 2006 r ze skrzynią automatyczna , auto ogulnie jeździ i wszystko działa ale czasem po prostu nie chce zapalić (nawet przekręcić) czasem pali za pierwszym kilka razy pod rząd a doslownie za chwile nic zero przekręcam zapłon kontrolki sie zapalają potem gasną skrzynia pokazuje Neutral a auto zero odzewu , czujnik wstrzasowy sprawdzony wciskany kilka razy przekazniki sprawdzone wyczyszczone styki ,bezpieczniki w porzadku, nie wiem co jeszcze moze być nie tak. Proszę o pomoc,jakies wskazówki czy rady.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 43  
    Witam. Wymontować rozrusznik i sprawdzić szczotki, tulejki, elektromagnes, przewody czy nie zaśniedziałe.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 6  
    Zapomniałem dodac rozrusznik podlaczylem na krótko i kręci . Dałem prąd na cienki przewod przy cewce i tak odrazu łapie.
  • Level 6  
    Zastanawiam sie czy może gdzies w którymś momencie ta automatyczna skrzynia nie blokuje rozruchu. Że może tam jest cos nie tak.
  • Level 36  
    Jeżeli masz automatyczną skrzynię biegów, rozrusznik jest uruchamiany przekaźnikiem po spełnieniu warunków. Przede wszystkim położenie wybieraka biegów P lub N ,włączenia informacji stycznika hamulca lub sprzęgła. No i ....
    PITERRR wrote:
    Kostka stacyjki do wymiany.
    , a przynajmniej sprawdzenia jej.
  • Level 6  
    Kostka stacyjki wygląda wzorowo wszystko czyste, żebym wiedział które przekaźniki są za to odpowiedzialne mógł bym sprawdzić trochę więcej, niby na pulpicie pokazuje (wyswietla)że zmienia biegi wskakujeN,hamulec też reaguje bo gdy to nie wcisne i zmienię bieg to jest komunikat "wcisnąć hamulec i powtórzyć czynność" więc wciskam wybieram N i wszystko jest ok a nie kręci nawet.