Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] renault trafic nie ładuje akumlatora

04 Lis 2017 17:58 2424 15
  • Poziom 8  
    witam mam problem renault trafic 2 2009 r z ładowaniem akumulatora, podczas jazdy rozładował mi się akumulator myślałem że zrobiło się zimno więc padł, wymieniłem na nowy ale okazało się że się rozładował.Na drugi dzień za uwarzyłem że nie świeci mi kontrolka alternatora, odpaliłem na akumulatorze pokazywało 14,4 Volta rozgrzałem silnik nadal ładowało akumulator wyłączyłem odpaliłem ponownie 12,8 volta próbowałem kilka razy nie ładuje, bezpiecznik alternatora jest dobry na pięcie na bezpieczniku jest. Na drugi dzień znowu to samo nie wiem czy kontrolka jest uszkodzona,kable masy wyczyściłem oprócz dochodzącej do silnika alternator ma wtyczkę z 2 kabelkami
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam .
    Jeżeli kontrolka ładowania się nie pali,mogą być trudności ze wzbudzeniem alternatora.Sprawdź przewody przy alternatorze(czy przykładowo przewody nie urwane ),sądzę że może jest to tradycyjny alternator z regulatorem bez COM.Musisz podać ilu pinową ma kostkę zasilającą alternator(oznaczenie pinów),lub podać typ alternatora to dużo wyjaśni.
  • Poziom 43  
    Kontrolka zaświeci jak bedzie 10V. Alternator raczej do naprawy
  • Poziom 31  
    Pewnie rozwarty wirnik, pęka uzwojenie wirnika w tych alternatorach valeo.
  • Poziom 21  
    Mogą się kończyć szczotki i taki objaw,sprawdz regulator.
  • Moderator Samochody
    Bieda z nędzą napisał:
    Pewnie rozwarty wirnik, pęka uzwojenie wirnika w tych alternatorach valeo.

Nie tyle pęka, co luźny karkas wewnątrz je urywa.
  • Poziom 31  
    Tak, szpulka się chybocze, w tym problem.
  • Poziom 43  
    Jeśli ma 110-120A
  • Poziom 43  
    leon55 napisał:
    .Na drugi dzień za uwarzyłem że nie świeci mi kontrolka alternatora

Odłącz kostkę od alternatora i podaj na ten kabel masę, jak kontrolka się zaświeci (oczywiście zapłon włączony to trzyj alternator i oddawaj do naprawy.
  • Poziom 8  
    Dzięki za podpowiedzi jutro wieczorem wezmę się za rozkręcanie plastików żeby dostać się do alternatora
  • Poziom 31  
    andrzej20001 napisał:
    Jeśli ma 110-120A

W wodniakach (150A) też się przytrafiało.
  • Poziom 8  
    witam alternator ma kostkę z dwoma kablami pomarańczowym i białym na pomarańczowym jest napięcie o jeden volt mniejsze niż na akumulatorze natomiast białym 0.5V. Zwierałem kable do masy ale kontrolka akumulatora nie zaświeciła, wyjąłem licznik może jutro go rozkręcę chyba że jest możliwość sprawdzenia bez rozkręcania licznika lampki ładowania.
  • Poziom 31  
    leon55 napisał:
    na pomarańczowym jest napięcie o jeden volt mniejsze niż na akumulatorze natomiast białym 0.5V.

To straszne, ja już bym szukał co jest nie tak!
  • Poziom 21  
    Czekaj dalej ,może po 50 postach uda się naprawić,może prędzej elektryk zobaczy?
  • Poziom 8  
    W końcu dorwałem trochę czasu rozebrałem licznik tam niestety sama elektronika lampka to dioda ledowa sterowana tranzystorami . Sprawdziłem miernikiem kabelek dochodzący do licznika ale nie było połączenia do alternatora, zacząłem przeglądać instalacje. Po wykręceniu lampy przedniej od kierowcy poniżej skrzynki z bezpiecznikami znalazłem złącze gdzie dochodził kabel od licznika po dokładnym oglądnięciu okazało się że biały kabelek w stronę alternatora na około 0,5 cm był w kolorze zielonym po podważeniu się rozpadł, polutowałem zapaliła się lampka ładowania ale nie zgasła lamka stop na liczniku i po odpaleniu nie ładował się akumulator po rozlutowaniu kabla włączeniu zapłonu lampka ładowania nie świeci normalnie zgasła lamka stop. Musiałem dzisiaj przejechać samochodem ok 100km ładuje 14,5V- 13,8V tak różnie czym dłużej tym mniej po ponownym odpaleniu nie ładuje . Może w sobotę wykręcę alternator
  • Poziom 8  
    witam w końcu dorwałem trochę czasu okazało się że regulator na alternatorze był walnięty po zamontowaniu nowego wszystko wróciło do normy . Dzięki za pomoc