Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator prędkości do silnika jednofazowego

slawik1998 04 Nov 2017 19:07 831 5
    slawik1998
    Level 9  
    Witam
    Może tego typu tematy już były na forum, ale piszę tylko po to żeby uzyskać konkretną odpowiedź. Poszukuję regulatora obrotów do silnika jednofazowego indukcyjnego z kondensatorem rozruchowym, moc 1.1kW, 2800 obr/min. Konkretnie potrzebuję się dowiedzieć, czy do regulacji prędkości takiego silnika potrzebny jest regulator fazowy typu:
    https://www.ebmia.pl/regulator-silnikow-jedno...GO0eKr_bPBWSaat-aZ_lGDbkSV2nUiA8aAvzpEALw_wcB
    czy jakiś falownik jednofazowy. Potrzebuję tylko informacji jaki typ kontroli tu musi być - czy regulacja fazowa, czy regulacja częstotliwości zasilania.

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    eurotips
    Level 37  
    slawik1998
    Level 9  
    Dla mnie istotna jest regulacja tylko od nominalnej silnika w dół. Tak czy inaczej, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

Dodano po 22 [minuty]:

Zadam jeszcze pytanie - czy na rynku są dostępne jakieś falowniki które na wyjściu mają tylko jedną fazę? Generalnie do swojego zastosowania potrzebuję jedynie falownik, który na wejściu będzie w stanie przyjąć potencjometr, a na wyjściu ma jedną fazę. Moc silnika 1.1kW
  • Helpful post
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Taki regulator to nieporozumienie.
    Najjlepiej zmienić silnik na 3 fazowy i zastosować falownik.
    Kaźde inne rozwiązanie to proteza.
    slawik1998
    Level 9  
    Poszperałem w internecie i fakt, kolega Zbigniew ma rację. W takim wypadku tyle z mojej strony w tym temacie, temat można zamknąć