Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator prędkości do silnika jednofazowego

04 Lis 2017 19:07 495 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Może tego typu tematy już były na forum, ale piszę tylko po to żeby uzyskać konkretną odpowiedź. Poszukuję regulatora obrotów do silnika jednofazowego indukcyjnego z kondensatorem rozruchowym, moc 1.1kW, 2800 obr/min. Konkretnie potrzebuję się dowiedzieć, czy do regulacji prędkości takiego silnika potrzebny jest regulator fazowy typu:
    https://www.ebmia.pl/regulator-silnikow-jedno...GO0eKr_bPBWSaat-aZ_lGDbkSV2nUiA8aAvzpEALw_wcB
    czy jakiś falownik jednofazowy. Potrzebuję tylko informacji jaki typ kontroli tu musi być - czy regulacja fazowa, czy regulacja częstotliwości zasilania.

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Dla mnie istotna jest regulacja tylko od nominalnej silnika w dół. Tak czy inaczej, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

Dodano po 22 [minuty]:

Zadam jeszcze pytanie - czy na rynku są dostępne jakieś falowniki które na wyjściu mają tylko jedną fazę? Generalnie do swojego zastosowania potrzebuję jedynie falownik, który na wejściu będzie w stanie przyjąć potencjometr, a na wyjściu ma jedną fazę. Moc silnika 1.1kW
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Taki regulator to nieporozumienie.
    Najjlepiej zmienić silnik na 3 fazowy i zastosować falownik.
    Kaźde inne rozwiązanie to proteza.
  • Poziom 8  
    Poszperałem w internecie i fakt, kolega Zbigniew ma rację. W takim wypadku tyle z mojej strony w tym temacie, temat można zamknąć