Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie sieci WiFi w domu - Laptop nie potrafi zidentyfikowac sieci

04 Lis 2017 19:47 1230 14
  • Poziom 8  
    Witajcie,

Czy ktoś może mi pomóc z ustawieniami sieci WiFi w mieszkaniu ?
    * modem/router od Vectry (Technicolor TC 7230)
    * podłączony do niego router TP-Link
    * ustawione zabezpieczenia
    * ustawiony najmniej oblegany kanał WiFi w okolicy

- w laptopie brak połączenia z netem, albo nie potrafi zidentyfikowac sieci, albo woła o inny adres IP. albo ogłasza problemy z DNS i tak w kółko
    - smartfony w domu czesto gubią siec ale generalnie większych problemów nie ma (90% dnia działają b. dobrze)
    - PC na kablu śmiga bez problemu

poprzednio miałem inny router od Vectry i wszystko przez 5 lat chodziło bez problemów, zmienili mi na nowy TC7230 i od poniedziałku same problemy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Router TP-LINK - model TL-WR841N
    podłaczony kablem z Modemem/routerme Technicolor TC7230
    w profilu na stronie Vectry ustawiłem połaczenie miedzy routerami na "bridge"
  • Poziom 8  
    ipconfig/all
    lista jest bardzo długa, przesyłam połowę, chyba ta najbardziej interesujacą, reszta dotyczy Blutotha i innych kart tunelowych (odłączonych)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Usuń z listy zapisanych sieci w systemie SSID z którym się łączysz (nazwa sieci TP-linka) i sprawdź czy po ponownej próbie połączenia się z tą siecią bezprzewodowa (SSID) system zapyta o hasło. Oczywiście zakładam że hasło wpisujesz poprawnie takie jak skonfigurowałeś na TP-linku w zakładce Wireless Security.
  • Poziom 8  
    Laptop ma WIN 7
    Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi
    Usuwam sieć z TP Linka.
    Nastenie po próbie połączenia pyta o hasło, wpisuję poprawne
    Ustawienie sieci WiFi w domu - Laptop nie potrafi zidentyfikowac sieci
  • Poziom 8  
    ..tylu tu specjalistów, każdy się zna..
    to dlaczego, nikt nie potrafi mi pomóc ??
    jeden kolega probował, ale cos szybko się poddał...
    jakieś pomysły ? bo lapek nadal nie ma połączenia z netem...
  • Moderator - Sieci, Internet
    outerb napisał:
    ..tylu tu specjalistów, każdy się zna..
    to dlaczego, nikt nie potrafi mi pomóc ??

Nie mamy takiego obowiązku to jest forum internetowe a za naszą pomoc nikt nie płaci robimy to w swoim wolnym czasie. No ale nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.
    outerb napisał:
    jakieś pomysły ? bo lapek nadal nie ma połączenia z netem...

Tryb awaryjny też ma takie same objawy?
  • Poziom 21  
    Ostatnio walczyłem z podobnym problemem na repeaterze TP-Linka TL-WA801N. Pomogła zmiana nazwy sieci SSID na pisaną wyłącznie małymi literami bez znaków czy cyfr. Nie działało z Windows 7 natomiast Windows 10 nie widział problemów.
  • Poziom 8  
    do jimasek

nikt tutaj nie mówi że jest obowiązek odpowiadać ! nie słyszałem też zeby ktoś za to otrzymywał wynagrodzenie, ale może nie wiem o wszystkim..
    po prostu nie masz się co obrażać za tak postawiny wpis, który ma za zadanie zmotywować społeczność do nowych pomysłów na rozwiązanie tego problemu..
  • Specjalista Sieci, Internet
    outerb napisał:
    ustawiony najmniej oblegany kanał WiFi w okolicy

pokaż screeny z inssider-a

outerb napisał:
    poprzednio miałem inny router od Vectry i wszystko przez 5 lat chodziło bez problemów, zmienili mi na nowy TC7230 i od poniedziałku same problemy.

Co za niesamowita historia ! U mnie podobnie, Poprzednio miałem inny samochód marki MMM przez 20 lat, i chodził bez problemu cały czasz, tylko paliwo i olej, kupiłem nowy tej samej marki i ciągle się psuje, jestem w serwisie co 2 mce.

outerb napisał:
    wpis, który ma za zadanie zmotywować społeczność do nowych pomysłów na rozwiązanie tego problemu..

Motywować to sobie możesz tych którym płacisz za usługę i ci dali swój sprzęt.
    Tutaj na forum możesz tylko cierpliwie i cichutko czekać aż ktoś z nudów zajmie się twoim problemem.