Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 1.9di 2000r - alarm przy próbie odpalenia i rozrusznik nie kręci

04 Lis 2017 23:42 849 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    samochód jak w temacie, problem polega na tym, że samochód wcześniej bez problemu odpalał i jeździł, postał dwa dni nie jeżdżony i przy próbie odpalenia rozrusznik nie kręci, kontrolki palą się normalnie jak przy włączonym zapłonie i od razu włącza się alarm i światła awaryjne, po około 20 sekundach alarm przestaje wyć, a z silnika słychać dziwne szybkie pikanie przez chwile i jest spokój. Jednak przy każdej próbie przekręcenia kluczyka w stacyjce wszystko się powtarza. Do tego przy przekręcaniu zamka w drzwiach kluczykiem także włącza się alarm na 20 sekund i także po tym czasie przestaje wyć. Do kluczyka mam pilot, lecz odkąd kupiłem ten samochód, to pilot nie działał i zawsze otwierałem i zamykałem samochód z kluczyka. Proszę o pomoc, samochód stoi przez to unieruchomiony a mi brak pomysłu co to może być i jak pozbyć się tego problemu. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi .

Ps. dodam, że nigdy wcześniej żaden alarm mi się nie uruchamiał, nawet nie wiedziałem, że takowy w tym samochodzie jest. Odkryłem też, że przy kierownicy z lewej strony na desce rozdzielczej jest malutkie czarne urządzenie, na którym znajduje się mały przycisk i czerwona dioda, która pulsuje, gdy jest włączony alarm.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Kodowanie kluczyka? Synchronizacja pilota z autem? Nie wiem jak akurat w Volvo, ale w niektórych autach są odpowiednie kombinacje.

Może na pilocie nie działały ci przyciski, a sam pilot działał, teraz padła bateria i bieda ;)
  • Poziom 28  
    Witaj
    seferof napisał:
    Odkryłem też, że przy kierownicy z lewej strony na desce rozdzielczej jest malutkie czarne urządzenie, na którym znajduje się mały przycisk i czerwona dioda

Czy na tym urządzeniu jest jakaś naklejka z nazwą?
  • Poziom 2  
    DejoDejo napisał:
    Kodowanie kluczyka? Synchronizacja pilota z autem? Nie wiem jak akurat w Volvo, ale w niektórych autach są odpowiednie kombinacje.

Może na pilocie nie działały ci przyciski, a sam pilot działał, teraz padła bateria i bieda ;)

Problem rozwiązany, wymieniłem baterie w pilocie i wszystko działa jak nalezy, samochód odpala i żaden alarm się nie włącza, mało tego nawet pilot działa, poprzedni właściciel musiał mnie wprowadzić w błąd że pilot po prostu nie dziala, a to po prostu zwykła bateria 🙂 dziękuję bardzo za pomoc! Pozostałym osobom także dziękuję za zainteresowanie.
  • Poziom 21  
    Często bywa tak, że zaczynamy od kombinowania, gdzie rozwiązanie jest banalne - powiedzenie "od ogółu do szczegółu" jest tu kluczem - cieszę się, że mogłem pomóc ;)