Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet silver 25kw 2F włącza się i wyłącza

05 Lis 2017 03:39 1629 4
 • Poziom 6  
  Dzień dobry
  Mam od niecałego miesiąca piec Termet silver 25kw 2-funkcyjny. Do tego mam bezprzewodowy pokojowy regulator temperatury salus 091FLRF.
  Mam 2 problemy, nie wiem czy to tak ma być, czy trzeba wzywać serwisanta.

  1. przy odkręcaniu ciepłej wody, piec się załącza, ale co jakiś czas to załączenie jest tak jakby "wybuchowe", tzn. palnik się włącza i w środku pieca coś jakby wybucha, taki odgłos. Woda się grzeje. Z reguły to ja mam to "szczęście" i mi to robi, przez to czasami prawie zawału dostaje, nieraz "wybucha" dosyć cicho. Przy czym nie ma regularności - bywa, że kilka dni nie hałasuje, bywa że codziennie.

  2. podpięty regulator mam ustawiony na 21 stopni od 8-23, a 19 stopni na noc. Histerezę mam ustawioną na 1 stopień, czyli jak spadnie do 20,6 to włącza się piec i grzeje do 21,4. Zauważyłam że piec się sam włącza, mimo że temperatura na pewno nie spadła poza graniczną. W związku z tym że piec mam w łazience, a nie przebywamy w niej często, zauważyłam to kilka razy. Z reguły po północy kiedy idę się myć, temperatura jest wtedy dużo wyższa niż 19. Piec się włącza na jakieś 3-5 min i wyłącza. Jak się włącza, to zapala się zielona dioda na tej części regulatora w łazience. Dzisiaj ok 14:00 weszłam do łazienki to co prawda piec był już wyłączony ale jeszcze pompa chodziła, a temperatura była powyżej 22 (bo świeciło słońce i nagrzało)
  Nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale przed regulacją pieca (przez serwisanta) tego w ogóle nie zauważyłam. Przed regulacją (czekałam ok tydzień od momentu zainstalowania pieca) często też pojawiał się błąd e01. Po regulacji też się pojawiał i serwisant wymienił "jakiś kabelek" (wiem, że to bardzo nieprecyzyjne) i od tego momentu błędu nie ma.
 • Poziom 9  
  i jak rozwiązałeś problem ?
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Ad.2 zmień kod komunikacji - z sąsiadem macie taki sam i wlaczacie sobie kotły.
 • Poziom 6  
  Co do 1 - serwis twierdzi, że jeśli to stale nie występuje, ciężko to nazwać usterką. Jeśli serwisant przyjedzie i piec nie ma wady nic nie zrobi, a jeśli miałby czekać przez pół dnia na zapłon "wybuchowy" to trzeba mu dodatkowo dopłacić.
  Ogólnie piec się chyba rozkręcił, bo raz na jakiś czas to robi (raz na kilka dni) i do tego cicho - takie "puf" bardziej. Działa bez zarzutu, nie pojawia się żaden błąd.

  Co do 2 - gościu co instalował piec twierdził, że to na pewno nie problem z kodem komunikacji, więc załatwił wymianę urządzenia na nowe. Wymienił, przez 2 dni było okej a potem to samo. To zmieniłam kod komunikacji sama i zresetowałam oba urządzenia. Od tego momentu działa idealnie.
  Najdziwniejsze jest to, że jestem pewna, że nie może być takiego urządzenia wokoło. Mieszkam na wsi, mam bliskich 2 sąsiadów i nie mają. Reszta sąsiadów mieszka poza możliwościami sygnałowymi urządzenia. Ale najwidoczniej coś zakłócało.
  Dziękuję za porady. Temat zamykam.