Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Beko CN 232220 X - po naprawie wydaje dziwne dźwięki

Sylwuchaaaa7 05 Lis 2017 10:08 375 1
 • #1 05 Lis 2017 10:08
  Sylwuchaaaa7
  Poziom 1  

  Lodówka ma 2,5 roku... Od czasu do czasu wydawała dziwne dźwięki. Wczoraj przestała chłodzić natomiast zamrażarka działała. Układ z tylu był cały gorący podobnie jak sprężarka (chyba to jest sprężarka). Wezwaliśmy lokalnego majstra i napełnił gazem lodówkę. Po jakimś czasie zaczęła chłodzić a układ z tylu był gorący (teraz 2 rzędy) dalej już chłodny. Aktualnie lodówka dalej wydaje dziwne dźwięki i ciągle chodzi, nie wyłącza się. Czy tak powinno być ? Załączam nagranie z dźwiękami.
  Lodówka jest prawie nowa, ledwo co minęła gwaranacja... w instrukcji znalazłam zapis o „odgłosach” ale czy tak powinno być praktycznie cały czas a może samo przestanie? Ewentualnie czy wyłączyć lodówkę na jakiś czas ?

  Normalne odgłosy eksploatacyjne
  Pewne odgłosy eksploatacyjne są całkowicie normalne i wynikają z funkcjonowania systemu chłodniczego chłodziarki;
   Odgłosy bulgotania, syczenia, lub wrzenia powodowane są przez krąŜenie czynnika chłodzącego w systemie chłodniczym. Odgłosy te mogą dochodzić jeszcze przez pewien czas po wyłączeniu spręŜarki.
   Nagłe, ostre trzaski lub odgłosy pękania powodowane są rozszerzaniem się lub kurczeniem ścianek wewnętrznych lub pewnych elementów wewnątrz komór chłodziarki.
   Brzęczenie, warkot, pulsujące lub wysoko nastrojone szumy powodowane są przez spręŜarkę. Odgłosy te są nieco głośniejsze przy uruchamianiu spręŜarki i cichną po osiągnięciu przez chłodziarkę temperatury roboczej.

  0 1
 • #2 05 Lis 2017 10:53
  michald88
  Poziom 4  

  A gdzie ta lodówka zamieszkuje?

  Może za lodówką są rury od ogrzewania - sezon grzewczy ruszył i klops gotowy. Postaraj się odsunąć lodówkę od ściany - niech oddycha i się pasywnie chłodzi. Ze środka wyjmij jedzenie które się nie zepsuje - jak butelki wody, soki. Przykręć pokrętło temperatury na "ciut" ponad minimum.

  Poobserwuj przez dwa dni - niech to się ustabilizuje i sprawdź czy szron się nie osadza.

  0