Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Signal-400 - Modulator DVB-T zakłóca telewizję naziemną.

05 Lis 2017 14:19 1725 3
  • Poziom 38  
    Witam!
    Posiadam modulator Signal-400 który będzie wykorzystany do wpuszczenia obrazu z rejestratora monitoringu do sygnału DVB-T odbieranego przez telewizory.

Signal-400 - Modulator DVB-T zakłóca telewizję naziemną.
    Do gniazda RF IN jest podłączona antena DVB-T, do RF OUT telewizor a do HDMI rejestrator.

Antena jest sprawna, telewizor również - obraz telewizji naziemnej jest.
    Problem pojawia się w momencie uruchomienia modulatora - wszystkie kanały telewizji naziemnej znikają oraz pojawia się obraz rejestratora.

Modulator jest ustawiony na kanał 40 (626,00 MHz), próbowałem również na kanale 5 (177,5 MHz), lecz nadal uruchomienie modulatora skutkuje zakłóceniem WSZYSTKICH kanałów naziemnych i wyemitowanie swojego kanału (na wyłączonym modulatorze mam wszystkie kanały).

Moim zdaniem problemem mogą być parametry: ONID, TSID, NID, SID oraz LCN.
    Z tego co wyczytałem ONID wynosi 0x2268 (Polska) a NID 0x3401, lecz co z resztą?

Instrukcja do urządzenia:
    http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/R86700/Manual_Signal_400_PL.pdf
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    A punkt 18 instrukcji? Włączenie/wyłączenie RF? Może też być za silny sygnał z anteny albo też za słaby bo modulator ma dosyć duże tłumienie 10-12 dB
  • flexghzflexghz

• Poziom 30  
    Na jakim kanale ustawiłeś sygnał z rejestratora ? Jak daleko jest od nadawanego multiplexu ?
  • Poziom 38  
    andpol 33 napisał:
    A punkt 18 instrukcji? Włączenie/wyłączenie RF?

Niestety ta instrukcja posiada kilka punktów których w urządzeniu nie ma. Między innymi "RF ON". Jest jedynie "RF LEVEL", mogę tam ustawić -14, -06, 00, +06. Niestety bez zmian - w momencie uruchomienia urządzenia tracę wszystkie kanały na rzecz kamer...

Fotodetektor napisał:
    Na jakim kanale ustawiłeś sygnał z rejestratora ?

Tak jak mówiłem, kanał 40 (626MHz) oraz testowałem kanał 5 (177.5MHz)

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Problem rozwiązany!

Okazało się, że problemem była siła sygnału, a dokładniej różnica w jego mocach - zbyt mocny sygnał modulatora względem anteny.
    Zastosowałem rozgałęźnik którym podłączyłem obydwa sygnały.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc, na wasze konta wysyłam po 100 punktów w ramach podziękowań :)