Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer stacjonarny restart b -

arttur12 05 Nov 2017 16:40 309 10
 • #1
  arttur12
  Level 9  
  Witam
  Mam problem wyskakuję mi przy uruchomieniu błąd podaj hasło do zasilania.
  Hasła które otrzymałem nie działają nie mam dostępu do niczego nie mogę wejść do BIOSu.
  Znalazłem zworki na płycie głównej ale nie wiem które przestawić bo niestety nie jest na nich nic napisane clear CMOS jak to bywa w większości przypadków.
  Załączam zdjęcie fajnie by było żeby ktoś wyjaśnił czy górne czy dolne bo chyba nie 1 i 2
  Płyta to ipm87-mp

  Mam również do was drodzy użytkownicy jeszcze pytanie czy zasilacz który siedzi w tej puszce nie jest za słaby załączam zdjęcie nr2
  Jeśli uda mi się przejść dalej będę potrzebował pomocy w dobraniu do tego sprzętu karty graficznej bo jest aktualnie na dostarczonej z płytą główną (zintegrowana)
 • #2
  safbot1st
  Level 43  
  Wyjmij kabel zasilania, przełóż zworkę podwójną na dół, podłącz kabel, włącz POWER.
  Poczekaj, odłącz kabel, przełóż zworkę z powrotem, podłącz kabel.
  Zasilacz kiepski i znikomej mocy, koniecznie do podmiany, jeśli ma jeszcze dojść grafika.

  Dodano po 47 [sekundy]:

  Komputer stacjonarny restart b -
 • #3
  dt1
  Admin of Computers group
  Zasilacz wcale nie jest kiepski. AcBel wykonywał je dosyć przyzwoicie. Ma dość niską wydajność, co raczej nie dziwi biorąc pod uwagę, że te komputery były produkowane jako gotowce biurowe, ale da się dołożyć kartę, która ze względu na niski pobór prądu nie przeciąży zasilacza. GT1030 na przykład, chociaż rzeczywiście przy ambitniejszych kartach będzie go trzeba wymienić.
 • #4
  arttur12
  Level 9  
  Przestawiłem zworki 2szt(zdjęcie)
  Niestety nic to nie dało tylko gdzie dokładnie teraz szukać? Po przedstawieniu zworek komputer miał się odpalić? Czy o prostu włączyć a on miał nie reagować?
  Ot rodzaj błędu (zdjęcie 2)Komputer stacjonarny restart b -Komputer stacjonarny restart b -
 • #6
  arttur12
  Level 9  
  Zrobiłem tak bo patrzę nie zrozumieliśmy się
  Wyłączyłem zasilanie, odłączyłem przewód zasilający
  Przełożyłem zworki podłączyłem przewód kliknąłem power, odłączyłem przewód zamieniłem zworki o błąd jest nadal... Coś źle zrobiłem?
 • #7
  safbot1st
  Level 43  
  @dt1 Ja poradziłem włączyć na chwilę z przełożonymi zworkami za forum HP, ale nie jest to istotne, bo ciągle jakieś hasło (sprzętowe?). Nie znam się na tych HP - to dziwne "zwierzęta"...
 • #8
  dt1
  Admin of Computers group
  Skoro już się włączy na chwilę to wtedy trzeba próbować hasło, tak niektóre sprzęty miały.

  Jedna ze zworek służy do kasowania hasła, druga ustawień CMOS. Nie wiem niestety która, bo instrukcji do płyty brak. W niektórych płytach należało przełożyć zworkę, włączyć komputer, wejść do BIOSu (wtedy nie powinien zapytać o hasło albo zaakceptować puste hasło - sam enter), wtedy w BIOSie należało zmienić hasło (lub ustawić puste), zapisać zmiany. Wtedy wyłączyć komputer i przestawić zworkę na prawidłową pozycję.

  Spróbuj ustawić te zworki tak jak były, przełóż tylko jedną z nich i spróbuj zrobić tak jak napisałem. Jeśli nie wyjdzie, przełóż zworkę z powrotem na właściwe miejsce i spróbuj z drugą ze zworek tej samej procedury. Jak obie nie zadziałają to możesz jeszcze spróbować z obiema zworkami przełożonymi, ale bardziej logiczne jest, że zadziała z przesuniętą tylko jedną zworką od czyszczenia samego hasła. Niestety bez instrukcji trzeba też sprawdzić mniej logiczne, acz możliwe rzeczy.
 • #9
  safbot1st
  Level 43  
  Celna uwaga. Nie zauważyłem, że to są 2 osobne zworki! Czyli proponujemy reset CMOS bez "usuwania" hasła i na odwrót z włączaniem komputera podczas.
 • #10
  arttur12
  Level 9  
  Problem hasła rozwiązany ale coś mam za błąd i nie mogę dojść jak go ominąć jutro edytuje post i wrzucę zdjęcie może coś doradzicie