Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gearbest GT02-Sinotrack ST901 - Mini tracker GPS nie zmienia strefy czasowej

06 Lis 2017 00:52 9804 41
  • Poziom 11  
    Zakupiłem na Gearbest.com tracker GPS który okazał się prawdopodobne klonem urządzenia Sinotrack ST901.
    Brązowy kolor PCB i opisy na nim wskazywałyby na bliskie spokrewnienie z oryginałem, jednak lista poleceń jest na tyle różna że nie znalazłem takiej nawet wśród innych klonów. Być może to jakiś "świeży" klon, mało rozpowszechniony.
    Nie zanosi się jednak na większy sukces na rynku europejskim z dwóch powodów:
    1. Urządzenie działa w Chińskiej strefie czasowej i nie jest możliwe lub nie wiem jak zmienić ją na Polską
    2. Urządzenie wysyła w odpowiedzi na zapytanie link kierujący do mapy na serwerze google.cn Przy okazji link jest źle formatowany i nie wskazuje długości geograficznej mimo że ta jest w sms-ie.

Może ktoś wie czy urządzenie da się skonfigurować do poprawnej pracy, czy też jest możliwość wymiany firmware na lepszą wersję?
    Może ktoś na zdjęciach rozpozna czyja dokładnie to produkcja?

• PCBway
  • Poziom 11  
    Może ktoś wie czy jest możliwe skopiowanie jego firmware? Bedę miał drugi, podobny lokalizator za jakiś czas i jeżeli będzie działał tak jak chcę to może udało by się podmienić oprogramowanie w tym wadliwym.
  • PCBway
  • Poziom 11  
    Niestety to nie takie proste. Jak napisałem jest to klon który nie odróżnia się wyglądem od ST901. Oprogramowanie wewnętrzne ma jednak inne.
    Nie wspominając, że między wersjami lokalizatorów tego samego producenta są czasem różnice, które wymagają zmienionych lub nowych komend.
    Jak na razie to zidentyfikowałem 4 czy 5 instrukcji które dotyczą tego samego wizualnie urządzenia.
    Na niektóre komendy nawet odpowiada a nie mam ich w swojej instrukcji otrzymanej od sprzedawcy.
    Chińczycy nie podają nic na tacy ;-)
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Tak. To ta wersja.
    A dostajesz link do google.com czy google.cn tak jak ja?
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Ja tez mam nowsza wersję a dokładnie: XM_GT09_SW_23.0 2017/09/13. Znalazłem instrukcję i kody.
    Mimo że w instrukcji widnieje "GT01" a u nas jest "GT02" to instrukcja jest od XM_GT09 :)
    Niestety pliki są w oryginale więc oprócz Angielskiego jest tez Chiński.
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc, mam taki sam tracker jak na zdjęciach z tytułowego posta. Mam go z odzysku (firma 123gps sprzedawała na allegro trackery z dożywotnią mapą po czym się okazało po roku że trzeba mapy opłacać jednak). Niestety po włożeniu karty virgin (moim zdaniem taryfa freemium jest idealna do tego - koszt 0zł miesięcznie) tracker się nie odzywa - nie odpowiada na G1234 ani na inne wysyłane komendy. Nie wiem czy ma on ma zmieniony kod, nie odpowiada zupełnie nic. Zalogowany do sieci jest - jak zadzwonię to po chwili rozłącza rozmowę.
    Czy jest szansa że jakoś go wykorzystam?
    Znalazłem darmowy serwer do trackerów traccar.org i miałem nadzieję go wykorzystać...

Pozdrawiam. Kamil

PS. Temat rozwiązany, a nakombinowałem się naprawdę dużo - łącznie z podłączeniem RS-a i podsłuchiwaniem przez PUTTY. Okazało się, że temat jest BARDZO porosty - ten tracker nie obsługuje nowych kart SIM, włożyłem starą kartę Virgin i poszło natychmiast. Okazało się, że jest to zwykły Sinotrack 901.

Pozdrawiam. Kamil
  • Poziom 16  
    Co znaczy "nowych"? Od kilku dni walczę z podobnym ustrojstwem i nic. Wkładałem kartę plusa i Orange i nic. Wywołany SMS em odpowiada. Przysyła linka z mapą gdzie jest. Przysyła SMS ze stanem baterii itp. Ni chu...steczki nie daje się podejrzeć online na mapie. Ani w aplikacji ani na stronie www.

Jest to taki niby Sinotrack. St-915.
  • Poziom 13  
    Znaczy działa i kartę masz ok. A co do online to masz na pewno dobrze skonfigurowane parametry serwera? Z jakiego serwera korzystasz?

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Aktualnie karta plusa. Nazwa APN: plus
    Użytkownik i hasło nie są wymagane...
    Tak wprowadzam i lipa. Aplikacja ani strona go nie widzi...
    🙁🙁
  • Poziom 13  
    Ustawienia serwera - czyli chodzi mi o IP, port, czy na pewno masz aktywne konto i czy tracker jest aktywny na serwerze.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Chodzi o ustawienia na stronie trackera? Tam on jest widoczny na liście trackerów ale jako offline. Na mapie go nie ma. Jak mogę sprawdzić ustawienia o których piszesz?
  • Poziom 16  
    U mnie tez ta komenda.
    A zwrotny wyglada tak
    ST-915,ID:6180143582,UP:0000,U1:,U2:,U3:,MODE:GPRS-WORK,DAILY:OFF,GEO FENCE:OFF,OVER SPEED:OFF,VOICE:ON,SHAKE ALARM:OFF,SLEEP:OFF,APN:internet,,,IP:45.112.204.101:8090,GPRS UPLOAD TIME:30,TIME ZONE:0.0
  • Poziom 13  
    Czyli sinotrack. Logujesz się na nr nadajnika i domyślne hasło? No to powinieneś mieć na liście swój nadajnik. Czy pokazuje Ci że jest aktywny? Mój po roku wyłączyli. Jeśli bym był na Twoim miejscu to przerzuciłbym się na traccar. Wybierz któryś serwer demo - działają bardzo dobrze.
  • Poziom 16  
    Jak się zaloguje to wyświetla mi ze nadajnik jest offline. Traccar to inny serwis obsługujący trakery czy nowe urządzenie?
  • Poziom 2  
    Też zakupiłem takie urządzenie i jak na razie zorientowałem się że występuje ono w dwu wersjach oprogramowania 901
    1 jako sinotrack ST-901 wtedy hasło domyślne to 0000
    2 Imars GT01 używa a zgłasza się jako xm_GT09 hasło domyślne 123456(uruchomiony na stronie jako gosafe G91I)posiadam ten i udało mi się co nieco uruchomić. Niestety instrukcja fabryczna jest słabiutka i podpierając się internetem opiszę co ustaliłem. Udało mi się uruchomić na stronie www.gps-trace.com jako Gosafe G91I port 20490. Niestety zarówno instrukcja jak i samo oprogramowanie (komendy )są pisane na kolanie bez ładu i składu. Tak jak w posiadanym przeze mnie GT02a(tk110) jest jakąś logika wszystkie polecenia mają schemat (składnia)i czasami daje się coś wymyślić i to mamy tu totalny bałagan. Nawet opisy poszczególnych funkcji są niezbyt zrozumiałe. W związku z tym mam prośbę -zamieszczę poszczególne funkcje z ich opiami i proszę o pomoc w ich weryfikacji.

Tam gdzie jest123456 jest to domyślne hasło.
    1. sms: G1234 odpowiedź to link do mapy GOOGLE z pozycją.
    2.sms: 109# przełącza ustawienia angielskie sms:108# chińskie (link do map z GOOGLE USA lub GOOGLE Chiny i odwrotnie).
    3. sms zone123456 (spacja)e02 przełącza strefę czasową w tym przepadku +2godziny.
    4.sms: CXZT odpowiedz to informacja o typie /wersji oprogramowania, numer ID(IMEI), IP serwera ,port, stan naładowania baterii od1 do 5. APN, Informacje o GPS (tryb pracy M-,one time,A-auto,C-ciągły.V brak danych) Gsm i na końcu numer którego nie udało mi się rozszyfrować- może ktoś wie.
    5.sms: apn123456(spacja)nazwaAPN.
    6.sms: apnuser123456(spacja)nazwa użytkownika APN.
    7.sms: apnpasswd123456(spacja)hasło APN.
    8. sms :ip(spacja)IP sewrwera(spacja)port.
    9.pasword123456(spacja)6cyfr -(nowe hasło) UWAGA zapisać hasło bo w przypadku jego zgubienia nie ma możliwości jego odzyskania a jedynie ponowne wgranie oprogramowania.
    10.sms: format resetuje ustawienia do fabrycznych.
    11.sms: c10# wywołuje sms z zwartością wszystkich wpisanych nr telefonów jak i ich z ich pozcją101/102/103.
    12. sms: cq powoduje ponowne uruchomienie systemu bez zmian nastaw.
    komendy nie weryfikowane
    13. sms: sf włącza wysyłanie sms od alarmów bezpieczeństwa
    14. sms cf wyłącza wysyłanie sms od alarmów bezpieczeństwa
    15.sms: admin123456(spacja)789789789 gdzie 789789789 to numer tel zapisany ni innej niż pierwszej pozycji. Z tego co zrozumiałem dzięki tej komendzie ten numer staje się głównym a nie jak domyślnie numer zapisany na pierwszej pozycji.
    16. sms: sleep,123456,10 gdzie 10 to liczba minut do uśpienia urządzenia (niestety nie rozgryzłem jak to wygląda.(wyłączenie gps,gprs co oznaczało by oszczędność pakietu danych,czy może inaczej) aha parametr 0 oznacza brak uśpienia. Problemem było, że Chińczyk użył w opisie słowa sheep(owca) a domyślam się, że powinno być sleep(spać). No chyba ze GPS przed zaśnięciem zacznie liczyć owieczki...
    komendy od 1do 12 użyłem i był efekt.
    komenda sms:123 brak efektu.

To na razie komendy które udało mi się z grubsza rozgryźć i przetestować. Mam jeszcze ok 23
    komenyd których nie rozgryzłem lub nie działają. Jak coś ustalę dopisze.
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów

Zakupiłem 2 sztuki IMARS (dokładnie jak na zdjęciu) na banggod i miałem problem z zalogowaniem urządzenia w sieciach. Wymagana jest karta bez simlocka (prepaid'owa)
    Dziękuję za powyższe polecenia. Pomogły mi sprawdzić urządzenia. Teraz zajmę się instalacją w pojazdach:)
  • Poziom 11  
    Witam, ja mam problem w ogóle z komunikacją SMS. Nie odpowiada na żadne wiadomości. Zadzwonić się da, jest sygnał po czym rozłącza więc chyba karta SIM jest ok. Dioda odpowiedzialna za GSM sieci, zresztą obie świecą. Już nie wiem co robić, czy urządzenie przyszło uwalone?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Dzień dobry, nabyłem jakiś rok temu na aliexpress GPS Tracker ST-901 . Wszystko działa ale nie mogę ustawić żadnego numeru kontrolnego. Wpisywałem komendę; admin12345xxxxxx (nr telefonu bez prefiksu +48) z prefiksem +48, z prefiksem 00. Próbowałem też z prefiksami i bez kombinację: xxxxxxxxxYYYY (hasło) zzzz (nr seryjny) i też nic nie daje. Macie jakiś pomysł? Oczywiście dzwoniąc na nr z dowolnego nr przesyła poprawnie link do google maps z lokalizacją, da się zmienić SMS na GPRS. itd. Ale nr nie ma. Wysyłając RCONF U1,U2,U3 nic nie pokazuje.
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    No witojcie.
    I ja również stałem się posiadaczem i użyszkodnikiem trackera ST-901.
    Z większością problemów sobie poradziłem, jednak nurtuje mnie jeszcze jedno.
    Po wysłaniu komendy CXZT mam pierwszą linię smsa :
    ST-901 2018/01/18 17:01 Wychodzi wg mnie, że to data i czas. To się nie zmienia, za każdym razem jest to samo.
    Natomiast po komendzie G1234 godzina przychodzi prawidłowa.
    Ktoś coś wie na ten temat????
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Posiadam trackera gt 02a ,przez rok miałem w nim kartę od gościa od którego kupiłem urządzenie ,karta straciła ważność .
    Zamontowałem nowa kartę sim tego samego operatora co poprzednia (Play) ,ale zapomniałem hasła i nic nie mogę zrobić .Posiad może ktoś jakiś kod który by resetował urządzenie ?
    Może jest inne patent żeby urządzenie ponownie działało?
  • Poziom 1