Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór obudowy do subwoofera

06 Lis 2017 02:04 1935 53
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam dwa głośniki W.38.800.4.MC mam dylemat do jakiej obudowy ich wsadzić czy do klasycznego bas reflex czy może Tubę 15THL30 ? Zależy mi na niskim oraz ciepłym basie. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    A jak on zagra w tubie ?
  • Poziom 24  
    Zależy gdzie chcesz tego używać. Kiedyś używałem ich w uBR15 i na małych imprezach na sali grało to dość dobrze.
  • Poziom 13  
    W 34mk i mam dylemat czy wziąć jeden w.38.800.4 mc czy np 2 w32.500.8mc.
  • Poziom 24  
    Chcesz tego używać w domu ? To lepiej rozejrzyj się za jakimś basem który sprawdzi się w takich warunkach. Sprzęt estradowy nie nadaje się do słuchania muzyki w domu. Oczywiście możesz wykorzystać bo w taki sposób Ale to średni pomysł.
  • Poziom 13  
    Tak w domu ale lubie sobie głośno zagrać i mocno
  • Poziom 14  
    kolego
    2 ubr projektu Granata na Stx ( ja mam 4 omowe ) spokojnie ograsz imprezę do 80 osób , kiedyś na forum przedstawiałem proces budowy, obecnie grają na takich imprezach , napędzam je końcówka Tamp 4x700 w nadstawka chodzi własna konstrukcja na b&c i stx d800 i zwrotnicy granata i dają radę .
  • Poziom 13  
    Czy może ten EMINENCE MAGNUM 18

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Czy może kupić dwa DBS HT-15B bo cena bardzo atrakcyjna

Dodano po 7 [godziny] 47 [minuty]:

I jeszcze jedno jaki procesor wybrać, mam na oku dwie propozycji
    -Limiter Drawmer DL 241
    -dbx 223 XS

Dodano po 17 [godziny] 37 [minuty]:

Hello, Który z wymienionych procesorów będzie lepszy ?

Dodano po 6 [godziny] 56 [minuty]:

Czy może ten DBX 166XL chciał bym ulepszyć jakość basu. Budżet jakim dysponuję to 500 zł
  • Poziom 15  
    Kolego Limiter Drawmer DL 241 kosztuje ponad 2 tysiące, a Twój budżet to 500 zł.

Co to znaczy polepszyć jakość basu? W sensie chcesz wprowadzić korekcję, to potrzebne Ci eq. Posiadasz crossover aby odciąć pasmo?
  • Poziom 13  
    Właśnie nie posiadam crossovera i eq. Mam kolegę co ma na sprzedaż bardzo tanio ten Limiter Drawmer DL 241
  • Użytkownik obserwowany
    Jak nie masz crossa i eq a chcesz mieć 2w1 to szukam Behringerów FBQ korektorów - oprócz 2x15 lub 2x31pkt korektora mają także wyjście na subbas z regulowaną fi cięcia.
  • Poziom 13  
    A czy te Behringery poprawią jakość brzmienia ?
  • Poziom 15  
    Każde EQ poprawi Ci dźwięk do swoich oczekiwań. Pamiętajmy że na jakość składa się odpowiednie cięcie Hz, korekcja, delaye, itd. itp. ale przede wszystkim GŁOŚNIK oraz OBUDOWA. Jeśli to jest do dupy, to cała "jakość dźwięku" będzie do dupy. Te zabawki tylko w małym stopniu polepszają, a bardziej są do konfiguracji całego systemu nagłośnienia razem z nadstawkami. Jedyne co może Ci polepszyć jak to nazywasz jakość, to EQ gdzie możesz podbić niektóre częstotliwości.
  • Poziom 13  
    Z procesortem dużo leiej gra, Przykład:
    -https://www.youtube.com/watch?v=N7tNiWpWmkg
    -https://www.youtube.com/watch?v=MCsN8dgOZjY
    -https://www.youtube.com/watch?v=mRqTMvwUpeU
  • Poziom 13  
    A czy ten będzie dobry ? Behringer FBQ2496
  • Poziom 43  
    karo9522 napisał:
    A czy te Behringery poprawią jakość brzmienia ?
    Żaden korektor/equalizer nie poprawi jakości, może jedynie wyrównać lub skorygować pasmo. Niedoświadczony użytkownik najczęściej zamiast poprawić brzmienie zrobi z niego banana... Aby skorygować pasmo należy najpierw zapoznać się z możliwościami korektora i jego zadaniem.
    Chcesz mieś system 2+1 musisz po pierwsze odciąć z nadstawek pasmo, które ma przenosić kolumna basowa, a w kolumnie basowej to, co przenoszą nadstawki. Kolega PANICZKAMIL podał Ci rozwiązanie najprostsze i w miarę łatwe w ustawieniu (o ile już będziesz wiedział do czego służy korektor pasmowy/eq). Reszta to wyłącznie umiejętność słuchania i opieranie się o zasady takiego podziału i (ewentualnej) korekcji.
  • Poziom 13  
    A czy ten Behringer FBQ2496 nada się do oddzielenia pasma ?
  • Użytkownik obserwowany
    Fbq to nie procesor. To eliminator sprzężeń bardziej niż urządzenie mające cokolwiek wspólnego z korekcja. Chcesz procesor to szukasz tanich - dcx2496, t.racks, Dbx pa. Chcesz crossover tani to szukasz cx2310 behringera. Chcesz korektor z wyjściem na bas to szukasz fbq1502, fbq3102 a najlepiej fbq6200 bo ma potencjometr głośności wyjścia na bas wraz z wskaźnikiem wysterowania (oprócz oczywiście fi cięcia z tyłu urządzenia).
  • Poziom 13  
    Już się pogubiłem, czyli co mam kupić by to miało ręce i nogi oraz żeby zabrzmiało
  • Poziom 43  
    karo9522 napisał:
    co mam kupić

Przede wszystkim coś do zasilenia tych basów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    mam mikser końcówkę mocy basy + nadstawki

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

Może tak, Jaki kupić procesor oraz crossover by mógł podłączyć doły oraz górę, na procesor mogę przeznaczyć 500/700 zł < używany> crossover 500zł<również używany>
  • Użytkownik obserwowany
    Najprostszy i niezawodny crossover to Behringer CX2310 - kupisz go za 250zł z przesyłką.

Najtańszy procesor to T.RACK ale obsługa taka sobie - kupisz używkę za 400-450zł.

Najtańszy i prosty w obsłudze z mnóstwem możliwości procesor to Behringer DCX2496Pro - używki 750-800zł a nowy 1250zł.
  • Poziom 13  
    A są takie procesowy dwa w jednym tzn. By jeszcze miał crossover, wtedy mogę wydać 1000 zł za używany
  • Poziom 43  
    karo9522 napisał:
    mam mikser końcówkę mocy basy + nadstawki

Jak wszystkie kolumny są pasywne, to potrzebna będzie jeszcze jedna końcówka mocy.

karo9522 napisał:
    A są takie procesowy dwa w jednym tzn. By jeszcze miał crossover,

Każdy procesor głośnikowy - oprócz wielu innych funkcji - ma funkcję crossovera.
    Poczytaj, w sieci sporo o tym a jak juz kupisz, to musisz wiedzieć z "czym to się je". :-)

karo9522 napisał:
    wtedy mogę wydać 1000 zł za używany

Na DCX-2496 wystarczy.

Tak tylko się zastanawiam; po kiego diabła, sprzęt estradowy w domu? :|

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Kolumny są to electro voice EV ETX 15P do których nie potrzebna końcówka, bo są aktywne. A odnośnie basu zamierzam zrobić tube tylko jest wybór głośnika by to z jajem zagrało, myślałem nad głośnikiem B&C 15PS76 tylko czy on zagra tak jak chcę?!
  • Poziom 43  
    karo9522 napisał:
    tylko czy on zagra tak jak chcę?!

A czego chcesz? :-)
    Jak niskie pasmo z tych EV Ci kompletnie nie odpowiada, to jeden basik na 15PS/76 niewiele tu zmieni. Albo sub na dobrym 18" przetworniku, albo na przyzwoitym 15" z 4" cewką a najlepiej dwa. :-)

karo9522 napisał:
    mam mikser końcówkę mocy basy

Co ta za końcówka i basy?

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Fidek fpa-G12 + W.38.800.4.MC
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem kup CX2310 jeśli chcesz używać tego w domu to ci spokojnie wystarczy nie wiem po co procesor.
    Ten Fidek trochę za mocny do tego stx 4om.
    Zrób 2basy BR na 15ps76 i będziesz zadowolony chyba że oczekujesz trzęsienia ziemi :)
  • Poziom 13  
    Może jedna dobra osiemnastka , hmm ?