Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S8 - Wymiana szybki s8

06 Lis 2017 15:14 2214 5
  • Poziom 2  
    Witam po odseparowaniu wyświetlacz od ramki, odseparowałem taśmę od tylnej części wyświetlacza. Oderwałem coś co pokazuję na zdjęciach. Powstał pionowy biały pasek. Czy ta tasiemka m wpływ na ten pasek czy coś innego zrobiłem źle?
    Proszę o pomoc
    Samsung S8 - Wymiana szybki s8Samsung S8 - Wymiana szybki s8
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Taśma delikatnie odkleiła się od wyświetlacza i przestało przewodzić - na górze, z drugiej strony, te wyświetlacze są bardzo delikatne, jak poruszasz jeszcze taśmą- powyginasz ją powstaną kolejne paski :)
  • Poziom 2  
    Przy odseparowaniu od wyświetlacza podlewałem izopropanolem, czy to błąd ?
    na pierwszym zdjęciu widać urwaną wąską tasiemkę , która łączyła się w jedno, z tym czarnym pod spodem.
  • Poziom 19  
    S8 nie robiłem, ale eksperymentowałem z edge-ami powiem jedno wymagają 100X więcej skupienia, cierpliwości i delikatności w porównaniu do zwykłych wyświetlaczy.
    Ta oberwana taśma odpowiada prawdopodobnie za dotyk, a pasek na wyświetlaczu to kwestia odklejenia się tej grubej taśmy od samego wyświetlacza- Bardzo częsty problem.
  • Poziom 2  
    Dotyk działa na całej powierzchni. Ta tasiemka wygląda jak od podświetlenia ale podświetlenie też działa. Odkleić taśmę od wyświetlacz musiałem bo robię na plastry OCA w prasie próżniowej
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Z tymi taśmami trzeba strasznie delikatnie i najlepiej odkleić ją tuż przed samą prasą bo im więcej pracuje tym większe ryzyko że coś przestanie stykać.