Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.

06 Lis 2017 16:50 1923 13
 • Poziom 27  
  Witam. Mam zasilacz jak w opisie. Zasilacz ma około 3lat. Zaczął robić zwarcie tak, że wybija korki w mieszkaniu. Nie ma żadnych śladów na płytce zasilacza. Co mogło paść? Nie
  Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.
 • Poziom 14  
  Witam. Zacznij pomiary od kondensatorów na gnieździe
 • Poziom 27  
  Ok. Tylko jak je pomierzyć?
 • Poziom 13  
  Czy aby na pewno zwarcie robi zasilacz ?
  Może podłączyłeś za dużo urządzeń na jeden obieg, powinieneś mieć minimum jeden bezpiecznik na gniazdka razy ilość pokoi czyli masz dwa pokoje do powinny być dwa bezpieczniki po każdym na pokój, no chyba że masz stare budownictwo i starą instalacje to masz jeden bezpiecznik.
 • Poziom 27  
  Napewno zasilacz, bo po podłączeniu do gniazdka pojawiają się w gniazdku iskry i wybija korek. Poza tym mieszkam w nowym budownictwie i mam osobne korki na gniazdka i światło. Panowie zauważyłem coś, na tym ogromnym kondesatorze była naklejka. A on wygląda na spuchniętego. Możliwe że przez niego wybija korek?

  Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.

  Dodano po 36 [minuty]:

  Wymieniłem kondesator i korka nie wybiło ale próba odpalenia zasilacza na sucho i korek znów wywaliło. Zasilacz chyba złom.
 • Poziom 13  
  Zwrócenie uwagi na spuchnięte kondensatory to w sumie podstawa, na pierwszy rzut oka na zdjęciach nie widać żadnych spalonych elementów, wymiana wszystkich w takim razie spuchniętych kondensatorów choć tez nie ma pewności czy będzie ok można by sprawdzić jak trzyma napięcie na wyjściach bądź gdzie jest obieg przerwany, takie coś mi przychodzi do głowy.
 • Poziom 27  
  Spowrotem wylutowałem kondesator i miernikiem ustawionym na zwarcie sprawdziłem czy nie ma zwarcia na płytce. Przykładając końcówki do miesc po kondesatorze miernik brzęczy, czyli jest zwarcie którego pewnie nie powinno być. Czas pewnie szukać nowego.
 • Poziom 13  
  No albo już tak bardziej hobbistycznie zostało ci go naprawiać albo kupno nowego CX500 to koszt około 280 ja kupowałem Corsair VS Series 650W za 260 bo montowałem 1060 6GB nie wiem jakie są twoje potrzeby mocy
 • Poziom 27  
  Ja mam gtx 1050 Ti więc nie mocy nie potrzebuje. Co by nie było Corsaira już nie kupię. Dałem za niego 350zł i zepsół się parę miechów po gwarancji? Taki zasilacz to bym na czarną listę dodał. Przez te ponad 3 lata, zasilacz latał w większości na integrze, z pół roku na gtx 970 i teraz ze 3 miechy na gtx 1050 Ti. Ale graczem jestem niedzielnym. Większość czasu to net i nic więcej. Nawet filmów nie oglądam na pc. Oby nic więcej oprócz zasilacza nie padło.
 • Poziom 37  
  Witam.
  Na początek do sprawdzenia diody/mostek prostowniczy na wejściu zasilacza oraz wszystkie półprzewodniki przymocowane do radiatorów (tryb testu diody na multimetrze, elementy testujemy po ich wylutowaniu).
  Spuchnięty kondensator do natychmiastowej wymiany i utylizacji.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Słyszałem że zasiłkę dobrze jest wymienić co 2-3 lata może i jakaś metoda w tym jest, wiesz niedzielny gracz niedzielnym graczem ale nie warto kupować nie pewnych zasilaczy bo zasilacz to podstawa funkcjonowania komputera i od tego zależy jego stabilna praca.
  Powodzenia w naprawie i bez awaryjnej pracy pudła :)
 • Poziom 27  
  Panowie zamówiłem już nowy zasilacz. Ogólnie nie jestem elektronikiem i tego nie będę naprawiał. Liczyłem że wymiana kondesatora naprawi problem ale nie naprawiła. Reszty sam nie zrobię. Dzięki Panowie za chęć pomocy. Pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Przyszedł nowy zasilacz i wszystko śmiga. Na szczęście nic więcej się nie uszkodziło. Starego zasilacza nie będę naprawiał gdyż W moim mieście nic z potrzebnej elektroniki nie kupię. Tak więc temat do zamknięcia.