Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.

Davvvi 06 Lis 2017 16:50 1584 13
  • #1 06 Lis 2017 16:50
    Davvvi
    Poziom 27  

Witam. Mam zasilacz jak w opisie. Zasilacz ma około 3lat. Zaczął robić zwarcie tak, że wybija korki w mieszkaniu. Nie ma żadnych śladów na płytce zasilacza. Co mogło paść? Nie
    Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.

0 13
  • #2 06 Lis 2017 17:20
    chyczak
    Poziom 14  

Witam. Zacznij pomiary od kondensatorów na gnieździe

0
  • #3 06 Lis 2017 17:34
    Davvvi
    Poziom 27  

Ok. Tylko jak je pomierzyć?

0
  • #4 06 Lis 2017 18:01
    byku022
    Poziom 13  

Czy aby na pewno zwarcie robi zasilacz ?
    Może podłączyłeś za dużo urządzeń na jeden obieg, powinieneś mieć minimum jeden bezpiecznik na gniazdka razy ilość pokoi czyli masz dwa pokoje do powinny być dwa bezpieczniki po każdym na pokój, no chyba że masz stare budownictwo i starą instalacje to masz jeden bezpiecznik.

0
  • #5 06 Lis 2017 19:05
    Davvvi
    Poziom 27  

Napewno zasilacz, bo po podłączeniu do gniazdka pojawiają się w gniazdku iskry i wybija korek. Poza tym mieszkam w nowym budownictwie i mam osobne korki na gniazdka i światło. Panowie zauważyłem coś, na tym ogromnym kondesatorze była naklejka. A on wygląda na spuchniętego. Możliwe że przez niego wybija korek?

Corsair CX500M. Robi zwarcie aż wybija korki w mieszkaniu.

Dodano po 36 [minuty]:

Wymieniłem kondesator i korka nie wybiło ale próba odpalenia zasilacza na sucho i korek znów wywaliło. Zasilacz chyba złom.

0
  • #6 06 Lis 2017 19:36
    byku022
    Poziom 13  

Zwrócenie uwagi na spuchnięte kondensatory to w sumie podstawa, na pierwszy rzut oka na zdjęciach nie widać żadnych spalonych elementów, wymiana wszystkich w takim razie spuchniętych kondensatorów choć tez nie ma pewności czy będzie ok można by sprawdzić jak trzyma napięcie na wyjściach bądź gdzie jest obieg przerwany, takie coś mi przychodzi do głowy.

0
  • #7 06 Lis 2017 19:36
    Davvvi
    Poziom 27  

Spowrotem wylutowałem kondesator i miernikiem ustawionym na zwarcie sprawdziłem czy nie ma zwarcia na płytce. Przykładając końcówki do miesc po kondesatorze miernik brzęczy, czyli jest zwarcie którego pewnie nie powinno być. Czas pewnie szukać nowego.

1
  • #8 06 Lis 2017 19:44
    byku022
    Poziom 13  

No albo już tak bardziej hobbistycznie zostało ci go naprawiać albo kupno nowego CX500 to koszt około 280 ja kupowałem Corsair VS Series 650W za 260 bo montowałem 1060 6GB nie wiem jakie są twoje potrzeby mocy

0
  • #9 06 Lis 2017 19:52
    Davvvi
    Poziom 27  

Ja mam gtx 1050 Ti więc nie mocy nie potrzebuje. Co by nie było Corsaira już nie kupię. Dałem za niego 350zł i zepsół się parę miechów po gwarancji? Taki zasilacz to bym na czarną listę dodał. Przez te ponad 3 lata, zasilacz latał w większości na integrze, z pół roku na gtx 970 i teraz ze 3 miechy na gtx 1050 Ti. Ale graczem jestem niedzielnym. Większość czasu to net i nic więcej. Nawet filmów nie oglądam na pc. Oby nic więcej oprócz zasilacza nie padło.

0
  • #10 06 Lis 2017 19:59
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.
    Na początek do sprawdzenia diody/mostek prostowniczy na wejściu zasilacza oraz wszystkie półprzewodniki przymocowane do radiatorów (tryb testu diody na multimetrze, elementy testujemy po ich wylutowaniu).
    Spuchnięty kondensator do natychmiastowej wymiany i utylizacji.
    Pozdrawiam

0
  • #11 06 Lis 2017 20:06
    byku022
    Poziom 13  

Słyszałem że zasiłkę dobrze jest wymienić co 2-3 lata może i jakaś metoda w tym jest, wiesz niedzielny gracz niedzielnym graczem ale nie warto kupować nie pewnych zasilaczy bo zasilacz to podstawa funkcjonowania komputera i od tego zależy jego stabilna praca.
    Powodzenia w naprawie i bez awaryjnej pracy pudła :)

0
  • #12 06 Lis 2017 22:42
    Davvvi
    Poziom 27  

Panowie zamówiłem już nowy zasilacz. Ogólnie nie jestem elektronikiem i tego nie będę naprawiał. Liczyłem że wymiana kondesatora naprawi problem ale nie naprawiła. Reszty sam nie zrobię. Dzięki Panowie za chęć pomocy. Pozdrawiam.

0
  • #13 08 Lis 2017 01:41
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Uwalony mostek prostowniczy, MOSFTy - klucze, albo warystor na wejściu. Pomierzyć i wymienić uszkodzony element. Niewiele tam tego jest. :D .

0
  • #14 08 Lis 2017 21:06
    Davvvi
    Poziom 27  

Przyszedł nowy zasilacz i wszystko śmiga. Na szczęście nic więcej się nie uszkodziło. Starego zasilacza nie będę naprawiał gdyż W moim mieście nic z potrzebnej elektroniki nie kupię. Tak więc temat do zamknięcia.

0