Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny dali 2 i marantz pm62 - Trzaski z górnego głośnika wysokotonowego

xaras123 06 Lis 2017 18:20 192 4
  • #1 06 Lis 2017 18:20
    xaras123
    Poziom 3  

Witam!
    Głośniki i wzmacniacz kupiłem w tamtym roku. Wszystko było ok. Używałem ich raczej sporadycznie ale nie narzekałem. Nawet wręcz przeciwnie. Ale ostatnio zaczął się wydobywać z nich dziwny dźwięk jakby trzeszczenia. Nie mam w okolicy jakiegoś wartego uwagi serwisu więc wolę zapytać was co myślicie zanim go oddam do jakiegoś specjalisty. Chciałbym żebyście chociaż nakierowali co to może być głośniki czy wzmacniacz... Wiem nikt nie jest jasnowidzem. Ale sam jestem kompletnie zielony więc szukam jakieś pomocy. Dzieje się to od niedawna czasem jest ok czasem się dzieje tak jak na filmiku. Moc ustawiona na jakąś 1/3 stabilnego i dobrego dźwięku . Jak jest ustawione na jakoś mega cicho nie dzieje się tak.
    Z góry dzięki za jakieś info.

https://youtu.be/ftEPiVR-9wo

0 4
  • #2 06 Lis 2017 18:47
    krakarak
    Poziom 39  

Leń z patentem... "Oglądajcie film a ja lecę na piwko..."
    Zamieniałeś kolumny między sobą? Jaki efekt?

0
  • #3 06 Lis 2017 20:38
    xaras123
    Poziom 3  

Leń z patentem? Nieee stary nie chce poprostu sam naprawiać sprzętu na który wydałem trochę kasy. Na czym się nie znam. Jak pisałem nikt nie jest jasnowidzem. Wiec tylko grzecznie pytam. Efekt taki sam. Wtedy szumiała jedna kolumna. Lewa i po zmianie to samo.

0
  • #4 06 Lis 2017 20:42
    krakarak
    Poziom 39  

No to młody nieś sprzęt do fachowca. Skoro po zamianie, czyli podłączeniu do lewego kanału innej kolumny (bo prawa nie trzeszczała, prawda?) nadal słychać trzaski w lewym kanale to winny jest Marantz a nie kolumny.

0