Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tytan DS-400 can - do poprawki Berlingo B9 2009 1.6 16V

06 Lis 2017 22:39 696 13
  • Poziom 10  
    Kłaniam nisko. Zwracam się do Państwa z następującym problemem.
    Jakiś rok temu instalator z pieczątką (czyli oficjalny zakład) miał założyć mi ten alarm. Po kilku dniach milczenia telefonu pojechałem zobaczyć czy zachorował czy jak, że tyle sie nie odzywa a auto potrzebne do pracy. Okazało się że giguś dał moje auto jakiemuś koledze, bo podobno był jakiś problem z BSI. Oczywiście to kit. Poprostu sprzedał robotę innemu i tyle. Ale do rzeczy. Odebrałem w końcu auto, zapłaciłem i nawet nie chciałem już patrzeć na patałacha. Po pierwsze w komplecie z tego co wiem jest czujnik maski. (U mnie nie zamontowano) po drugie ostatnio potrzebowałem odłączyć akumulator i syrena wyła przykryta kocem na pół wsi. Nie otrzymałem kluczyków od syrenki. Będę chyba kupował programator (kabel) bo trafia mnie klikanie tym przyciskiem a chce wyłączyć pikanie syrenki przy wył. i wł. kluczykiem. Czy mam kupić nową syrenkę aby mieć kluczyki do niej ? I czy włącznik krańcowy dam radę sam zamontować tzn. podłączyć do alarmu. Chciałbym sobie jeszcze zamontować czujnik uderzeniowy (wstrząsu)na wypadek stłuczki parkingowej.
    Opisałem się tyle po to, żeby państwo nie odsyłali mnie do instalatora z reklamacją bo nie chce już na niego patrzeć i słuchać krętactw.
  • Poziom 41  
    Ten alarm można programować bez programatora.Syrenke będziesz musial kupić nową bądź tą rozebrać i zmienić stacyjkę.A czy włącznik wstawisz sam to nie niem.Ja takie rzeczy robię sam...

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    jarex66 napisał:
    w komplecie z tego co wiem jest czujnik maski. (U mnie nie zamontowano)

Nie w każdym samochodzie należy montować czujnik maski.
    W niektórych markach alarm odczytuje info o otwartej masce silnika po CAN.

Ty nie raczyłeś napisać jaki posiadasz samochód więc trudno jest udzielić właściwej odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Przy uzbrojonym alarmie podnosiłem maske, nic sie nie dzieje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    To wiele wyjaśnia. Zatem jedynie muszę wymienić syrenkę bo trzeba ją czasem uciszać. Biorąc np. akumulator do ładowania.

A jeszcze takie laickie pytanie do Panów. Czy na czas wypięcia akumulatora można go postawić obok auta i szybko podpiąć go kablami rozruchowymi do instalacji ?
  • Poziom 43  
    jarex66 napisał:
    Czy na czas wypięcia akumulatora można go postawić obok auta i szybko podpiąć go kablami rozruchowymi do instalacji ?

Można tylko po co, jak masz niedoładowany akumulator to napraw usterkę., która to powoduje. To nie maluch co bilans zasilania miał zawsze na minusie.
  • Poziom 10  
    milejow napisał:
    jarex66 napisał:
    Czy na czas wypięcia akumulatora można go postawić obok auta i szybko podpiąć go kablami rozruchowymi do instalacji ?

Można tylko po co, jak masz niedoładowany akumulator to napraw usterkę., która to powoduje. To nie maluch co bilans zasilania miał zawsze na minusie.

Bardzo cenna uwaga. Naprawdę nie wiedziałem.
    Musze wyciągnąć akumulator i przebić się przez ścianę grodziową.Obok wejścia linki do maski, przewodem 35mm2 w celu podłączenia wzmacniacza car audio. Nie chciał bym żeby syrena płoszyła kury sąsiadom przez dobrą godzinę.
  • Poziom 43  
    To ja ucisz młotkiem. I kup nową z kluczykiem za 40zł.
  • Poziom 10  
    Toteż zamierzam uczynić. Jaką byś doradził, AR400ND czy BS46 ?
    Ta pierwsza jest bezkluczykowa i ciekawi mnie jak się ją wyłącza
  • Poziom 43  
    Myślisz że któregoś z przechodniów interesuje co wyje????
  • Poziom 10  
    hehe tym sposobem dochodzimy do kamerek z trybem parkingowym :-P i alarmy idą w zapomnienie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    dziękuję serdecznie panie Norbercie