Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router, 3G/4G, PoE, VPN, 4x IP kam. + zasilanie awaryjne

kra1986 07 Nov 2017 06:08 981 1
Optex
    kra1986
    Level 9  
    Chciałem się poradzić w kwestii doboru sprzętu, oraz jego konfiguracji. Rozwiązanie powinno być w miarę możliwości budżetowe, tak że nie zależy mi na rejestratorze NVR i kamerach klasy HikVision. poniżej przedstawiam składowe, o których myślałem;

Router

Wymaganie opcjonalne wobec routera (wg priorytetu); porty GB, SFP, AP.

Myślałem o;
    - Nexx WT3020F (OpenWrt) + switch PoE ~290 zł (koszt porównywalny do Mikrotika)
    - Mikrotik;
    * RB750UPr2 ~220 zł (brak opcjonalnych funkcjonalności)
    * RB260GSP ~210 zł (GB, SFP)
    * RB960PGS (hEX PoE) ~290 zł (GB, SFP)
    * RB951G-2HND ~290 zł (GB, AP)

Dla mnie GB+SFP, będzie korzsytniejsze niż GB+AP. Planuję zestawić połączenie VPN z inną siecią, posiadającą publiczne IP. Model RB960PGS obsługuje wyższa natężenie na portach PoE (do 1A, sumarycznie na wszystkich 2A). Myślę o podłączeniu 3-4 kamery IP, czy routery Mikrotik spełnią zadanie?

Modem 3G/4G
    - początkowo 3G, Huawei E3131
    - docelowo 4G, Huawei E3372h (jeżeli okaże się że 3G to za mało)

Kamery IP (1-2x wew, 2x zew)
    - wewnątrz, też pewnie jakiś Overmax Camspot serii 3 (np. 3.3 lub 3.4, muszę się upewnić czy posiadają możliwość nagrywania po detekcji ruchu)
    - zewnątrz, Overmax Camspot 4.2 (już zakupiony) + spliter PoE
    Interesuje mnie podgląd online i detekcja ruchu dla kamer wewnętrznych z alertem (rejestracja normalnego video na karcie SD, a z akcji detekcji na zewnętrzną usługę np. NAS po VPNie).

Zasilanie UPS
    Resumując do zasilenia jest router (ewentualnie Switch PoE) + 3-4 kamery IP Overmax. Podejrzewam że górny limit poboru dla wspomnianych urządzeń nie przekroczy 60W. Proszę o propozycję budżetowego rozwiązania.

Mile widziane sugestie dot. dobranego sprzętu oraz te, dotyczące dalszej konfiguracji.
  • Optex
    kra1986
    Level 9  
    Zawężę mój dylemat tylko do doboru routera, opcjonalnie switcha PoE, jeżeli okaże się że gniazda PoE Mikrotika nie są wysterczające.

Zakupiony router, dowolny Mikrotik lub Nexx WT3020F (OpenWrt);
    - będzie posiadał podłączony modem LTE, Huawei E3372h
    - będzie posiadał zestawione połączenie VPN z Mikrotikiem CRS125 z publicznym IP
    - będzie obsługiwał 3 kamery IP (2x Overmax Camspot 4.2 + inna kamera do użytku wewnętrznego)

Moja wątpliwość względem routera dotyczy głównie PoE.

Czy zasilę bez problemów trzy kamery IP poprzez porty PoE Mikrotika?