Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tester telefonów - metody?

antronic 08 Sie 2005 15:08 2597 10
  • #1 08 Sie 2005 15:08
    antronic
    Poziom 10  

Witam
    Mam do was pytanko:
    Posiadam jedna linie telefoniczna do ktorej sa podlaczone 2 telefony wszystko dziala bez zadnych problemów ale chce dzwoni z 1 aparatu na drugi rozmowa wewnetrzna w domu co nie ale nie pamietam jak sie to robiloi co potrzeba do tego czy mozecie mi w tym pomoc??
    Z gory dziekuje
    kontakt
    GG-6188815
    antronic(malpa)op.pl

Temat zmieniłem. H(k)

0 10
  • #2 08 Sie 2005 15:10
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Kompletnie nie wiadomo co chodzi.
    Co tak naprawdę chcesz zrobić?
    Jakie aparaty,jaka rozmowa wewnetrzna?
    Kto z kim??
    Możesz jaśnie i logicznie opisać?

0
  • #3 08 Sie 2005 18:06
    krzys_w
    Poziom 12  

Chyba chodzi o intercom...
    Najlepiej rozwiązać ten problem na dect-ach, 1 linia 1 baza i do 6 słuchawek, rozmowy wewnętrzne bez żadnych problemów...

0
  • #4 08 Sie 2005 18:30
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Na pewno chodzi ci o to, że kiedyś w starszych aparatach "stukało" się widełkami i drugi aparat podzwaniał. Wtedy podnosił ktoś słuchawkę i można było rozmawiać. Najpierw najlepiej było wybrać cyfrę np. 2 aby zniknął sygnał. Teraz gdy nie wybieramy to sygnał i tak najpierw jest sygnał ciągły, który zmieni się w przerywany a w końcu nastapi cisza lecz będzie zasilanie które umożliwia prowadzenie rozmowy.

0
  • #5 08 Sie 2005 18:59
    antronic
    Poziom 10  

"zybex" nie nie o to mi chodzi. Napisze dokladnie o co mi chodzi
    Mam jedna linie telefoniczna i do ktorej jest podlaczony zwykly aparat tel.
    i chodzi mi o to ze jak chce naprawic telefon stacjonarny (taki jaki przyniosa klijenci) i w tym tel.jest uszkodzone "cos" co odpowiada za dzwonek np.czyli jak sie podlaczy apar.do lini to nie dzwoni proste co nie i zeby to zrobic dzwonie komorka na tel i spr.oscyloskopem co sie dzieje w uszkodzonym tel. ale to cieszko sie tak pracuje.
    teraz w warsztacie mam podlaczonego panasonica przenosny z glosnomowiacym modelu nie pamietam i on jest podlaczony do lini i co musze jeszcze podlaczyc zeby dzwonic na ten aparat ktory naprawiam??
    Kiedys u kumpla z telekomunikacji podlaczyli taka puszke do ktorej sie podlacza linie telef.a na jej wyjsciu sa 2cyfrowe wyjscia i 2 normalne (dokladnie nie pamietam) i na 1wyjsciu mial podlaczony komp internet. i do 1 wyjscia ja mialem podlaczony telefon i po wpisaniu na klawiszach kodu dzwonilem na ten co naprawiam. Tylko wlasnie ja nie pamietam co ci z telekomunikacji tam podlaczyli i tu mam rebusa.
    Mysle ze teraz wiadome bedzie o co mi chodzi.
    Dziekuje za wszelkie wiadomosci na ten temat..

0
  • #6 08 Sie 2005 19:38
    tyton
    Poziom 16  

Witam.
    Kolega najprawdopodobniej miał ISDN, a ta "puszka" to terminal.
    Polecam koledze małą centralkę telefoniczną (na aukcjach w necie jest dużo ofert)
    Pozdrawiam

0
  • #7 08 Sie 2005 23:02
    antronic
    Poziom 10  

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
    "tyton" poszukam na aukcjach moze cos znajde ale wolalbym zrobic to sam tylko nie mam zadnego schematu do tego moze moglbys podac jakis link czy najlepiej schemat tego uzadzonka jezeli nie bedzie innego wyjscia to zostanie tylko kupno.
    Jeszcze raz dziekuje wszystkim 3m cie sie.

0
  • Pomocny post
    #8 09 Sie 2005 00:02
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Schematu,procesora.płytki i garści du...relii mnóstwo czasu
    Znowu ktoś chce wymyślać od nowa koło.
    Dwa wyjścia ,a nawet cztery..
    -mała ,najtańsza centrala z demobilu.Nie musisz podłaczać do linii,podepniesz dwa telefony,podzwonisz,pogadasz.,nawet pofaxujesz.
    Na placu z Germanii od 10 pln.Na allegro trochę drożej.
    -"symulator linii. -daje syganł dzwona,lepsze testują DTMF,mierzą cos tam jeszcze.Gdzieś kiedys w jakiejś gazetce było coś - z wydawnictw AVT.
    -profesjonalny tester telefonu.Masz dużo kasy???
    -"na wydre"-podaj z trafa ok 50 V zmiennego (w końcu dzwonek to 25-75 Hz-w zależności od kraju,u nas 50).jak zadziała to znaczy że układ dzwonka działa.Tylko dzwonka.O reszcie nic nie wiadomo.
    Wybieraj.
    Sam.

0
  • Pomocny post
    #9 09 Sie 2005 10:47
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Do sprawdzenia naprawianego aparatu pod wzgledem dzwonienia i przeprowadzenia rozmowy można użyć prostego testera, który był opisany w jednym ze starszych EDW i także ten temat był już poruszany na Elektrodzie. Do testowania sekretarek automatycznych także zamieszczałem prościutki schemat. Wiadomo, że zakończenie ISDN-owe jest idealnym wyjściem, lecz to nietety kosztuje. Obecnie sam używam małej centralki do sprawdzania aparatów lecz niestety jest ona tylko na wybieranie impulsowe.

0
  • #10 09 Sie 2005 12:39
    antronic
    Poziom 10  

No to zamiast skladac to samemu to lepiej bedzie cos kupic oszczedzi to chociasz czasu.
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrowionka dla wszystkich elektroników.

0
  • #11 09 Sie 2005 19:31
    oscar2000
    Poziom 33  

moge ci zaoferwac NT ISDN to co opisywali koledzy z mozliwoscia dzwonienia po portach analogowych miedzy soba ...ot taka mala centralka na 2 wew. dalsze info na pw.

pozdrawiam

oscar2000

0