Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie układu dodatkowego wywołania do unifonu laskomex lm8

07 Lis 2017 10:42 1407 2
  • Poziom 15  
    Witam

mam taki problem jak to wszystko podłączyć aby to miało ręce i nogi? a że ja i żona mamy problem z słuchem, wykombinowałem sobie żeby oprócz sygnalizacji dźwiękowej była też sygnalizacja świetlna.

dzwonek i lampki mam równolegle podłączone, gdy ktoś zadzwoni dzwonkiem to działa. teraz chce pod to podłączyć unifon.
    schemat podglądowy poniżej.

przekaźnik i zasilanie mam w rozdzielni na szynie.

słuchawka taka
    http://bomap.pl/pl/p/Unifon-cyfrowy-LM-8W6/107
    układ pw1
    http://bomap.pl/pl/p/Modul-dodatkowej-sygnalizacji-wywolania-PW-1/111

chodzi mi o to żeby jak ktoś wywoła numer mieszkania na domofonie to oprócz sygnału z słuchawki była sygnalizacja świetlna.
    podłączenie lampki pod dzwonek nie było problemu, w rozdzielni mam miejsce na zasilacz 12V i na przekaźnik.

moje rozumowanie jest takie że gdy zadziała słuchawka to układ pw1- da sygnał na przekaźnik ten uruchamia układ świetlny, pytanie czy nie trzeba tutaj jakiego dodatkowego zabezpieczenia do unifonu aby nie uszkodzić? czy to co przestawiłem zda egzamin?

proszę o sugestie albo inne rozwiązanie.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Moduł jest dedykowany do twojego unifonu, zatem nie musisz się niczego obawiać.
    Z instrukcji modułu PW-1 wynika, że możesz do niego przyłączyć przekaźnik (12÷24V w zależności od zasilacza) zamiast żarówki. Nie wolno jedynie przyłączać napięcia sieci zasilającej ~230V, o czym też wyraźnie napisano.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    temat ogarnięty, nie było to straszne a podłączyłem trafo na 24V do PW1 a potem przekaźnik i gra jak należy.

pozdrawiam