Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program ze schematu blokowego na język C

Adalbercik 07 Lis 2017 13:47 423 3
 • #1 07 Lis 2017 13:47
  Adalbercik
  Poziom 6  

  Witam, czy istnieje program który po zbudowaniu schematu blokowego pokaże jak będzie on wyglądał w języku np. C? Jeżeli tak to jaki?

  0 3
 • #2 07 Lis 2017 13:54
  3006993
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 07 Lis 2017 14:50
  JacekCz
  Poziom 36  

  Adalbercik napisał:
  Witam, czy istnieje program który po zbudowaniu schematu blokowego pokaże jak będzie on wyglądał w języku np. C? Jeżeli tak to jaki?


  A jak ten schemat sporządzisz?

  Zupełnie HIPOTETYCZNIE informatyka zna pewne ujęcia graficzne, w tym grupa diagramów UML, to i owo z nich da się wygenerować (bardziej w językach obiektowych niż w C) ale NA PEWNO nie o tym piszesz.

  0
 • #4 08 Lis 2017 08:59
  _Electron
  Poziom 3  

  Oczywiście, że istnieją takie narzędzia. Służą bardziej nauce niż pracy, ale są. W pracy częściej generuje się schematy blokowe z kodu, żeby zobrazować działanie systemu, niemniej zazwyczaj czyta się kod, co i Tobie polecam się uczyć. Niemniej do brzegu - jeśli chcesz wyklikać schemat blokowy i wygenerować kod to łap http://www.flowgorithm.org/

  Cytat:
  if you want to learn a high-level programming language, Flowgorithm can convert your flowchart to many popular languages. These include: C#, C++, Delphi/Pascal, Java, JavaScript, Lua, Perl, Python, QBasic, Ruby, Swift 2, Visual Basic .NET, and Visual Basic for Applications (used in Office)


  Program ze schematu blokowego na język C


  P.S.
  Autorze - nie odbierz tego jako hejt ale radę. Obecnie wielu ludzi używa niepoprawnie Polszczyzny, więc proszę wiedz, że użycie w ten sposób słowa "Witam" jest niepoprawne. Generalnie "Wita", gospodarz przyjezdnych wychodzący z domostwa, zatem tutaj przywitać mogą adresaci a nie nadawca. Podobnie w korespondencji mailowej, gdzie zdarza się, o zgrozo, że jakiś student jako pierwszy "Wita" profesora pisząc do niego. Jeśli podchodzi się do osoby starszej, to mówi się "Dzień dobry", a starszy wtedy może młodszego "Witać" https://sjp.pwn.pl/slowniki/Witam.html

  0