Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP550P7C - laptop nie uruchamia się z baterii

kosiarzksrz 08 Lis 2017 00:32 333 4
 • #1 08 Lis 2017 00:32
  kosiarzksrz
  Poziom 8  

  Witam,
  Dzisiaj miałem problem z klawiaturą (załączał się alt albo tab przy przyciskaniu innych klawiszy - najlepsze jest to, że klawiatura nie została zalana). Po powrocie z pracy postanowiłem go rozebrać i przeczyścić. Z racji tego, że w tym modelu wymiana klawiatury wiąże się z całkowitym demontażem (dodatkowo trzeba jeszcze te plastikowe nity usuwać) postanowiłem tylko porządnie przeczyścić laptopa i klawiaturę z zewnątrz oraz sprawdzić taśmę.
  Po złożeniu, odpaliłem laptopa (jeszcze bez śrub montażowych) i wszystko wydawało się w porządku, więc go złożyłem do końca i odpaliłem. Tym razem laptop nie chciał się załączyć z baterii. Na chwile pojawiał się ekran ładowania i tyle. Wentylator działał, a na ekranie pustka . Raz mi się nawet udało wejść do biosu. Po podłączeniu zasilania system uruchamia się bez problemu. Bez problemu mogę działać na baterii (oczywiście do momentu ponownego uruchomienia, albo zamknięcia klapy). W przypadku ponownego uruchomienia powtarza się identyczna sytuacja jak w przypadku załączenia, natomiast w przypadku zamknięcia i otwarcia klapy, laptop się wyłącza i musze go samemu załączyć.
  Jeśli chodzi o baterie, to bez problemu się ładuje i jak napisałem wyżej mogę z niej korzystać po załączeniu systemu.
  Postanowiłem raz jeszcze go rozebrać i jeszcze raz go sprawdzić. Później ponownie go złożyłem i uruchomiłem (bez śrub montażowych) - wszystko pięknie śmigało, oprócz pojawiającego się charczenia prawego głośnika przy załączaniu systemu.

  Po kilku uruchomieniach postanowiłem zamontować śruby i powtórzyła się sytuacja z baterią. Nie wiem co go tak strasznie uwiera, ale chyba jutro będę zmuszony montować po jednej śrubie i sprawdzać reakcję.

  0 4
 • Pomocny post
  #2 08 Lis 2017 01:24
  chyczak
  Poziom 14  

  Ewidentnie zimne luty masz. Piec rozpływowy pewnie załatwi sprawę. Jak To w Samsungach....

  0
 • Pomocny post
  #4 08 Lis 2017 07:47
  sk1977

  Spec od komputerów

  Poskładaj prawidłowo zwracając szczególną uwagę na drobiazgi - np. folie ochronne na płycie i obudowie, przewody i tasiemki wewnątrz.

  0
 • #5 08 Lis 2017 10:40
  kosiarzksrz
  Poziom 8  

  Postanowiłem nie pójść do pracy i zmierzyć się z problemem. Poszedłem tropem charczenia głośnika i okazało się, że przez własną głupote przy montażu płyty kabel sygnałowy poszedł pod otwór montażowy i zapewne przy skręcaniu trochę go spłaszczyło i to powodowało przebicie i problem z uruchomieniem z baterii.
  Samsung NP550P7C - laptop nie uruchamia się z baterii
  Na razie zaizolowałem to i dodatkowo zabezpieczyłem. Na razie wszystko działa, ale kabel i tak wymienie jak tylko zakupie złączkę.
  Samsung NP550P7C - laptop nie uruchamia się z baterii
  Dzięki za podpowiedzi :D

  0