Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metody podłączenia Sounbar'a z dekoderem i TV (innych firm)

wentyl215 08 Lis 2017 11:18 2145 1
 • #1 08 Lis 2017 11:18
  wentyl215
  Poziom 19  

  Trafiłem na poniekąd "paradoks" lub niekoniecznie kompatybilne urządzenia.

  Chodzi o podłączenie Soundbar'a LG LAS655K do Telewizora Sony i dekodera Polsatu HD7000.

  Oczywiście dekoder podłączony kablem HDMI do telewizora, Soundbar podłączony kablem optycznym do TV oraz HDMI (dla widoczności interfejsu urządzenia).

  Teraz zaczyna się akcja, bo są 3 piloty, dobrze by było korzystać z jednego. Niestety wydaje się to niemożliwe ponieważ pilot dekodera można przyłączyć jako pilot TV za pomocą HDMI ARC, podłączony do TV Soundbar będzie reagował na regulacje głośności, ale problem pojawia się przy wyłączaniu/włączaniu:

  - Na włączonych 3 urządzeniach, korzystając z pilota dekodera kwestia wyłączenia skutkuje wyłączeniem dekodera i automatycznie telewizora, ale Soundbar zostaje ON.
  - Żeby wyłączyć 3 urządzenia jednym przyciskiem należy użyć pilota telewizora, power off wyłącza automatycznie soundbar i dekoder, jest prawidłowo, ale trzeba ruszyć drugiego pilota :(
  - Na wyłączonych 3 urządzeniach, korzystając z pilota od TV power ON włącza telewizor i soundbar, niestety chcąc włączyć dekoder trzeba skorzystać z pilota od dekodera.
  - Żeby włączyć 3 urządzenia jednym przyciskiem należy użyć pilota dekodera, power ON włącza dekoder, który automatycznie włącza TV, z kolei TV włącza soundbar :D

  Sytuacja będzie nieco inna, gdy podłączę Soundbar do TV HDMI ARC, niby jest jak ma być, ale przestaje działać regulacja głośności w pilocie dekodera :D więc też nie tak, jakby się chciało.

  Podłączenie soundbar'a kablem optycznym do dekodera nie załatwi sprawy, bo będzie dawał dźwięk z dekodera, przy korzystaniu z np. Netflixa w TV dźwięku nie będzie :(

  Cała sytuacja wydaje się być problematyczna dla 3 różnych urządzeń, podręcznik LG dedykuje zakup TV LG z funkcją Simplink, która automatycznie zintegruje TV z Soundbar'em, wtedy będzie to działać na zasadzie 2 urządzeń (TV/Sounbar + Dekoder).

  Mamy tutaj trzech różnych producentów i podłączenie tego w odpowiedni sposób wydaje się być niemożliwe. Wydaje się, czy coś pominąłem?

  0 1
 • Mitronik
 • #2 08 Lis 2017 13:32
  czareqpl
  Poziom 28  

  Polecam rozejrzeć się za Logitech Harmony :)

  Mam i nie było problemu z ożenieniem TV + projektor + przystawka USB do PC + wieża Panasonic.
  Można definiować scenariusze działania. Pilot wykona sekwencję wyłączenia co niepotrzebne i włączenia co potrzebne.

  0