Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yato - Pierwsza walizka + klucze plasko oczkowe

getter 08 Lis 2017 14:29 4560 48
  • #1 08 Lis 2017 14:29
    getter
    Poziom 4  

Witam, potrzebuje takiej walizki + zestawu kluczy płasko oczkowych i moje pytanie jest następujące czy kupię coś w tej cenie lepszego? Będą to moje pierwsze własne narzędzia, dopiero się uczę i robię przy swoim samochodzie w przy domowym garażu.

https://www.budujesz.pl/yato-zestaw-kluczy-nasadowych-1-4-1-2-94szt-yt-1268-29704/
    https://www.budujesz.pl/yato-wkladka-narzedziowa-z-wyposazeniem-16szt-yt-5531-47065/
    Czy jakość narzędzi jest inna jeżeli chodzi o "wkładkę" a takie które są w płachcie czy są to te same klucze?

Do tej pory robiłem na Yato i nie miałem żadnych problemów. Chce się na świeżo upewnić czy coś lepszego jestem w stanie dostać za te pieniądze.

0 29
  • #2 08 Lis 2017 16:14
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Lis 2017 16:18
    getter
    Poziom 4  

Rozumiem. Bardzo dziękuje za tak szczegółowa opinie, mój brat mi odradził Yato powiedział że dla niego to śmietnik i po jednym dniu nie ma narzędzi. Korzysta z Facoma, proxxona z tym że on juz korzysta z tego profesjonalnie w różnych ekstremalnych warunkach. Dużo moich rówieśników, znajomych kolegów korzysta tak naprawdę z 'no name' narzędzi i robią nimi wszystko zauważyłem ze bardzo dużo warsztatów oraz mechaników właśnie używa Yato ma wózki czy też walizki, wynika to chyba tylko z tego ze są po prostu tanie.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2017 16:32
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Lis 2017 16:39
    getter
    Poziom 4  

Akurat w tych przypadkach te osoby które mają te wózki zakupili je sami. Ja o sprzęt dbam i nie jestem jakimś rzeźnikiem. Uczę się, robię przy swoim samochodzie podstawy. Mam znajomych którzy robią na Neo i pracują na tych narzędziach, znam też osoby które robią na najtańszych zestawach z Allegro i nic, a klepią non-stop jakieś grubsze rzeczy. Dlatego też pomyślałem o tym zestawie bo 200 zł to nie pieniądz. Sam już nie wiem.

1
  • Pomocny post
    #6 08 Lis 2017 16:41
    tokrzych
    Poziom 15  

Ja na Twoim miejscu dołożył bym 68 zł i wybrał komplet złożony z 216 elementów i wszystko to w jednej walizce. Obecnie 392 zł. Co prawda nie ma tam kluczy płaskich 6,7,9 a zamiast 21 jest 22, ale te małe można sobie dokupić. Jest za to dużo innych kluczy. Warto ten zestaw rozważyć przed zakupem. Klucze są solidne, posiadam je od paru lat i nie narzekam.

0
  • #7 08 Lis 2017 16:45
    getter
    Poziom 4  

tokrzych napisał:
    Ja na Twoim miejscu dołożył bym 68zł i wybrał komplet złożony z 216 elementów i wszystko to w jednej walizce. Obecnie 392zł. Co prawda nie ma tam kluczy płaskich 6,7,9 a zamiast 21 jest 22 ale te małe można sobie dokupić. Jest za to dużo innych kluczy. Warto ten zestaw rozważyć przed zakupem. Klucze są solidne, posiadam je od paru lat i nie narzekam .

Mówisz o zestawie Yato?

0
  • Pomocny post
    #8 08 Lis 2017 16:59
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Lis 2017 17:01
    getter
    Poziom 4  

Po prostu nie chce żeby mi się rozpadł ten zestaw po miesiącu. Żeby chociaż 2 lata mi potrzymał.

0
  • Pomocny post
    #11 08 Lis 2017 17:27
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 08 Lis 2017 18:38
    getter
    Poziom 4  

Dokładnie tak jak mówisz i już powoli się gubię, jeżeli chodzi o układ tego zestawu i ilość elementów to chce dokładnie taki zestaw. Rozważam jeszcze zielonego Honitona 260 zł, ale jest w różnych walizkach i dużo podróbek. Jeżeli chodzi o klucze płasko oczkowe to jakieś mam od X lat i póki co dają rade. Potrzebuje po prostu takiego zestawu, z takiego samego korzystam, tyle że w górnej części mam klucze płasko oczkowe, ale akurat te rozmiary które są potrzebne to ich nie ma. Nie robię nikomu samochodów, nie zarabiam na tym, jest to tylko i wyłącznie forma hobbystyczna przy swoim samochodzie. Czasem zmienię komuś olej, jakieś pierdoły, po prostu lubię to robić i potrzebuje czegokolwiek, ale też nie chce najtańszego shitu. Jeżeli chodzi o jakieś profesjonalne narzędzia to mam do nich cały czas dostęp (brat), ale chce mieć coś swojego, walizeczkę, którą wszędzie ze sobą wezmę.

0
  • Pomocny post
    #13 08 Lis 2017 18:39
    patryk44gks
    Poziom 15  

Dokładnie jak kolega wyżej, zależy do czego chcesz i jak często, jeżeli sam przy swoim samochodzie raz na jakiś czas coś chcesz grzebnąć to raczej polecałbym NEO, jest jakościowo lepsze od Yato a cenowo podobnie. Ja grzebie trochę więcej od czasu do czasu, oczywiście dorywczo i nie codziennie, ale mam walizkę Honitona, płaskie Jonnesway i jest całkiem ok, dają rade.

0
  • #14 08 Lis 2017 18:56
    getter
    Poziom 4  

Z Neo mam złe wspomnienia + dużo złego się naczytałem i się to potwierdziło. "Grubszych" rzeczy nie mam zamiaru robić, jakieś podstawy, wiadomo wymiana olejów, zawieszenie, amortyzatory, hamulce, rozbieranie wnętrza, itp... Obecnie korzystam z tego zestawu nawet chyba był kupiony w Castoramie.
    https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i...estawy/zestaw-narzedziowy-yato-82-czesci.html
    Trochę rzeczy już tą walizką zrobiłem, tylko z płasko oczkowych mało korzystałem bo akurat te które były mi potrzebne nie ma ich w zestawie.
    Jeszcze zastanawiam się nad tym Honitonem 94 w zielonej walizce bardzo dużo dobrych opinii słyszałem, tylko nie wiem gdzie go kupić żeby nie trafić na podróbkę:
    https://bau-tec.pl/pl/p/Zestaw-kluczy-nasadow...ource=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo
    https://www.technoland.com.pl/produkt/797/zestaw-kluczy-nasadowych-94-el-honiton-h4056

0
  • Pomocny post
    #15 08 Lis 2017 19:03
    marqqv
    Poziom 31  

Pierwszy komplet jest słabej jakości taki właśnie leży u mnie i nie wytrzymał dużo ani długo :D
    Już problem powstał przy lekko zapieczonych śrubach przedłużki wykręcone a nasadki pęknięte. Więc bym się zastanowił nad kupnem bo ja tego błędu już nie zrobię. :D

0
  • Pomocny post
    #16 08 Lis 2017 19:09
    patryk44gks
    Poziom 15  

Honiton dobry, polecam.

0
  • Pomocny post
    #17 08 Lis 2017 19:42
    Cobrat
    Poziom 21  

getter napisał:

Jeszcze zastanawiam sie nad tym honitonem 94 w zielonej walizce bardzo duzo dobrych opini slyszalem tylko nie wiem gdzie go kupic zeby nie trafic na podrobke:
    https://bau-tec.pl/pl/p/Zestaw-kluczy-nasadow...ource=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo
    https://www.technoland.com.pl/produkt/797/zestaw-kluczy-nasadowych-94-el-honiton-h4056

Polecam jednego i drugiego sprzedawcę. Nad czym się zastanawiasz? W technolandzie bardzo dobra cena za ten zestaw, kiedyś sprzedawali po 265zł. Bierz śmiało, żałował nie będziesz...

0
  • #18 08 Lis 2017 19:46
    getter
    Poziom 4  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, wezmę tego Honitona, pytanie tylko czarna czy zielona walizka, wiem że są też różne układy walizek, czy ma to jakiś wpływ na jakość narzędzi?

0
  • #20 08 Lis 2017 20:30
    2563317
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 09 Lis 2017 11:51
    tokrzych
    Poziom 15  

Tak. Pisałem o Yato YT-3884

0
  • #22 09 Lis 2017 12:51
    getter
    Poziom 4  

Dziękuje wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na Honitona 94 w zielonej walizce. Jaki sklep jest godny polecenia?

0
  • #23 10 Lis 2017 13:01
    Expert Grupa Topex
    Poziom 13  

Hej,

@getter przyznaję, że zmartwiłeś mnie swoim postem i opinią na temat narzędzi NEO.
    Jestem pracownikiem Grupy Topex i NEO to nasza marka narzędzi ręcznych dla profesjonalistów. W produkcję naszych narzędzi wkładamy sporo pracy i staramy się aby były naprawdę solidnej jakości. Potwierdza to choćby 25 letnia gwarancja na każde narzędzia tej marki. Bedę wdzięczny jeżeli dasz mi znać jakie dokładnie obawy się potwierdziły i dlaczego masz złe wspomnienia z marką NEO?
    Konstruktywna krytyka zawsze jest dla nas cenna.

Pozdrawiam,
    Tomek

0
  • #24 11 Lis 2017 16:14
    pavvell
    Poziom 13  

Wkładacie mnóstwo pracy w produkcję narzędzi NEO? Nie importujecie ich z Chin? Prosimy o zdjęcia z polskich zakładów produkcyjnych.
    Jak wynika z warunków gwarancji: http://neo-tools.com/article/quality/view/article_id/3/ tylko wybrane narzędzia mają 25 letnią gwarancję, jest dużo wyłączeń, konieczność przechowywania paragonów przez 25 lat, 14 dni na rozpatrzenie reklamacji.

0
  • #25 11 Lis 2017 17:02
    mychaj
    Poziom 30  

Od 6 lat używam zestawu KINGTONY na serwisie - też warte rozpatrzenia, co prawda zerwałem kiedyś grzechotkę 3/8 ale bez problemu maja zestawy naprawcze.
    Najważniejsza jest umiejętność dobrania odpowiedniego narzędzia do rodzaju prac - jak widzę że ktoś rąbie zwykłą nasadką pneumatykiem to mnie od razu podnosi.

0
  • #26 11 Lis 2017 17:47
    patryk44gks
    Poziom 15  

mychaj napisał:
    Od 6 lat używam zestawu KINGTONY na serwisie - też warte rozpatrzenia, co prawda zerwałem kiedyś grzechotkę 3/8 ale bez problemu maja zestawy naprawcze.
    Najważniejsza jest umiejętność dobrania odpowiedniego narzędzia do rodzaju prac - jak widzę że ktoś rąbie zwykłą nasadką pneumatykiem to mnie od razu podnosi.

Ja tam se rąbie pneumatem zwykłe nasadki honitona i dają rade

0
  • #27 13 Lis 2017 15:25
    Expert Grupa Topex
    Poziom 13  

Pavvel,

wybacz, że wyraziłem się nie dość precyzyjnie. Już doprecyzowuję obie kwestie, żeby nie zostawiać niedomówień :)

1. Proces produkcji rzeczywiście odbywa się w większości poza Polską, jednak projektowanie, testy, rozwój produktu i kontrola jakości ma miejsce w kraju i o to mi chodziło. W tym celu wiele lat temu stworzyliśmy i cały czas rozwijamy nasze laboratorium. Bardzo istotnym jest tutaj proces kontroli jakości, który daje nam pewność co do oferowanych narzędzi. W Polsce mieści się także siedziba firmy, która jest w 100% oparta na polskim kapitale.
    2. Gwarancja – tu przyznaję, że celnie złapałeś mnie za słowo – nie wszystkie narzędzia, ale znaczna ich większość (w tym zestawy kluczy płasko-oczkowych, o których tutaj piszemy). Przepraszam za uproszczenie, powinienem być bardziej precyzyjny! Co do warunków gwarancji– niestety są one często niezbędne. Czas potrzebny na rozpatrzenie reklamacji wynika z potrzeby dokładnego sprawdzenia narzędzia. To nigdy nie jest prosta sprawa, żeby wykazać, czy usterka jest winą przy produkcji czy niewłaściwego użytkowania narzędzia.

Jak widzisz także w tym wątku – staramy się śledzić rynek i cały czas ulepszać nasze produkty, by dostarczać Wam sprawdzoną i solidną jakość. Wiedza z fachowych forów takich jak Elektroda jest dla nas bardzo cenna, dlatego dopytuję o problemy jakie miał z naszymi narzędziami getter. Nie jestem tutaj by reklamować nasze marki tylko zbierać informacje i pomagać swoją wiedzą na temat naszej oferty, tam gdzie mogę. Jeśli więc pojawiają się jakieś konkretne zarzuty co do narzędzi NEO to bardzo chętnie je usłyszę i sprawdzę z czego mogły wynikać.

Pozdrawiam
    Tomek

0
  • #28 13 Lis 2017 16:33
    oktawian89
    Poziom 21  

Yato - Pierwsza walizka + klucze plasko oczkoweWitam
    Jak już sama grupa topex się udziela to może zadam pytanie, zapewne potomnym też się przyda.

Jakie macie zestawy nasadek "przelotowych" ? Z tego co widziałem to jest tylko jeden mały, dość "biedny" ?

Szukam czegoś bardziej rozbudowanego jak ten zestaw Bahco ?

Yato - Pierwsza walizka + klucze plasko oczkowe

Pozdrawiam

0
  • #30 13 Lis 2017 17:13
    oktawian89
    Poziom 21  

Tak tylko yato ma grzechotke jak i same nasadki kilku zębne i już zwykłego klucza nie nałożysz żeby kręcić nasadkami, więc jest mało uniwersalny ...

0