Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Int32 - Załączanie oświetlenia Zmierzchówka+Timer+APP Integra Kontrol ?

08 Lis 2017 17:46 726 4
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.

Szukam rozwiązania na sterowanie oświetleniem.
    Samo sterowanie oświetleniem Zmierzchówka + Timer do 23:00 to udało mi się zrobić, jednak szukam rozwiązania aby po 23:00 była możliwość załączenia oświetlenia np z telefonu z aplikacji Integra Controll.

Mam do dyspozycji 6 osobnych stref oświetleniowych do załączenia, czy jest ktoś kto poradzi w tej kwestii ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Napisz coś więcej jak to do tej pory zrobiłeś, czy zmierzchówka jest podłączona do wejścia Integry? Makropolecenia do tego są nie potrzebne, wystarczy odpowiednio stworzyć logikę.
  • Poziom 17  
    Witam

Tak jak mówisz logika jest potrzebna tylko trochę się zgubiłem :-)
    Aktualnie działa tak że jak jest zmierzchówka ON i timer1 ON to zapalą się lampka od zmierzchu do 23:00 (timer)

Ale chciałbym aby dało się przyciskiem z aplikacji w telefonie integra kontrol włączyć lampki po 23:00 bo np. jest impreza albo taka potrzeba załączyć oświetlenie w ogrodzie.

Podejrzewam ze trzeba zrobić sumę logiczną TIM1 + Przycisk i wystawić to jako wyjście X które będzie iloczynem logicznym na lampce tego wyjścia X i zmierzchówki ?

CO w efekcie da załączenie lampki po spełnionym warunku (Zmierzchówka+TIM1) lub (Zmierzchówka+wyjscie X)

Jeszcze jak by sie dało ekstra zrobić reset przycisku X do pozycji OFF np rano bo jak ktoś tego nie wyłączy to światło będzie świeciło się kolejnego dnia po 23:00 :-)

Jeszcze się obawiam że może w tej integra 32 zabraknąć we/wy do zrobienia logiki dla 4 stref lampek :/

Fajny ten satel tylko trzeba się sporo pobawić aby to ogarnąć tak od A do Z .

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Ja bym to zrobił tak (numery wyjść przypadkowe):
    wyjście 10 wirtualne iloczyn logiczny z wyjścia zmierzchówka i timer.
    wyjście 11 wirtualne przełącznik bi - sterowane z integra control
    wyjście wirtualne 12 iloczyn logiczny z wyjścia 11 i z wyjścia zmierzchówka
    Wyjście fizyczne z lampami - suma logiczna wyjść 10 i 12

Reset można uzyskać za pomocą wejścia o typie reakcji 92 powiązanego z następnym timerem.

Piszę to z głowy więc musisz przetestować na "żywym organizmie"

Jak się zacząłem bawić u siebie to skończyłem z integrą 256 :)