Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czasowe wyłaczanie dzwonka, jaki telefon?

annaanna 08 Aug 2005 16:34 1080 12
 • #1
  annaanna
  Level 14  
  Czy jest aparat, który pozwala wyłaczyć dzwonki na określony czas, np. na noc, a rano automatycznie włączy dzwonki. I robi to codziennie automatycznie. Ponadto czy jest możliwość zdefiniowania kilka osób, które mimo wyłączonych dzwonków, mogą się dodzwonić zawsze? Czy coś takiego jest możliwe i czy jest taki aparat? Nie wiem jak taka funkcja może się nazywać, więc trudno mi korzystać z wyszukiwarki.

  Pozdrawiam
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  tino2003
  Admin of GSM Group
  Myślę że nie ma takiego telefonu chyba że coś na symbianie ale wątpię.
  pozdr
 • #3
  dolar666
  Level 20  
  Mozesz kupić jakas nokie ze zmodyfikowanym softem i czasowymi profilami.
 • #4
  norb86
  Level 21  
  Jeśli chcesz wyłączyć jednorazowo na jakiś określony czas, to są to po prostu Nokie DCT4 (czyli np. 3100 3510i, 6100, 8910i, te z kolorowym wyświetlaczem pominjając S60, gdzie profile można ustawić czasowo tylko za pomocą aplikacji Symbian), ewentualnie jeszcze 3310, 3330, 3410.
 • #5
  annaanna
  Level 14  
  Dzięki za odpowiedzi. Widzę, że to trudny problem. Ponieważ są tacy, co dzwonią w błahych sprawach nawet w nocy, więc chciałbym wyłączać dzwonki np. między 23.00 a 5.00 i nie musieć o tym codziennie pamiętać. A jednocześnie chciałbym, żeby kilka wybranych osób mogło się jednak dodzwonić do mnie w ważnej sprawie o każdej porze. Chyba taka funkcja byłaby pożyteczna. Nie wiem dlaczego nie ma tego w komórkach.

  Pozdrawiam
 • #6
  martinpl
  Level 27  
  w panasonicy GD 96 jest mozliwosc czasowego wlaczania, wylaczania dzwonkow, z powtarzaniem jednorazowo, codziennie itp. ale nie ma takiej mozliwosci ze jak bedzie dzwonek wylaczony to ktos "wybrany" moze sie dodzwonic i bedzie telefon dzwonil :)
 • #7
  ffiilliippoo
  Level 13  
  Np siemens s55 ze zmodyfikowanym softem + filtr połaczeń
 • #8
  annaanna
  Level 14  
  A jak można do tego wykorzystać profile? Podobno są telefony, które na określony czas mogą aktywować profile, w których jedne grupy kontaktów mają głośny dzwonek inne cichy. To może byłoby przydatne, ale nie mogę nigdzie znależć opisu takiego telefonu. Znalazłem takie, które jednorazowo przełączają profile, ale nie mogę znaleźć takiego, co zmienia profile czasowe automatyczne (codziennie), chociaż na jakiejś stronie internetowej redaktor od testów napisał, że takich telefonów jest coraz więcej, krytykując, że testowany telefon nie ma tej przydatnej funcji. Chyba coś źle szukam.
 • #9
  martinpl
  Level 27  
  napisalem przeciez wyzej, telefon z taka funkcja to np. Panasonic GD 96
 • #10
  annaanna
  Level 14  
  Widziałem, ale co oznacza, że nikt się nie dodzwoni przy wyłączonych dzwonkach? Chodzi właśnie o to, żeby parę osób się jednak dodzwoniło. Czy ten telefon można tak ustawić, żeby wyłaczyć dzwonki tylko określonej grupie kontaktów na określony czas każdego dnia? Ma jakieś profile włączane i wyłaczane automatycznie? W instrukcjach piszą - profile czasowe - co w większości oznacza jednorazowe włączenie jakiegoś profilu na pewien czas.

  Pozdrawiam
 • #11
  martinpl
  Level 27  
  napisalem "z powtarzaniem jednorazowo, codziennie itp." czyli da sie zautomatyzowac proces zmiany profili, telefon mialem dawno temu i nie pamietam dokladnie, ale raczej jak sie wlaczal jakis profil, to nie dalo sie wyszczegolnic ze jedna grupa moze sie dodzwonic, a inna nie...

  jak wylaczaly sie dzwonki, to dla wszystkich, tak mi sie wydaje, musialbys dokladnie sprawdzic w aparacie, ja mialem go ponad 2 lata temu i nie pamietam wszystkich fukcji :)
 • #12
  bbxb
  Level 31  
  Ja mam cos takiego w swojej SL45i z oczywiście innym softem. Swoja drogą polecam SL45i - tani a fajny telefonik i jest duzo patchy do niego.


  pzdr.
 • #13
  annaanna
  Level 14  
  Problem rozwiązałem przez zakup telefonu Nokia 6600 oraz specjalnego oprogramowania firmy PsiLoc - Eprofile. Mogę teraz programować czas, w którym określone osoby mogą do mnie dzwonić a inne nie. Do końca nie jestem zadowolony, gdyż aparat Nokia 6600 jest trochę za duży i bardzo krótko trzyma w nim bateria (ok. 2 dni.)